Slávistický trenér Jaroslav Šilhavý diriguje své svěřence. | foto: Michal Šula, MAFRA

Slavia neprohrává. Ale tým pořád poznáváme, řekl trenér Šilhavý

• 28
Slávistické fotbalisty vedl už v deseti ligových zápasech a tým trenéra Jaroslava Šilhavého ještě ani jednou neprohrál. „Ale třeba teď proti Dukle to nebylo tak, že bychom soupeře vyloženě přehráli,“ řekl po výhře 2:1.

Slavia se v prvním poločase trápila. Vytvořila si jen pár šancí a naopak jednou inkasovala. Ale po přestávce přidala a výsledek otočila.

„Našemu týmu musím složit poklonu za ten charakter, který prokázal. Soupeř nás v prvním poločase přehrával, dokonce jsme dostali gól, ale dokázali jsme to otočit. Mám z těch tří bodů obrovskou radost,“ zdůraznil Šilhavý.

Projevilo se, že vám při přípravě na zápas chybělo deset reprezentantů a dva zranění?
Trochu mi to tak připadalo, ale nechtěl bych se na to vymlouvat. Třeba Jarda Zmrhal v poločase sám řekl, že toho má dost, tak šel ven. Asi tam nějaké známky únavy byly. Naštěstí to hráči ve druhém poločase rozběhali.

Co jste zlepšili?
Hlavní byla změna v sestavě. Na hřiště přišel Muris Mešanovič a zase se ukázal jako žolík. Přeskupili jsme rozestavení, začali jsme víc běhat a zlepšili jsme se v osobních soubojích. To vedlo k těm dvěma gólům a k vítězství.

Zvýšil jste o přestávce na hráče hlas?
Víte, že ani nevím? Ale spokojení nebyli ani hráči, ani trenéři. Hráči to vnímali dobře.

Mimochodem, šel by Mešanovič na hřiště hned po přestávce, i kdyby si Zmrhal o střídání neřekl?
Ano, za někoho jiného.

Mešanovič dává góly hlavně jako náhradník. Potkal jste někdy takového žolíka?
Ve Viktorce Žižkov jsem zažil Tomáše Krejčíka, který taky dával gól za gólem. Vlastně si jsou s Murisem docela podobní.

Kde se to v Mešanovičovi bere, že je jako náhradník tak nebezpečný?
Má takový naturel. Hrajeme s jedním hrotem, proto Muris nenastupuje. Ale když nám teče do bot a pošleme tam druhého útočníka, tak právě Muris má ty předpoklady. Je takový i na tréninku. Chce hrát, chce míč, chce dávat góly.

Čím to, že se vám výrazně víc daří ve druhých poločasech?
Těžko se na to odpovídá. V úvodu je soupeř připravený. Každý je ještě plný elánu, hráči mají na paměti příkazy trenérů. Ale pak se to rozjede a přijdou emoce, přijde nervozita...

Jak je pro vás důležité, že se držíte špičky tabulky?
Pro nás jsou nejdůležitější tři body. Ostatní nemůžeme ovlivnit. Ale jsme samozřejmě rádi, že jsme v tabulce nahoře. Máme před sebou ještě dvě kola, na která se musíme připravit a zvládnout je.

Tým pod vámi za deset zápasů ani jednou neprohrál.
Ale neřekl bych, že to válcujeme. Ani dneska to nebylo tak, že bychom Duklu přehráli. Potřebujeme tým ještě víc poznat. Každý zápas nám něco ukáže.