Ostravský hráč Jiří Klíma se raduje ze vstřeleného gólu během zápasu proti...

Ostravský hráč Jiří Klíma se raduje ze vstřeleného gólu během zápasu proti Viktorii Plzeň | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ostrava - Plzeň 2:2, hosté vedli o dva góly, po půli se blýskl střídající Klíma

• 302
Ostravští fotbalisté v sobotním šlágru 15. kola Fortuna ligy s Viktorií Plzeň prohrávali 0:2, ale po přestávce dokázali vyrovnat- O obě branky se postarala střídající útočník Klíma. Za hosty skórovali Mosquera a Havel, útočník Chorý v nouzi nastoupil na stoperu.

Plzeňští devět kol z dosavadních čtrnácti byli v čele tabulky, ale v předchozích dvou kolech získali jen bod a nevyhráli ani v Ostravě.

ONLINE:

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

V Ostravě hostům chyběli potrestaní obránci Řezník, Pernica, Kaša, kteří pykají za červené karty, a ještě Kalvach. Ten stojí kvůli čtyřem žlutým kartám. Krizi v obraně trenér Bílek řešil tím, že na stopera dal hrotového útočníka Chorého. V bráně byl Hruška, jednička Straněk je totiž zraněný.

Ostravě se vzdálila nejužší špička, už čtyři zápasy nevyhrála. Remíza s Plzní byla třetí za sebou.

„Vstoupili jsme do utkání špatně. Darujeme soupeři prostor a první gól. Plzeň se pak postavila do bloku, nenapadala a v tom jsou silní, moc šancí jsme neměli. Ve druhém poločase nám pomohl De Azevedo, byli jsme rychlejší, přesnější. Chtěli jsme dát kontaktní gól, to se povedlo. Ve druhém poločase jsme i fyzicky byli silnější tým. Ukázali jsme vůli a charakter. Vzhledem k průběhu musíme bod brát, ale stejně jako po utkání se Spartou si při vším respektu ke kvalitě soupeře říkáme, že se z toho dalo vytěžit i více,“ řekl ostravský trenér Ondřej Smetana.

Ostrava nezvykle sestavené obrany soupeře v úvodu několikrát využila.

První šanci ale měl po Budínského špatném odkopu Kopic, jehož ránu do odkryté brány však domácí gólman ještě stihl před čarou a svůj kiks napravil. Pak se ale balony za obranu do několika šancí dostal Baník, ale Kuzmanovič napnul jen boční síť a Almási skóroval z těsného ofsajdu, jeho gól tedy neplatil.

Po dvanácti minutách sehrála rychlou akci po pravé straně Plzeň. Havel ideálním centrem na malé vápno vybídl Mosqueru, který hlavou zakončil přesně do horního rohu ostravské brány.

Omráčení domácí zhruba na deset minut vypadli z role. Na nohy je znovu mohl postavit Kuzmanovič, ale jeho hlavičku chytil Hruška.

Poté do hry vstoupil videorozhodčí, který shledal zákrok Ndefeho na hostujícího Kopicce jako faul a Beauguel z pokutového kopu zaznamenal svůj devátý gól sezony. Francouzský útočník si upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže.

Baník po několika střídáních zhruba po hodině hry znovu dostal do zápasu. Kaloč nejprve ve 49. minutě z dálky napálil břevno, ale nápor Ostravy výrazně zesílil po dalším neuznaném gólu Fleišmana, jemuž předcházel patrně ofsajd.

Domácí se nakonec dočkali brzy nato, když Ndefe postrčil míč na Klímu a ostravský žolík v 67. minutě asi z deseti metrů nezaváhal. Ostrava dokázala doma dát branku Viktorii po více než sedmi letech. Sedm minut před koncem přišla další chvíle Klímy, který po Sorově kolmici dělovkou překonal Hrušku podruhé.

Slezané šli po třech bodech a málem se jim to vymstilo, když po brejku z vyložené šance přestřelil Bucha. Plzeň v Ostravě neprohrála 12. ligový zápas po sobě.

„První půle byla z naší strany velmi dobrá, soupeře jsme do ničeho nepouštěli, měli jsme nebezpečné situace. Závěr první půle šel sám Beauguel, měl proměnit a bylo by rozhodnuto. Ve druhé půli si soupeř vytvořil tlak a vytěžil z toho dva góly. My ale ke konci taky měli šance, třeba Buchou, je škoda, že to neproměnil,“ řekl plzeňský kouč Michal Bílek.