Vlastislav Mareček

Vlastislav Mareček - Teplický trenér Vlastislav Mareček se trápí nad koncovkou svého týmu. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Bláznivý zápas měnil hrdiny v poražené

• 88
Teplice - Bláznivý zápas, který měnil hrdiny v poražené. Teplice se v utkání fotbalové ligy vzepřely osudu odepsaného mužstva: se Slováckem prohrávaly už o dva góly, ale drtivým úderem si v závěru sáhly na vítězství 3:2. "Nevím, co na to koronární jednotka v Teplicích," pousmál se teplický trenér Vlastislav Mareček nad infarktovým vývojem.

"Na tak krásný a dramatický zápas se bude ještě dlouho vzpomínat," dodal.

Utkání 3. kola v Teplicích napsalo moře příběhů.

Dva hrdiny, neznámého a osvědčeného, oslavovalo nejdřív Slovácko. Záložník Petr Kaspřák dal při svém ligovém debutu 2 góly během 3 minut ze svých prvních dvou střel a z prvních ran Slovácka vůbec.

A blonďatý brankář Petr Drobisz zneškodnil dvě penalty! Za stavu 0:0 ve 29. minutě Doležalovi, při vedení 2:0 šest minut po pauze Jirsákovi.

Přesto později Kaspřák litoval: "Ztratili jsme body, moje góly vyšuměly."

Slovácko teprve ve čtvrtek zaregistrovalo Kaspřákův přestup z Ostravy. Posila nejdřív pronikla za obranu a v pádu zakončila, pak v gól přetavila zmatky v teplickém vápně.

I brankář Petr Drobisz klel: "Že jsem chytil penalty, nemělo význam. Dopadli jsme katastrofálně. Druhá půle: z naší strany horor a chaos."

Oba neúspěšné penaltové exekutory střídal teplický trenér Vlastislav Mareček současně. A jeden z náhradníků, mladík Fenin, se ukázal jako žolík. Hlavou snížil. "Kontaktní gól byl důležitý, přitom padl z nejmenší šance," tvrdil Mareček.

Rozhodčí Příhoda se nebál písknout ani třetí penaltu proti Slovácku. Faulovaný Džeko ji pět minut před koncem proměnil a srovnal. "Tvrdá střela. Musel bych jí jít napřed, abych ji chytil," přiblížil Drobisz, směr však opět vystihl.

Teplice měly převahu téměř celý zápas, korunovaly ji v 89. minutě. Vítězný úder přišel z kopačky teplického ligového debutanta Vlastimila Stožického. Po dlouhém pasu do vápna míč propadl za obránce a on ho uklidil do sítě.

"Ani se nedá popsat, co jsem cítil. Pro mě velká premiéra," zářil Stožický, který nahradil potrestaného Verbíře. "Od srdce děkuji trenéru za tu výzvu. Byli jsme ve složité situaci, ale ukázal se duch týmu."

Trenér poražených Jiří Plíšek týmu vyčítal, že opustil aktivní hru. "Tohle je pro nás krutý okamžik. Něco takového jsem ještě nezažil, hořká zkušenost. Korunoval to fakt, že mi dali góly Džeko a Stožický, které jsem loni vedl v Ústí," uvedl.

Mareček mluvil o zasloužené výhře. "Je to vidět i z počtu střel. A penalty byly nařízené správně, soupeři ani neprotestovali. Musíte mít vnitřní sílu, abyste takhle obrátili zápas. Kluci ukázali, jak se bojuje o teplický dres."