Zlínský útočník Jean-David Beauguel (ve žlutém) operuje před hradeckou brankou.

Zlínský útočník Jean-David Beauguel (ve žlutém) operuje před hradeckou brankou. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlín - Hradec 1:3, hosty k překvapivé výhře nasměrovali jmenovci Černí

• 7
Překvapení kola. Fotbalisté Hradce Králové poprvé na jaře vyhráli, když si ve 22. dějství vyšlápli na pátý Zlín na jeho hřišti, a výrazně si pomohli v boji o záchranu. Domácí v součtu s podzimem nevyhráli už osm zápasů, což je na pohárového adepta velká mizérie.

Hradečtí dali rychlý gól, jejich sebevědomí nenarušilo ani bleskové vyrovnání. Ještě do poločasu si náskok vzali zpátky.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Trefili se oba ofenzivní hráči s přijemním Černý - někdejší slávista Milan a hradecký odchovanec Pavel. V 69. minutě dal svůj první gól v hradeckém dresu stoper Hůlka, hostující z Boleslavi.

„Měli jsme z domácích respekt. Do utkání jsme nevstoupili dobře, domácí byli v úvodní desetiminutovce jednoznačně lepší. Zlín ale zastavil vstřelený gól. V poločase jsme si říkali, že s tím domácí budou chtít něco udělat a podařilo se nám potřetí skórovat. Vítězství si ceníme,“ řekl hradecký kouč Milan Frimmel.

Zlín, který minule sahal po vítězství na Spartě, nebo předtím herně přehrál Plzeň, proti celku bojujícímu o záchranu vyhořel.

„Náš špatný výkon začínal v obranné činnosti, kde nezahrály opory. Dostávali jsme se do složitých situací a stačil jeden hráč, který nám znejistil stopera. Přestali jsme vystupovat a Hradec ovládl střed pole pohyblivými hráči. Dokázali jsme dát na 1:1 a vypadalo to, že to bude v pořádku. Dostali jsme dva stejné góly. Ottmar se rozchytal, nebo jsme to dali vedle. V týmu zavládla nejistota nebo chaos,“ řekl zlínský kouč Bohumil Páník.

Domácí z úvodního tlaku nic nevytěžili, naopak Hradec v deváté minutě z první akce otevřel skóre. Tečovaný míč propadl k Pavlu Černému, jehož střelu brankář Dostál vyrazil jen před sebe a dorážející Milan Černý dotlačil míč do sítě. Hradecký univerzál se v lize trefil poprvé od září 2014.

Zlín už za čtyři minuty vyrovnal. Fantiš před šestnáctkou našel Beauguela, který se elegantně zbavil bránícího Noska a přízemní střelou překonal gólmana Ottmara.

Po několika šancích na obou stranách se ve 36. minutě hosté znovu dostali do vedení. Malinský nacentroval do šestnáctky, stoper Jugas se nedohodl s Dostálem a volný Pavel Černý mohl s míčem prakticky dojít za brankovou čáru. Hradec dvěma vstřelenými góly vyrovnal svou dosavadní jarní bilanci.

Zlín i do druhé půle vstoupil aktivněji, ale Hradec hru brzy vyrovnal. Až po hodině hry domácí zahrozili, když Pazderovu křížnou ránu z brankové čáry vykopl Nosek a po rohu pálil nepřesně střídající Diop.

Hosté odolali a v 69. minutě přidali třetí branku. Na Jirsákův rohový kop si naskočil Hůlka a razantní hlavičkou za pomocí tyče překonal Dostála.

Zlínští v závěru nováčka sevřeli, dál se však trápili v koncovce. Diop v tutové šanci nepropálil pozorného Ottmara, který si v závěru poradil i s pokusem náhradníka Živuliče. Domácí tak poprvé v nejvyšší soutěži doma s Hradcem prohráli a hráče ze hřiště vyprovázel pískot.