Fotbalisté Slavie oslavují gól Stanislava Tecla v Brně.

Fotbalisté Slavie oslavují gól Stanislava Tecla v Brně. | foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Brno - Slavia 0:1, upracovanou výhru trefil hlavou náhradník Tecl

• 123
Slávističtí fotbalisté udolali ve 23. ligovém kole Brno 1:0 a udrželi druhou příčku v tabulce. O vítězství hostí rozhodl svou desátou brankou v sezoně náhradník Tecl, Zbrojovka naopak prodloužila sérii bez vstřeleného gólu na 400 minut.

Slávisté potřebovali bodovat, aby měli na druhé příčce klid. S vypětím sil se jim to na hřišti předposlední Zbrojovky podařilo.

Bylo to těžce vybojované, upracované vítězství, ke kterému si Slavia opět pomohla standardkou.

Hušbauer v 71. minutě odcentroval z rohového kopu, nejvýš ze všech vyskočil střídající Tecl a po čtvrthodině na hřišti hlavou rozhodl.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Terén, jako nyní všude v Česku, byl složitý. Takže fotbal moc koukatelný nebyl. Spíše se na obou stranách válčilo se spoustou odražených míčů a standardními situacemi. My jsme byli z jedné šťastnější,“ řekl slávistický trenér Trpišovský.

Ten se stále potýká s rozsáhlou marodkou, a tak poprvé od února nasadil Ngadeua, který hrál uprostřed obrany s Jugasem. Kvůli nedostatku záložníků hrál na pravém kraji středové řady Bořil, kterému tento post příliš nesedl.

O mnoho lépe zahrál na druhé straně Stoch. Už ve druhé minutě si na jeho ostrý centr naběhl Milan Škoda a v pádu se pokoušel zakončit na malém vápně, balon ale dokázal jen lehce líznout. Podobně to dopadlo o půlhodiny později, tentokrát Škoda nedostatečně zasáhl míč hlavou po centru Hromady.

Brňané předváděli obětavý, bojovný výkon. Vysokým presinkem dělali Slavii problémy a také si vytvořili pár příležitostí k prolomení střelecké smůly.

Pět minut před přestávkou zachránil hosty Ngadeu, který padl do střely Michala Škody. Po následném rohu ukázal obětavost i Hušbauer, který zablokoval ránu Poláka.

Zbrojovka hrála aktivně i po změně stran, Zikl ale Vraštilovy pobídky nevyužil. Na druhé straně si trapným filmováním zkoušel vymodlit penaltu Sobol, získal však jen zaslouženou žlutou kartu.

Pěti tisícovkám diváků poté zatrnulo, když Melichárek převálcoval svého stopera Pavlíka. Obránce Zbrojovky odnesli na nosítkách a utkání nedohrál.

„Výsledek to ovlivnilo, rozhodilo nám to rozhodilo obranu. Věděli jsme, že se Slavia dlouhodobě prosazuje hlavně ze standardních situací, na které má dostatek vysokých hráčů. Z jedné z nich jsme také dostali branku,“ mrzelo brněnského trenéra Pivarníka.

Před Teclovým gólem se Melichárek vytáhl proti parádní ráně Stocha do horního rohu neméně povedeným zákrokem, slovenský záložník asi minutu poté zkoušel znovu štěstí, tentokrát však z dálky mířil mimo.

Domácí mohli vyrovnat deset minut před koncem, Kolářovi totiž propadl vysoký míč na hranici vápna, svůj málem fatální kiks ale napravil zákrokem proti přízemní střele Acosty.

Slávisté těsný náskok ubránili a vylepšili dojem po zaváhání se Zlínem z minulého víkendu.

„Hrálo se hodně nervózně se souboji ve středu pole se spoustou ztrát míčů. Brno hrálo jednoduše za naši obranu, rvalo se o každou píď hřiště. Což bylo z pohledu defenzívy složitější. Jsme rádi, že jsme duel zvládli,“ těšilo kouče Trpišovského.

Zbrojovka se naopak nedostala z předposledního místa.

„S výkonem i hrou, kdy jsme měli častěji míč v držení než Slavia, jsem spokojen. Mohu našemu týmu pouze vyčíst, že nedáváme góly. Nyní bude důležité, abychom nepolevili a pokračovali ve výkonech z předcházejících zápasů. A dokázali situaci zvrátit v nadcházejících venkovních utkáních,“ dodal Pivarník.

Brno - Slavia 0:1

Branky: 71. S. Tecl. Rozhodčí: Z. Proske - R. Kotík, R. Dresler. ŽK: 18. M. Lutonský, 40. M. Juhar - 43. M. Ngadeu Ngadjui, 56. E. Sobol, 84. M. Frydrych. Diváci: 5 546 (51 % z kapacity 10 785)

Brno: D. Melichárek - L. Vraštil, P. Pavlík (64. O. Sukup), L. Kryštůfek, M. Lutonský - R. Acosta, J. Polák, J. Sedlák, M. Juhar - M. Zikl (72. K. Bazeljuk), Michal Škoda (88. A. Růsek)

Slavia: O. Kolář - M. Frydrych, J. Jugas, M. Ngadeu Ngadjui, E. Sobol - J. Bořil, T. Souček, J. Hušbauer, J. Hromada (55. S. Tecl), M. Stoch (83. T. Necid) - Milan Škoda (81. D. Danny)

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41