Jiří Štajner | foto: Petrášek Radek, ČTK

Boleslavský bolehlav. Fotbal starých pánů zatím přináší rozčarování

• 4
Hlavní soupeř pro Spartu a Plzeň v bitvě o mistrovský titul? Zatím to tak nevypadá. Fotbalisté Mladé Boleslavi zklamali i ve druhém ligovém kole, s Ostravou prohráli 1:2 a na čelo už ztrácejí pět bodů.

Až do roku 2007 je potřeba zapátrat při snaze o zjištění, kdy měli fotbalisté Mladé Boleslavi horší start do sezony než letos.

Tehdy byla po dvou kolech po porážkách se Žižkovem a Olomoucí bez bodu, nyní má bodík jeden, k remíze s Příbramí o víkendu přidala nečekanou porážku 1:2 v Ostravě. "Je to pro nás zklamání, asi budeme muset trochu přehodnotit, co dál. Otázku sestavy, jiných herních typů, abychom daleko více zjednodušili hru," snaží se hledat řešení trenér Ladislav Minář. "Předvádíme spíše fotbal starých pánů, kteří si jdou zahrát do nohy, tak ale nemůžeme vyhrávat zápasy."

Boleslav před sezonou slibovala atraktivní kombinační projev, který bude bavit diváky. Přebudovaná sestava však tápe. V Ostravě začala dobře a brzy šla do vedení díky hlavičce Zahustela, jenže pak dominovali domácí. Přitom málem ani nedostali ligovou licenci a ještě týden před startem soutěže nemohli kvůli dluhům přivádět posily. "My jsme hráli ten náš krasofotbal, jak bych to nazval, držení míče do šířky, dozadu, na krátko, a la Barcelona, ale nepředvedli jsme nic jednoduchého ani přímočarého, abychom ohrozili branku," zlobil se Minář. "Byli jsme neefektivní."

To Baník v první půli takový problém neměl. Hned dvě minuty po Zahustelově trefě Fantiš po Lukešově úžasném sprintu a jeho centru zprava vyrovnal. A ještě do přestávky se trefil Engelmann, když si naběhl na přihrávku Kukece.

"Ta výhra je pro nás obrovským povzbuzením do další práce," řekl ostravský kapitán Martin Lukeš. "Tak musíme makat dál, ať stoupáme tabulkou co nejvýše, ať nezažíváme to, co minulé tři roky." To hrál Baník jen o záchranu.

"Otázkou je, jak by zápas vypadal, kdybychom vedení udrželi déle," přemítal Minář." Leč uznal, že Baník vyhrál zaslouženě.

Proti dvěma týmům, s nimiž se počítá spíš do spodní poloviny tabulky, Boleslav neuspěla. Přinese zlepšení nedělní duel se silným Libercem?

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37