Martin Kouřil z Baníku Ostrava slaví gól v utkání se Spartou. | foto: Tomáš Krist, MAFRA

Doplatili jsme na nezkušenost, tvrdí ostravský stoper Kouřil

• 9
Martin Kouřil svou trefou z 63. minuty živil naději fotbalistů Baníku Ostrava na body v utkání se Spartou Praha. Jenže domácí v závěrečných deseti minutách ostravský tým zničili třemi góly.

Ostravští fotbalisté se Spartou prohráli 1:3 a po dvou kolech jsou jediným týmem bez bodů. „Úplně jsme odpadli. Začali jsme jenom bránit. Bohužel předtím se nám nepodařilo zvýšit na dva nula,“ povzdechl si stoper Kouřil, který do Baníku přišel v zimě a hned se zařadil mezi opory.

Od svého příchodu do klubu, v dosavadních šestnácti prvoligových utkáních, nechyběl ani minutu.

Překvapilo vás, kolik šancí jste proti Spartě měli v první půli?
Chtěli jsme hrát aktivně, ale bohužel jsme nedali gól, takže to je k ničemu. Každá neproměněná šance mrzí. Navíc když jsme nezvládli ten závěr.

Sparta v prvním poločase dvakrát střídala. Hrálo to nějakou roli?
Pokud jde o mě, tak je mi to jedno.

Mohlo za váš kolaps to, že jste už nestačili fyzicky?
Doufám, že v kondici to nebylo. Sparta nás tlačila. Ke konci byla lepší a dala zaslouženě tři góly.

Fotbalisté Baníku Ostrava slaví trefu proti Spartě, čelem je autor gólu Martin...
Martin Kouřil z Baníku Ostrava se chystá ke střele v duelu se Spartou.

V Brně jste nezvládli závěry obou poločasů, v Praze celého utkání. Čím to je?
Nezkušeností, pořád jsme hodně mladé mužstvo. Víme ale, že se musíme semknout a hrát až do devadesáté minuty.

Co vás z utkání se Spartou může povzbudit?
To, že si vytváříme šance, že bojujeme. Chce to jen dávat góly a výsledky přijdou.

Co říkáte na hlasy, které označují nynější tým Baníku za outsidera první ligy?
Musíme bojovat, makat, hrát pořád důrazně a snad výsledky co nejdříve přijdou.

Proti Spartě byli v základní sestavě hned dva úplně noví hráči, záložníci Václav Ježdík a Vojtěch Engelmann. Pomohli vám?
Pro nás je jejich příchod velkým povzbuzením. Přece jen to jsou zkušenější hráči, než co jsme tady zatím měli. Snad nám pomohou.

Ježdík by měl být buřičem mužstva, hecovat spoluhráče. Už to ukázal?
Zatím ne, ale musíme všichni začít u sebe a postupně to přijde. Věřím, že ty dvě prohry na nás nezanechají následky.