Mladoboleslavský Vasil Kušej (vpravo) se s míčem snaží přejít přes Rajmunda Mikuše z Karviné. | foto: ČTK

Karviná - Mladá Boleslav 1:2, hosté rychle vedli. Rozhodla chyba brankáře

• 0
Po dvaceti minutách prohrávali 0:2. Fotbalisté Karviné po úvodním vítězství nezvládli další dvě ligová kola, v tom třetím podlehli Mladé Boleslavi 1:2. Kontaktní gól ještě stihl Rajmund Mikuš, rozhodla však minela brankáře Jiřího Ciupy, který při výběhu za vápno procedil míč mezi nohama přímo do běhu útočníka Júsufa Hilála.

Mladoboleslavští výborně začali a už v šesté minutě otevřeli skóre. Hilál trefil tyč, poté brankář Ciupa ještě vychytal Marečka, ale další dorážející hráč Jawo už napálil míč pod břevno. Gambijský křídelník se v ligové sezoně prosadil podruhé.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Uzdravený Ciupa, který nastoupil poprvé v ročníku místo Lapeše, v 19. minutě po velké chybě znovu inkasoval. Po Svozilově pomalé malé domů hlavou karvinský gólman čekal, až se míč dokutálí do pokutového území, aby ho mohl sebrat do rukavic, ale dobíhající Hilál balon pohotově vypíchl a snadno zvýšil. Bahrajnská letní posila vstřelila premiérový gól v nejvyšší soutěži za Boleslav.

Karvinští postupně vyrovnali hru a ve druhé části prvního poločasu se několikrát dostali do zakončení. Jenže Memič, Mikuš ani Papalelé netrefili branku.

Po změně stran si Mladoboleslavští spíše kontrolovali náskok a nebyli tak aktivní jako v úvodní půli. Slezané toho využili a v 70. minutě snížili. Po standardní situaci propadl míč k volnému Mikušovi, který křížnou střelou z voleje propálil brankáře Trmala. Slovenský krajní bek či záložník dal druhý gól v ligové sezoně.

Domácí si poté nedokázali vytvořit soustavnější tlak, i když v závěru pár šancí na vyrovnání měli. V 84. minutě Papalelého ránu zneškodnil Trmal, jehož branku poté minul střídající Doležal. Karvinští tak nezvítězili ani v sedmém domácím ligovém zápase s Boleslaví.