Zlínský fotbalista Youba Dramé u balonu v duelu s Libercem. Na zemi soupeřův...

Zlínský fotbalista Youba Dramé u balonu v duelu s Libercem. Na zemi soupeřův kapitán Jan Mikula. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlín - Liberec 2:0, góly v dohrávce padly po půli, trefili se Tkáč a Hrubý

• 2
Liberečtí fotbalisté se zpožděním vstoupili do druhé části sezony, v dohrávce 20. kola Fortuna ligy podlehli na stadionu Fastavu Zlín 0:2. Domácí rozhodli zápas po hodině hry, v 65. minutě skóroval Tkáč, v závěru přidal druhý gól Hrubý.

Utkání se původně mělo hrát v neděli 6. února, ale kvůli vyššímu počtu nakažených zlínských hráčů koronavirem bylo odloženo.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Zatímco Zlínští byli už následující týden zpátky ve hře a o víkendu v 21. kole podlehli na Bohemians, Liberec na první jarní start pořád čekal. A nepovedl se mu. Vítězům se zase v boji o záchranu líp dýchá.

Liberci byl odložen i druhý ligový duel minulý víkend s Pardubicemi a to kvůli přetrvávajícímu infekčnímu onemocnění v týmu soupeře.

„Jsem zklamaný, utkání jsme nezvládli a bylo na nás znát, že jsme hráli první utkání. Domácí byli agresivnější, přímočařejší. Pak jsme se dostali do hry, ale neměli jsme šance. Po přestávce jsme začali líp, ale dovolili jsme domácím jít do vedení po situaci, která byla lehce bránitelná. To rozhodlo, Zlín pak potvrdil svoji výhru gólem z brejku. Oni branku dali, my jsme neubránili jejich akce a domácí vyhráli zaslouženě,“ řekl liberecký trenér Luboš Kozel.

Zlín vstoupil do utkání velmi aktivně a veškeré snahy o úvodní gól vměstnal do první desetiminutovky. Už ve druhé minutě vyprášil Knoblochovy rukavice Dramé, který se do nebezpečného zakončení dostal ještě jednou a po něm i Hrubý.

Liberec se na trávníku prvních dvacet minut jen rozkoukával a iniciativu převzal až v závěru první půle. Signálem byla dělovka Stocha, s níž měl Rakovan plno práce. Zlínský gólman se vytáhl i při prudkém centru na Tuptu.

Na začátku druhého poločasu hlavičkoval těsně vedle Rondič, největší dosavadní šanci na gól si po hodině hry vypracovali domácí. Střelu Hrubého vyrazil Knobloch, jenž zlikvidoval i dorážku Matejova a ustál i závar po následném rohovém kopu.

Domácí se branky dočkali v 65. minutě. Perfektní centr Vukadinoviče hlavou přesně k tyči usměrnil Tkáč a svým šestým gólem v ligové sezoně dotáhl v týmové tabulce střelců absentujícího Poznara.

Liberec musel více otevřít hru, do šance se hlavičkou opět procpal Rondič, ale neuspěl. Zlín potvrdil výhru z brejku, který režíroval opět Vukadinovič a na jehož konci byla přesná střela Hrubého.

Zlínští porazili Slovan i ve druhém ligovém utkání v tomto ročníku, na podzim zvítězili 1:0.

„Měli jsme dobrý vstup do zápasu, byli jsme nebezpečnější, za tu aktivitu jsme si zasloužili branku. Liberec se dostal do tlaku až v samotném závěru, kdy nám docházely síly. Kluci si sáhli na dno a jsem rád, že to zvládli. Takhle se bojuje o tři body doma. Hru výborně oživil Vukadinovič a řekl si o místo v základní jedenáctce,“ řekl zlínský trenér Jan Jelínek.