Zlín - Ostrava: fanoušci Ostravy

Zlín - Ostrava: fanoušci Ostravy - Fanoušci Ostravy při utkání ve Zlíně | foto: Lubomír Ančinec, MF DNES

Pospěch se snažil hlavně trefit branku

• 12
Zlín - Zdeněk Pospěch gólem sedm minut před koncem zajistil fotbalistům Baníku Ostrava bod ve Zlíně. Ostravští remizovali 1:1 a udrželi si jarní neporazitelnost. "Snažil jsem se dostat před protihráče a trefit branku," popsal bodovou trefu Zdeněk Pospěch, který přesně hlavičkoval po centru Martina Čížka.

Rovněž Zlín dal branku hlavou, úspěšný byl Jiří Koubský po rohu Edvarda Lasoty. Oba góly padly do branky před severní tribunou, na níž fandilo přibližně pět stovek ostravských fanoušků.

Obě trefy přišly po centrech z levé strany. "Gólu, který jsme dostali, ale předcházely dva zlínské fauly," zlobil se ostravský trenér Jozef Jarabinský.

Kouč Baníku připustil, že se jeho tým nemohl vyrovnat se zlínským důrazem. "Ve druhém poločase jsme ale byli lepší, přesto jsem rád, že jsme zápas dovedli aspoň k remíze," podotkl.

"V závěru na nás dopadla nervozita. Všichni si uvědomovali, že už musíme zvítězit," připomněl zlínský trenér Pavel Hapal, že jeho výběr na jaře ještě nevyhrál.

"Takhle se před domácím publikem hrát nedá. Sice bojujeme, ale vepředu jsme jaloví," řekl zlínský obránce Jiří Koubský.