Radost fotbalistů Sevilly

Radost fotbalistů Sevilly | foto: Reuters

Sevilla porazila Arsenal a přeskočila ho

• 15
Praha - Další čtyři týmy si v úterních zápasech zajistily postup do osmifinále fotbalové Ligy mistrů. Sevilla jde dál díky výhře 3:1 nad Arsenalem, ve skupině H se navíc posunula na první místo. Kolo před koncem bojů ve skupinách už mají jistotu také Inter Milán, AS Řím a Barcelona.

Sevilla ukončila po 22 soutěžních zápasech neporazitelnost Arsenalu a po výhře 3:1 vzala definitivně naději Slavii, Barcelona si postup zajistila remízou 2:2 v Lyonu. Oba italské kluby si cestu dál zajistily klidnými výhrami: AS Řím 4:1 v Kyjevě, Inter 3:0 proti Fenerbahce.

Seville se ve "slávistické" skupině H podařil husarský kousek, protože jako první tým v soutěži dokázala vstřelit Arsenalu gól a hned rovnou tři.

Výrazně oslabení hosté, za něž nastoupili od začátku pouze čtyři hráči ze sobotní ligové sestavy s Wiganem, přitom začali lépe a po trefě Eduarda vedli, ale domácí pak vrhli všechny síly do útoku a rychle vývoj otočili.

Tomáš Rosický se dostal na trávník v 56. minutě, ale ani on už nedokázal rozjeté Španěly zastavit. Seville bylo navíc těsné vedení málo a v 66. minutě dokonce měli mít výhodu penalty po domnělé ruce Sanderose, ale nizozemský sudí Braamhaar připomněl české kolegy a pokutový kop odvolal. Na premiérové prohře Arsenalu po 22 zápasech v sezoně se však už nic nezměnilo, navíc Kanouté v 88. minutě z další už "regulérní" penalty zvýšil na konečných 3:1.

Barcelona v Lyonu dvakrát vedla, ale o vedení vždy přišla. I nerozhodný výsledek 2:2 ale španělskému klubu udělal radost. V domácí týmu se ani na lavičce znovu neobjevil Milan Baroš. V druhém duelu Glasgow Rangers sice vedli ve Stuttgartu po brance Charlese Adama, který se trefil po necelé minutě pobytu na trávníku, a hodně si přibližovali postup i po pauze, po prohře 2:3 je ale ještě čeká náročný domácí duel s Lyonem, v němž nesmí prohrát.

O všem podstatném už je rozhodnuto ve skupině F, kde si dnes zajistilo po Manchesteru United postup také AS Řím, které bez větších potížích vyhrálo vysoko 4:1 na hřišti Dynama Kyjev a sebralo tak na dálku všechny naděje Sportingu Lisabon. Ten sice na severu Anglie dlouho sahal po cenných bodech, ale v nastaveném času mu ho sebral brankou na 2:1 jeho odchovanec Cristiano Ronaldo. Portugalci se nyní musí smířit s jistotou Poháru UEFA, ukrajinský klub na jaře v Evropě hrát nebude.

Fotbalisté PSV Eindhoven si udrželi naději na postup do osmifinále Ligy mistrů, protože ve skupině G vyhráli na hřišti CSKA Moskva 1:0 díky brance Jeffersona Farfana z 39. minuty. Nizozemci ale nemají postup již ve svých rukou: pokud chtějí postoupit, musí vyhrát s Interem Milán a čekat na zakolísání Fenerbahce, které dnes prohrálo v Miláně vysoko 0:3.

Skupina E
VfB Stuttgart - Glasgow Rangers 3:2 (1:1)
45+2. Cacau, 62. Pardo, 85. Marica - 27. Adam, 70. Ferguson. Rozhodčí: Keferin (Slovin.). Diváci: 51 300.

Stark (Něm.). Diváci: 40 000.

Manchester United - Sporting Lisabon 2:1 (0:1)
Branka:
61. Tevéz, 90+2. Ronaldo - 21. Abel. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). Diváci: 68 000.

1. Manchester United 5 5 0 0 12:3 15
2. AS Řím 5 3 1 1 10:5 10
3. Sporting Lisabon 5 1 1 3 6:8 4
4. Dynamo Kyjev 5 0 0 5 4:16 0

Skupina G
Inter Milán - Fenerbahce Istanbul 3:0 (0:0)
Rozhodčí:
Plautz (Rak.). Branky: 55. Cruz, 66. Ibrahimovič, 90+2. Jimenéz. Diváci: 35 000.

CSKA Moskva - PSV Eindhoven 0:1 (0:1).