Gólová radost fotbalistů Jablonce.

Gólová radost fotbalistů Jablonce. | foto: ČTK

Slovácko - Jablonec 0:2, dva rychlé góly v závěru, domácí opět bez výhry

• 12
Ani napopáté to nevyšlo. Fotbalisté Slovácka prohráli v devátém kole Fortuna ligy s Jabloncem 0:2 a prodlužují své čekání na výhru. Hosté naopak berou tři body podruhé za sebou a znovu nedostali branku. V rozmezí pěti minut se trefili Polidar a Považanec.

„Naše defenziva nahrála tomu, jak to celé dopadlo. Nabídli jsme soupeři moc šancí a když dal první gól, už jsme neměli síly na zvrat,“ řekl na tiskové konferenci trenér Slovácka Martin Svědík, jehož svěřenci ve čtvrtečním utkání Konferenční ligy v Kolíně nad Rýnem prohráli 2:4.

ONLINE:

Utkání jsme sledovali v podrobné online reportáži.

Severočeši hned v úvodních minutách ukázali, jak by se mohla odvíjet jejich případná cesta k bodům. Vzadu s pevnou defenzivou tří urostlých stoperů a vpředu s hbitými útočníky.

V první čtvrthodině se jen třikrát dostal do slibného zakončení Chramosta, ale ani jednou nepřekonal Nguyena, který se mezi tyče vrátil po dvouzápasové přestávce. „Špatně jsme s těmito šancemi nakládali, měli jsme je proměnit,“ litoval kouč hostí David Horejš.

Slovácko spoléhalo na centrované míče. Po nákopu Holzera a střele Kozáka se zaskvěl Hanuš v brance hostí, Holzerova střela ve 21. minutě rozvlnila jen boční síť a Petrželův pokus skončil v rukavicích Hanuše.

Plzeň přehrála oslabenou Slavii a je první, Sparta se znovu trápila

Po půlhodině zase zahrozil Jablonec táhlou střelou Chramosty a Jovovičovým driblinkem do vápna, převahu Severočechů v této fázi hry dokumentovala i tečovaná střela Coolse, nové akvizice z Malajsie.

Do druhé půle vstoupili aktivněji zase domácí, slibnou možnost nedotáhl do koncovky Tomič, střela Reinberka šla těsně vedle. Na druhé straně po kombinaci neotevřel skóre zápasu ani ze dvou šancí Polidar.

„Leželo mi to dlouho v hlavě, ale byl jsem rád, že se mi to podařilo odčinit a rozhodnout,“ prohlásil po utkání jablonecký útočník, který na severu Čech hostuje ze Sparty.

Na Slovácku bylo znát, že mu po náročném programu ubývají síly. V 71. minutě po jedné z mála chyb jablonecké obrany utíkal sám na Hanuše čerstvý Mihálik, ale gólmana nadvakrát neprostřelil, což bylo pro další vývoj klíčové.

„Tady se lámal chleba,“ uvedl Svědík.

Domácí museli po nedůslednosti v zadních řadách opět trnout při šanci Chramosty, který nevyužil další ze svých mnoha gólových možností. Zaskočil ho ale Matěj Polidar po brejkové akci svých spoluhráčů a v 82. minutě svým třetím ligovým gólem v sezoně rozhodl o bodech pro Severočechy.

„Už jsme nenašli psychickou ani fyzickou sílu na zvrat,“ konstatoval Svědík.

Pojistku přidal po rohovém kopu a odraženém míči Považanec. Slovenský záložník vstřelil premiérový gól v sezoně nejvyšší soutěže. Slovácko doma v lize nevyhrálo potřetí za sebou, Jablonec venku bodoval v pátém z posledních šesti ligových duelů.

„Vyhráli jsme zaslouženě, protože jsme byli lepším týmem,“ těšilo Horejše.