Momentka z duelu Slovan Bratislava (bílá) - Feronikeli

Momentka z duelu Slovan Bratislava (bílá) - Feronikeli | foto: Profimedia.cz

Slovan v předkole Evropské ligy zdolal bez Srbů kosovské Feronikeli

• 59
Fotbalisté Slovanu Bratislava na úvod druhého předkola Evropské ligy doma porazili kosovské Feronikeli 2:1. Slovenští šampioni uspěli i bez srbského trenéra Vladimira Radenkoviče a jeho krajanů záložníků Aleksandara Čavriče a Dejana Dražiče, kteří respektovali výzvu srbské vlády, aby proti kosovskému soupeři nenastoupili.

Srbsko má dlouhodobě napjaté politické vztahy s Kosovem a neuznává jeho samostatnost. Stejný postoj má také Slovensko. Bratislavský tým, jenž vedl kouč juniorky Ján Kozák, bude srbské trio postrádat i příští úterý v odvetě.

Domácí na Tehelném poli dobře začali a už v deváté minutě otevřel skóre Španěl Nono tečovanou ranou z přímého kopu. Po hodině hry Andraž Šporar nafimoval pád v pokutovém území a z penalty zvýšil na 2:0.

Evropská liga

Program a výsledky

Slovan, který v prvním předkole Ligy mistrů senzačně vypadl s černohorskou Sutjeskou Nikšič, si však situaci zkomplikoval. V 67. minutě se Mendurim Hoti po závaru dostal k odraženému míči a přesnou střelou zvýšil šance Feronikeli do domácí odvety.

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy

Mistrovská část

ŠK Slovan Bratislava - KF Feronikeli 2:1 (1:0)

Branky: 9. Nono, 61. Šporar - 67. Hoti. Rozhodčí: Papadopoulos – Kourompylia, Petropoulos (všichni Řecko). ŽK:45+1. Holman, 59. Ljubičić - 54. Dabiqaj, 62. Hoti, 78. Malaj.

ŠK Slovan Bratislava Greif – Bajrić, Abena, Božikov (C), Suchockij – Ljubičić – Nono (86. de Kamps), Holman (67. Strelec), Ratao (70. Daniel) – Moha, Šporar

KF Feronikeli Smakiqi – Islami, Prekazi, Lladrovci (C), Hoxha – Fazliu, Dabiqaj, Malaj (81. Bojku) – Hoti (90+3. Topalli)– Rexha, Jean (76. Zeka)