Slávistický trenér Dušan Uhrin

Slávistický trenér Dušan Uhrin | foto: Michal Šula, MAFRA

Vše ukáže až liga, řekl Uhrin. A prozradil, kdo nepoletí do Španělska

• 51
První fázi zimní přípravy, která zahrnovala především zlepšování fyzičky a výsledky v zápasech nebyly tak důležité, má fotbalová Slavia za sebou. Svěřenci trenéra Dušana Uhrina ji završili výhrou 5:1 nad Vyšehradem. „Všechno ukáže až jarní část ligy,“ hodnotil kouč před pondělním odletem na soustředění do Španělska.

Ale s výkonem proti Vyšehradu můžete být spokojený, ne?
Ve středu jsme prohráli s Ústím nad Labem. O to víc jsme tentokrát chtěli vyhrát, což se povedlo. Prvních pětašedesát minut bylo dobrých. Ale ve druhém poločase jsme trošku polevili.

Čím si to vysvětlujete?
Jak jsme vystřídali, tak někteří hráči nebyli na svých postech. Byl tam pak trošku chaos, hlavně na levé straně. Ale pořád je to jen příprava. Vždyť před zápasem jsme dopoledne normálně trénovali.

První fázi přípravy máte za sebou. Jak ji hodnotíte?
Všechno ukáže až liga. Teď máme před sebou soustředění ve Španělsku, kde nás čekají silní soupeři. Tyto zápasy ukážou, kde máme slabiny, a ty pak musíme odstranit.

Prozradíte, kdo s vámi do Španělska nepoletí?
Vyřadili jsme Marka Kodra, Honzu Vošahlíka a Dana Součka, kterého jsme poslali do juniorky.

Ofenzivní záložník Vošahlík si může hledat nové angažmá?
Ano.

A obránce Kodr, kterému je teprve devatenáct let?
Hledáme pro něj hostování. Rádi bychom, aby hrál alespoň druhou ligu.

Máte nějaké zraněné? Proč už podruhé za sebou nenastoupil útočník Lukáš Železník?
Už je zdravý, ale nechtěli jsme riskovat, že si to zranění obnoví. To samé obránce Simon Deli. Nechceme, aby se nám tihle dva, kteří měli trošku problémy, na umělé trávě zranili a neodjeli s námi do Španělska.

A co Levan Kenia?
To samé. Doufám, že zraněnou ruku uzdraví brzy. Ale stejně dostal disciplinární trest, takže nemůže v prvních ligových zápasech nastoupit.