Divecký míří na testy do Chicaga

Teplice - Běží 58. minuta prvoligového zápasu Teplice - Drnovice. Pohled na skóre je pro domácí příznivce odstrašující. S nováčkem soutěže, jenž dosud nebodoval, prohrávají tepličtí fotbalisté 0:1. V ten moment nastupuje místo téměř vždy spolehlivého beka Hunala útočník Radek Divecký. Drtivá většina diváků střídání nechápe. Pohltí je úžas. „Co ten trenér vyvádí? Mareček ven!“ ozývá se z davu hlas zoufalce. To střídání obrátilo zápas.

Vyhecovaný Divecký přenesl na hřiště bojovného ducha. Hru oživil.

Od první chvíle se rval a věřil v konečný úspěch. Stejně jako celý tým. Minutu před koncem se ochozy konečně dočkaly vytouženého vyrovnání. Divecký skóroval hlavou po Doležalově rohovém kopu.

„Určitě na nás bylo vidět, jak moc chceme. Divák zavelel k náporu, jemu patří dík,“ chválil forvarda za spoluhráče záložník Jiří Sabou.

Než se fanoušci stačili spokojit s remízou, vytryskl gejzír radosti na Stínadlech naplno. Teplický útočník Jiří Mašek rozvlnil ve třetí minutě nastavení síť! „Zlatý gól dnešního dne,“ popsal střelec trefu.

Gólem odstartoval bouřlivé veselí. Pár minut rozhodlo o tom, že místo nepříjemného pískotu zněl stadiónem hřejivý potlesk... Ze „žlutomodrých“ se stávají specialisté na branky v čase nad rámec řádné hrací doby. Po Zlínu jejich účinná zbraň sestřelila Drnovice.

Navíc v úvodním kole Teplice zrušily mistrovskou Ostravu brankou deset minut před koncem. „Jestli takto hodláme dohrávat každé utkání, budou muset v teplické nemocnici rozšířit koronární jednotku,“ vydechl Vlastislav Mareček, vysílený teplický kouč.

Defenzivní hráče vyměnil ofenzivními a kritizovaná střídání mu vyšla. Teď byl hrdina. „Jsem rád, že to hráči za stavu 0:1 nevzdali a nespokojili se pak ani s remízou. Právě díky takovým dramatickým zvratům je fotbal tak krásný,“ řekl trenér s jasem ve tváři.

Drnovický kouč Josef Mazura byl po zápase zdrcen. „Takovou porážku jsem ve své kariéře ještě nezažil,“ konstatoval tiše.

„Štěstíčko se k nám přiklonilo jenom proto, že jsme po výhře toužili,“ tvrdil Divecký, který v nejbližších dnech odletí na testy do Chicaga. „S ředitelem Hrdličkou jsem domluvený, že mě uvolní. Až se jednou vrátím ze světa, určitě bych Teplicím rád pomohl.“

Vedení klubu nebude jednat jen o uvolnění Diveckého. „Určitě přijde jeden útočník,“ řekl sportovní ředitel Jiří Nevrlý. Jedná se o Zdeňka Koukala z Bohemians. Člen širšího kádru reprezentační jednadvacítky by měl dnes podepsat profesionální smlouvu.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37