Dohrávku rozhodl Rada v nastavení

• 3
Teplice - Karel Rada se zavěsil do vzduchu a hlavou trknul do míče. Gól! Teplický stoper rozhodl ve čtvrté minutě nastaveného času dohrávku 2. kola fotbalové ligy proti Zlínu, který po vyrovnání Malára ze 61. minuty byl hodně blízko remíze. Vítězové jsou po třech zápasech bez prohry v tabulce třetí, na vedoucí Brno ztráceji dva body.

Přitom zpočátku to vypadalo, jako by už zapomněli, v čem jsou přednosti zlínského týmu. Svěřenci trenéra Marečka, který do Teplic přišel právě ze Zlína, se soupeřovými hráči nechali přehrát pohybem a důrazem.

Ale zato měli skvělou koncovku. V 18. minutě se poprvé dostali před branku Zlína a bylo to 1:0. Tesařík vybojoval míč na levé straně, zbavil se svého strážce, přihrál do šestnáctky Diveckému, jehož střelu zlínská obrana stačila zblokovat, ale k odraženému míči se dostal Sabou a přesnou střelou z deseti metrů nezaváhal.

Branka domácí nastartovala k větší aktivitě, záložní řada v čele s Benátem měla po většinou času míč ve své moci, ale před brankou Zlína se Tepličtí příliš neprosadili. V 37. minutě po spolupráci Verbíře s Doležalem chyběl krok Diveckému, aby se ocitl sám před brankou Zlína.

Hosté toho v prvním poločase moc neukázali, Lasotova absence byla na jejich hře zjevná.

Do druhého poločasu přece jen aktivnější Zlín více zaměstnával obranu Teplic, ale jeho snaha většinou končila před pokutovým územím domácího mužstva.

V 55. minutě po rychlé akci Teplic se dostal do slibné šance Divecký, ale jeho technická střela skončila nad Baránkovou brankou. Záhy ale bylo vyrovnáno.

Po Švachově rohovém kopu a chybě Hunala, který letící centr podběhl, doklepl z malého vápna míč do branky osamocený Malár.

Domácí se pak snažili strhnout vítězství na svou stranu. To se povedlo střídajícímu Velebovi, který sice míč dorazil do branky, ale rozhodčí Gruber mu odpískal ofsajd.

Teplice přidaly na důrazu, měly územní převahu, ale na jejich kopačkách se až příliš vkrádala nervozita. Pět minut před koncem se Veleba zbavil svého soupeře, nacentroval míč do šestnáctky a Diveckého volej skončil jen těsně vedle levé tyče.

Když už zápas spěl k remíze, zahrávaly Teplice dvě stadardní situace. Ale vyšla až ta třetí.