Gól Českých Budějovic, archivní foto

Gól Českých Budějovic, archivní foto | foto: ČTK

Budějovicím ani tři góly nestačily. V Ostravě dostaly jistotu sestupu

• 1
Fotbalisté Dynama České Budějovice v Ostravě dvakrát vedli, ale ve 28. kole nejvyšší soutěže nakonec prohráli 3:4 a sestupují do druhé ligy.

Dlouho se zdálo, že i zázraky se dějí. Respektive ještě v 71. minutě zápasu Ostrava - České Budějovice fotbalisté Dynama mohli věřit, že se v letošním ročníku nejvyšší fotbalové soutěže zachrání. To totiž střelou k tyči poslal Jihočechy podruhé v zápase do vedení Jaroslav Machovec.

Svěřenci trenéra Františka Cipra v té době vedli 3:2, ale po třech minutách už mohli tušit, že osud v první lize je pro ně zpečetěn.

Na centr ze standardní situace si totiž vyskočil Frydrych, srovnal a pár minut před koncem poslal domácí do vedení Davor Kukec. Ostrava vyhrála 4:3.

Byl to trochu krutý konec pro Jihočechy, kteří se v zápase snažili. O týden dříve poprvé na jaře vyhráli. Porazili Duklu Praha a i jejich výkon nebyl špatný. „Zápas vás vždycky baví, když neprohráváte hned v první minutě,“ pousmál se útočník Richard Kalod. V zápase s Duklou nejlepší hráč na hřišti.

V utkání v Ostravě Budějovičtí prohrávali až od čtvrté minuty, když stopeři nechali sklepnout protivníka balon přímo proti noze Sivriče a ten skóroval. Jenže pak k útoku zavelel Richard Kalod, který si v 16. minutě naskočil na centr za obranu a v pádu srovnal. O tři minuty později dokonce nahrál Janotkovi, který svou střelou poslal Dynamo do vedení. To Jihočeši drželi až do 44. minuty. Neuhlídali Šašinku a ten hlavou prostřelil Křížka – 2:2.

„Dostali jsme čtyři góly, z toho tři po standardních situacích. S centry ze stran jsme celé utkání měli velké problémy. Přesto si myslím, že jsme měli dát více gólů. Měli jsme více šancí. Možná by utkání více slušela remíza, ale ta by stejně nic neřešila. Sestup jsme si ale neprohráli dneska. Bylo to v jiných zápasech, ale dokud byla naděje, tak jsme věřili. Mohl se stát zázrak,“ konstatoval po utkání trenér František Cipro pro ČTK.

V sobotu přijede Sparta

Jen na internetu sledoval zápas kapitán Jiří Kladrubský, který k duelu neodjel kvůli problémům s operovaným kolenem. „Dát venku tři góly a prohrát, to je velká škoda. Kluci bojovali, snažili se,“ uvedl Kladrubský.

Už před odjezdem do Ostravy upozorňoval Cipro na to, že v duelu bude pořád o co hrát. A jeho tým podle toho k utkání přistoupil.

„Všichni o něco hrají. O angažmá, o prodloužení hostování, mladí hráči potom o smlouvu. Navíc samozřejmě stále hrajeme o umístění,“ nabádal Cipro.

A upozorňoval přitom na další zápas se Spartou. „Je o co hrát, a když budeme pokračovat ve výkonech z posledních zápasů, tak bude pro lidi zajímavé i střetnutí se Spartou. Ten zápas bude atraktivní,“ předpokládal před víkendem.

A měl pravdu. Ze strany jeho týmu už o umístění nepůjde. Ale výkon v Ostravě mohl být dobrou pozvánkou na poslední prvoligový duel. Alespoň na rok.