Olomouc - Jihlava 4:3, první domácí vítězství se zrodilo po přestřelce

• 5
Chvíli vedl jeden, pak druhý tým... Atraktivní přestřelku nakonec zvládli fotbalisté Olomouce, kteří porazili 4:3 Jihlavu. O jejich prvním domácím vítězství rozhodl v devadesáté minutě Doležal.

Za Olomouc poprvé v sezoně naskočil do ligového zápasu brankář Blaha a dosavadní jednička Zlámal zůstala jen na lavičce. Mezi třemi tyčemi hostů zase dostal před zkušeným Blažkem přednost Hanuš.

Právě Blaha se však ve 14. minutě podepsal pod vedoucí branku Jihlavy, když centr Masopusta odvrátil jen k nohám zkušeně zakončujícího Kolouška.

Ve 23. minutě mohla vést Jihlava už o dvě branky. Aktivní Masopust opět centroval z pravého křídla a kapitán Vaculík z malého vápna hlavou přestřelil.

Z rohového kopu pak ve ve 32. minutě srovnal umístěnou hlavičkou Karaš. Před pauzou pak Kolouška vychytal domácí gólman Blaha a jihlavský Karlík z rohu opět minul.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Druhý poločas začala Olomouc aktivně, ale hlavička Koutného mířila těsně vedle. Po dalším závaru Karaš ani Vepřek nedokázali dostat míč do jihlavské branky přes těla obránců.

Na druhé straně se znovu blýskl Blaha, když vychytal samostatný únik Harby.

Po hodině hry se domácí poprvé dostali do vedení. Navrátil se vyhnul ofsajdové pasti Jihlavy a před prázdnou branku naservíroval skórujícímu Doležalovi.

Blaha pak nejprve vychytal brejk Masopusta i střelu Harby, ale na střelu Jánoše ze 75. minuty už byl olomoucký gólman krátký. Hned o dvě minuty později poslal Jihlavu podruhé do vedení povedeným obloučkem Masopust.

Olomouc se však nevzdala a sedm minut před koncem se po odraženém přímém kopu Vepřka trefil střelou o tyčku Karaš.

Rozhodnout mohl minutu pře koncem Koloušek, ale Blaha jeho ránu konečky prstů vyrazil na roh. V 90. minutě tak udeřil na druhé straně Doležal, který dal Jihlavě ve třetím zápase čtvrtou branku.