Marek Janečka z Karviné (v bílém) u míče mezi olomouckými protihráči.

Marek Janečka z Karviné (v bílém) u míče mezi olomouckými protihráči. | foto: ČTK

Karviná - Olomouc 3:5, domácí jen dotahovali, dva góly dal Zahradníček

• 18
Časté změny skóre, osm gólů. Vzrušující podívanou nabídly Karviná s Olomoucí v 7. kole první fotbalové ligy. Přestřelku zvládl líp nováček z Olomouce 5:3, když v zápase ani jednou neprohrával. Karviná už šest zápasů nevyhrála.

Olomoučtí fotbalisté, nejpříjemnější překvapení nového ročníku první ligy, v Karviné brzy vedli o dvě branky.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Domácí však kolem poločasu vyrovnali, po hodině hry během šesti minut získal nováček znovu dvougólové vedení. V závěru Budínským z penalty a svým druhým gólem v utkání snížil na rozdíl jediné branky. Ale podruhé už Karviná nevyrovnala, naopak z brejku inkasovala pátý gól.

„Musím ocenit výkon Olomouce. Vyhrál tým, který byl lepší. V pohybu, s míčem, ve fotbalové rychlosti. Nám nefungovaly kraje. Udělali jsme proto v průběhu nějaké změny, které se vcelku povedly, a urputností a silovým pojetím jsme se dokázali do zápasu vrátit. Ale hosté pak znovu odskočili,“ řekl karvinský trenér Jozef Weber.

I bez zraněného útočníka Chorého Hanáci do zápasu vstoupili jako z partesu. Už ve druhé minutě dohrál akci taženou po levém křídle Zahradníček, který si uvnitř pokutového území zpracoval balon a levačkou pokořil Berkovce. Tragický nástup Karviné podtrhl v 10. minutě Košťál, kterému odskočil balon ve vlastní šestnáctce, napadající Plšek ho obehrál a pak překonal i gólmana.

Hanáci i díky excelentnímu úvodu v prvním poločase jasně kralovali. Texl mohl jejich kombinační i pohybovou převahu zvýraznit třetí trefou, ale jeho skákavý pokus se mezi tyče nevešel.

Karvinou ovšem probudil v úplném závěru první půle Budínský, který po standardce a vyhrané hlavičce Košťála ze závaru ve vápně snížil. Pro Slezany to byla gólová radost po 319 minutách.

Domácí se vrátili do druhé půle jako vyměnění. Během šesti minut bylo vyrovnáno a opět po standardní situaci. Letičův roh propadl až k Panákovi, který hlavou zamířil do levého horního rohu olomoucké brány.

Karvinských bylo najednou na hřišti plno a soupeř s velkými problémy odvracel jejich ataky. K obratu scházelo málo, Budínského ránu ale Buchta v 55. minutě vytáhl. Jak se však Karviná hrnula dopředu, okna v její obraně vybízela Sigmu ke kontrům. Po brejku Vepřeka ještě zasáhl včas Košťál, ale v 68. minutě znovu strhl vedení na stranu hostů Falta, který po akci střídajícího Obročníka z dvanácti metrů po zemi trefil přesně k tyči.

Než domácí stačili sebrat síly k poslední ofenzívě, pohrál si s karvinskými beky v 75. minutě Houska a Berkovcovi nedal šanci. K divokému průběhu přispěl ještě opět Budínský, který devět minut před koncem z penalty potrestal faul Radakoviče. Ale k ničemu jinému už se domácí neprobojovali a v 89. minutě naopak z olomouckého přečíslení popáté inkasovali ze Zahradníčkovy kopačky.

„Nechali jsme si dnes dát všechny tři branky ze standardních situací. Po vyrovnávacím gólu na 2:2 přišla pasáž, kdy byla Karviná lepším týmem. My jsme ale dokázali zareagovat třetím gólem a v závěru už jsme to dotáhli,“ řekl olomoucký kouč Václav Jílek.