Petr Uličný

Petr Uličný | foto: Radek Miča, MF DNES

Měli jsme štěstí, uznal brněnský kouč Uličný

• 1
Kam letos míří Brno, které sebe samo pyšně pasuje mezi největší favority fotbalové ligy? Podle jeho prvního zápasu včera v Příbrami těžko říct. Brňané na hřišti nováčka vyhráli 1:0, ale... "Po našem gólu jsme vyklidili pole. A měli jsme i štěstí," uznal brněnský trenér Petr Uličný.

První včerejší půle by Brno řadila k vážným adeptům na titul. Ta druhá odpovídala výkonu průměrného týmu. "Byl to zápas dvou poločasů," uznal autor jediného gólu Aleš Besta. "Za ten první jsme si zasloužili vyhrát. Ale za ten druhý asi prohrát."

Do horkého příbramského odpoledne vpadla červená brněnská armáda velkolepě. Rychle ovládla hřiště, sebevědomě držela míč a nápaditě kombinovala. Především lahůdkové akce hostujících záložníků si zasloužily gólovou odměnu, ale šance Střeštíka i Doška domácí na poslední chvíli zmařili.

"Do zápasu jsme vstoupili dobře, dařila se nám hra i kombinace," pochvaloval si brněnský záložník Tomáš Polách.

Pravda však bylo i to, že zakřiknutá Příbram před favoritem sama ustupovala. "Nepřekvapilo mě to.
Máme velmi mladý tým bez ligových zkušeností," vyprávěl kouč nováčka Massimo Morales. "Ale určitě se budeme zlepšovat."

To jeho svěřenci ukázali už včera, ale nejprve museli skousnout hořký moment. V 55. minutě po pádu brněnského Střeštíka před svým pokutovým územím přestali hrát, Polách vysunul Bestu a ten po zemi skóroval. Jenže to byl poslední moment, na který mohli být hosté hrdí.

Od té chvíle už se jen bránili. "Možná jsme znejistěli, vůbec jsme nepodrželi balon," divil se Polách.

"Naopak Příbram to riskla, neměla co ztratit." Jenže nakonec ani nic nezískala, i když šancí měla dostatek. "Mrzí nás to, ale naším cílem je skončit do 14. místa. Ještě se budeme učit," řekl trenér Morales.

Naopak Brno míří mnohem výš, i když o tom jeho včerejší závěr nepřesvědčil. "Mnoho hráčů bylo zraněných, netrénovali a chyběly jim síly. Příště to bude lepší," věřil brněnský kouč Uličný.