Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. února 2023 Milada

Evropská liga 2022/2023

Vyřazovací fáze

finále
31. května v Budapešti

semifinále
11. května, odvety 18. května

čtvrtfinále
13. dubna, odvety 20. dubna

osmifinále
9. března, odvety 16. března

1. kolo vyřazovací fáze
16. února, odvety 23. února
FC Barcelona Manchester United
Juventus Turín Nantes
Sporting Lisabon Midtjylland
Šachtar Doněck Rennes
Ajax Amsterdam Union Berlín
Bayer Leverkusen AS Monako
FC Sevilla PSV Eindhoven
RB Salcburk AS Řím

ZÁKLADNÍ FÁZE

1. kolo: Arsenal vyhrál v Curychu, United podlehli San Sebastianu

2. kolo: Olympiakos utrpěl debakl, Hancko hrál za Feyenoord

3. kolo: United porazili Omonii

4. kolo: Arsenal si výhrou nad Eindhovenem zajistil postup x Freiburg deklasoval Nantes

5. kolo: Ronaldo pomohl k výhře Manchesteru, Arsenal poprvé prohrál

6. kolo: AS Řím po obratu s Ludogorcem postupuje

Složení skupin

Skupina A: Arsenal, PSV Eindhoven, Bodö/Glimt, FC Curych

Skupina B: Dynamo Kyjev, Rennes, Fenerbahce, AEK Larnaka

Skupina C: AS Řím, Ludogorec Razgrad, Betis Sevilla, HJK Helsinky

Skupina D: Braga, Malmö, Union Berlín, Saint-Gilloise

Skupina E: Manchester United, San Sebastian, Šeriff Tiraspol, Omonia Nikósie

Skupina F: Lazio Řím, Feyenoord Rotterdam, Midtjylland, Sturm Graz

Skupina G: Olympiakos Pireus, Karabach, Freiburg, Nantes

Skupina H: Crvena zvezda Bělehrad, AS Monako, Ferencváros Budapešť, Trabzonspor

4. PŘEDKOLO
18. srpna, odvety 25. srpna
Austria Vídeň Fenerbahce 0:2 1:4
Pjunik Jerevan Šeriff Tiraspol  0:0 0:0, pen. 2:3
Gent Omonia Nikósie 0:2 0:2
FC Curych Heart of Midlothian 2:1 1:0
HJK Helsinky Silkeborg 1:0 1:1
Malmö  Sivasspor 3:1 2:0
Ferencváros Shamrock Rovers  4:0 0:1
Apollon Limassol Olympiakos 1:1 1:1, pen. 1:3
Dnipro-1  Larnaka 1:2 0:3
Ludogorec  Žalgiris Vilnius 1:0 2:3, 3:3v prodl.

3. PŘEDKOLO
4. srpna, odvety 11. srpna
Fenerbahce SLOVÁCKO 3:0 1:1
Maribor HJK Helsinky 0:2 0:1
Olympiacos Slovan Bratislava 1:1 2:2, pen. 4:3 
AEK Larnaka Partizan Bělehrad 2:1 2:2
Malmö Dudelange 3:0 2:2
Shamrock Škupi 3:1 2:1
Linfield Curych 0:2 0:3

Historie Evropské ligy (Poháru UEFA)

ročník 2021/2022: Rangers - Frankfurt 0:1
ročník 2020/2021: Manchester United - Villlarreal 1:1, 11:10 na penalty
ročník 2019/2020: Sevilla - Intern Milán 3:2
ročník 2018/2019: Chelsea - Arsenal 4:1
ročník: 2017/2018: Atlético Madrid - Olympique Marseille 3:0
ročník 2016/2017: Manchester United - Ajax Amsterdam 2:0
ročník 2015/2016: Sevilla - Liverpool 3:1
ročník 2014/2015: Sevilla - Dněpropetrovsk 3:2
ročník 2013/2014: Sevilla - Benfica Lisabon 0:0, na penalty 4:2
ročník 2012/2013: Chelsea - Benfica Lisabon 2:1
ročník 2011/2012: Atlético Madrid - Athletic Bilbao 3:0
ročník 2010/2011: FC Porto - Sporting Braga 1:0
ročník 2009/2010 : Atlético Madrid - Fulham 2:1 po prodloužení
ročník 2008/2009: Šachtar Doněck - Werder Brémy 2:1 po prodloužení
ročník 2007/2008: Glasgow Rangers  - Zenit Petrohrad 0:2
ročník 2006/2007: Espaňol Barcelona - FC Sevilla 2:2, 1:3 penalty
ročník 2005/2006: Middlesbrough - Sevilla 0:4
ročník: 2004/2005: Sporting Lisabon - CSKA Moskva 1:3

Právě čtete