Diskuze

UEFA proti proudu. Dlouhá nastavení? Ne! Jsou absurdní, říká legenda Boban

V anglické Premier League si pochvalují, jak ze striktního přidávání minut za oslavy, střídání a další prostoje těží samotný fotbal: čistý čas s balonem ve hře narostl během srpna v průměru o pět minut. Čekali byste proto, že trend, který odstartoval světový šampionát v Kataru, převezme také UEFA pro své pohárové soutěže? Ale kdeže.
MV

Je pravda ,že to co nastavují třeba v Anglii už je nesmysl přes deset minut není výjimka .je sice deset střídání ,ale jsou vesměs spojená

0 0
možnosti
PP

P73e35t25r 23P67á19l36k16a

31. 8. 2023 23:56

Fotbal je závislý na sledovanosti a penězích od televizních společností. I když by čistý čas dával smysl, není se co divit, že mu televize budou bránit. Kdyby se zápasy hrály na čistých 2x30 minut, bude jeden zápas trvat hodinu a půl a druhý dvě a půl. Pak se špatně plánuje program.

0 0
možnosti
PS

Ať v profesionálních soutěžích zavedou čistý čas, jako v jiných sportech, a problém bude vyřešen. Přinejmenším odpadne důvod k velkému zdržování. A určitě i hru ke konci hrací doby změní, když týmy budou vědět, kolik přesně do konce zbývá. Možná k lepšímu. K zamyšlení je i situace z ragby, kdy poslední útok se nechává dohrát i po vypršení času.

0 0
možnosti
MK

Ta šílená nastavení jsou ukrutně nepřehledná a podporují korupci. Mnohdy se hraje vysloveně tak dlouho, než dá ten správný tým gól.

Což takhle čistý čas? Jednoduché, ověřené v jiných sportech ... až příliš rozumné na to, aby to mohlo projít. A přitom 60 minut čistého času by vyřešilo většinu problémů. Plus případných 2x10 inut čistého času prodloužení v pohárech.

4 0
možnosti
AB

A96l80e79s 96B27a49d26u48r29a

31. 8. 2023 18:10

A dobrá by byla věc z ragby, kde když uplyne hrací doba, hra pokračuje do přerušení. Kdyby tým, který se brání a drží výsledek, přerušil hru faulem nebo rukou, normálně by se rozehrávalo dál a útok by pokračoval. Zápas by končil až balónem v autu.

2 0
možnosti
MV

mě by spíše zajímalo, zda uefa uvažuje, že příští rok do LM přidá 2 Al Halal týmy, které se na to už třesou.....

0 1
možnosti
PS

Dokud není Saúdská Arábie v UEFA, tak to nejde. I když příslušný balík pro nenasytné funkcionáře UEFA jistě nebude žádným problémem. Na druhou stranu, šejkové si rychle spočítají, že jejich nároďák postoupí na MS spíše z asijské konfederace, než z evropské.

2 0
možnosti
JT

J47i41r26i 86T14i48c70h72y

31. 8. 2023 15:54

Kdyz se nahradi zdrzovacky tak se "cisty"cas prodlouzi?

Je unaveny po jedne hodine, kdyz znacnou cast zapasu jen proklusa, i postoji, zatimco hra je u jinych hracu? Co by tomu rekl zavodnik na Tour deFrance ktery slape etapu dlouhou temer pet hodin, kde odpocinek pri jizde z kopcu je nahrazen vycerpavajicimi sekcemi do kopce?

1 1
možnosti
MK

Cyklisti dopujou,tam bych to za příklad nedával.

0 2
možnosti
TR

Pokud někdo zdržuje hru tak holt má smůlu.. Možná by i pomohlo kdy by se čas zastavoval průběžně kdykoli se třeba podobně jako třeba v hokeji aby všcichi na hřišti viděli že si tím nepomohou, protože stejně "stojí čas"..

2 0
možnosti
PH

P93e61t29r 94H73l46á57v19k62a

31. 8. 2023 15:39

Zvonimirovi to zdá se zatím "nedocinklo".

Nastavuje se přece čas, který se dříve "prostál" či "proležel", nikoliv "proběhal".

A hlavně - je to plně v moci čutálistů na place: nebudete zdržovat, nebude se nastavovat!

8 0
možnosti
PS

Je to plně v moci rozhodčích a to je špatně. Problém se zdržováním vyřeší jen čistý čas.

0 0
možnosti
PB

Konečně vymysleli něco smysluplného, proti zdržování hry, tak to rychle zrušte. Prokistapána, Boban je teda blb, není divu, že je funkcionářem. A takoví blbci povedou fotbal ke dnu. Jo, tak se válejme, zdržujme, natahujme čas, pak se na to bude koukat jenom senilní Boban. Ještě plete jabka s hruškama, protože kalendář natahujou funkcionáři, ne fotbalisté nebo rozhodčí. Se hraje sedm předkol, vymysleli tři skupinové fáze a pak mu je líto natáhnout utkání o 5 minut? Tak, blbe, škrtni deset zápasů a ušetříš minut 900! Promiňte, že mu říkám blb, ale nas.al mě teda neskutečně.

6 1
možnosti
OK

čistá hrací doba (klidně může být méně než 45 min/poločas) a bude po problému. To by byla revoluce!