Brankář Slovácka Milan Heča se marně natahuje. A inkasuje.

Brankář Slovácka Milan Heča se marně natahuje. A inkasuje. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Hloupou chybou pustil Spartu do vedení. Zaváhal jsem, uznal Heča

• 10
Hůř snad do nového ročníku fotbalové ligy vstoupit nemohl. Brankář slováckých fotbalistů Milan Heča už ve druhé minutě proti Spartě napálil z rozehrávky napadajícího hráče soupeře, od kterého se míč odrazil do brány. Smolně tak přispěl k těsné porážce 2:3.

Podobných situací zažije několik v každém zápase - měl jen nakopnout míč daleko od vlastní brány, aby se o něj vpředu porvali útočníci.

Jenomže tentokrát Milan Heča už ve druhé minutě chyboval. Na hranici pokutového území počkal s rozehrávkou o chvilku déle, než měl, a napálil napadajícího sparťanského kapitána Bořka Dočkala.

Míč se odrazil do brány.

„Špatný začátek. Dal jsem to pozdě, moje chyba,“ uznal Heča. „Bořek Dočkal mě překvapil, byl tam hrozně rychle. Já jsem na setinu zaváhal, a to stačilo. Nikdy nechcete udělat chybu, ale jestli je gól takovýhle, z penalty nebo úplně jiný, je nakonec vlastně jedno.“

Krátce nato Heča inkasoval podruhé, když ho v 10. minutě překonal opět Dočkal. Tentokrát z penalty. Slovácký brankář sice vystihl směr střely, ale až k pravé tyči se natáhnout nestihl.

„Měl jsem tam jít dřív, protože jsem čekal, že to tam kopne. Škoda. Na tu penaltu jsem si věřil,“ popisoval.

Slovácko na Letné prohrávalo v desáté minutě nula dva. Což mohlo vypadat jako základ pro slušný debakl. Ale do přestávky už všechny ošemetné situace přestálo a ve druhém poločase se výrazně zlepšilo, takže bojovalo dokonce o bod.

Sparta - Slovácko nakonec 2:3! O to víc může Heču mrzet chyba z úvodu zápasu.

„Kdyby to skončilo tři jedna, tak to tolik nemrzí. Tohle je o to horší, že ten gól vlastně rozhodl. Ale fotbal je o chybách a já jednu udělal, což nakonec rozhodlo zápas.“