Trenér Slovácka Martin Svědík při utkání s Teplicemi. | foto: ČTK

Svědíkův cukr Slovácku pomohl. Nadávající manažer dostal červenou

• 0
Pro důrazné slovo nejde daleko. Před sobotním domácím zápasem s Teplicemi ale sáhl trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík místo biče po cukru. A vyplatilo se. Po předchozích zářijových nezdarech se jeho tým naladil na druhou reprezentační pauzu výhrou 2:0. Oblíbené skláře porazil posedmé za sebou.

„Možná to tak vypadá při zápase, ale nejsem člověk, který pořád řve. Někdy tímhle nic nedocílíte. Pokud chci připravit hráčům hlavu, nemůže to být formou drába,“ vysvětloval Svědík.

Jeho proměnu hráči kvitovali. „Týden před utkáním byl hodnější,“ usmál se Marek Havlík, autor druhé branky.

Svědík maximálně zjednodušil přípravu. Taktickou i herní.

Slovácko - Teplice 2:0, góly ve druhé půli, rozhodlo brzké Marečkovo vyloučení

„Ustoupili jsme od některých videí, abychom se v tom neutápěli. Vysvětlili jsme si základní věcí. Zaměřili se na intenzitu, obrannou fázi, dostupování,“ líčil hradišťský trenér. Tedy to, co v předešlých duelech Slovácku haprovalo.

Svědík vsadil na hladovost hráčů, kteří předtím tolik příležitostí nedostávali. Na krajích kmitali neúnavní sprinteři Doski se Sinjavskim, na hrotu nastoupili Cicilia s Juroškou. A znovu to byla trefa do černého.

Teplický Matěj Radosta (vlevo) a Pavel Juroška ze Slovácka

Juroška ve 23. minutě zdrhl Marečkovi, který ho z pozice posledního fauloval a rozhodčí Szikszay tasil červenou. Teplice tak dohrávaly proti Slovácku podruhé za sebou a potřetí ze šesti posledních vzájemných utkání v oslabení. Přesilovku využil hned po poločasové přestávce Cicilia, který zblízka do odkryté brány doklepl hlavičku Reinberka.

A když za osm minut poté propustil Grigar pod tělem slabou střelu Havlíka, bylo hotovo.

„Měli jsme to proti deseti jednodušší,“ uznal Svědík, který poprvé v sezoně nepostavil od začátku rekordmana v počtu ligových startů Milana Petrželu.

Sparta před reprezentační pauzou drží první místo, Slavia v Liberci otáčela

„Jsme tým a musím Milana pochválit. On sám cítil, že mu to nejde. Byl ale připravený, povzbuzoval z lavičky. Takhle si představuju přínos staršího hráče, který jde pryč s egem a podpoří mužstvo. Právě tohle jsme potřebovali,“ cenil si Svědík.

Nervy na lavičce naopak ruply Veliče Šumulikoskimu, který ve 40. minutě dostal za dvě žluté karty červenou. První za opakované opuštění technické zóny a udělování pokynů hráčům, druhou za kritiku čtvrtého sudího, jehož pak podle zápisu při odchodu na tribunu častoval vulgárními urážkami.

Horkokrevný makedonský manažer Slovácka může jako recidivista počítat s vysokým trestem.

1. AC Sparta PrahaSparta 31 25 4 2 74:28 79
2. SK Slavia PrahaSlavia 31 23 6 2 67:23 75
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 31 20 5 6 70:33 65
4. FC Baník OstravaOstrava 31 13 6 12 48:44 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 31 12 8 11 50:49 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 31 11 8 12 41:44 41