Sevilla: Daniel Alves

Sevilla: Daniel Alves - RADOST Z GÓLU. Daniel Alves oslavuje. I jeho zásluhou Sevilla porazila Grasshoppers Curych na jeho hřišti 4:0. | foto: Siggi Bucher, Reuters

Postup slaví obhájce, dál jde i Haifa

• 1
Fotbalisté Sevilly budou v cestě za obhajobou vítězství v Poháru UEFA pokračovat i v jarních vyřazovacích bojích. Vítězstvím 4:0 na hřišti Grasshoppers si zajistili postup ze skupiny C, kde hraje i Liberec. Dál jde překvapivě i izraelský tým Maccabi Haifa, který ve středu remizoval v Livornu.

Remíza s Libercem stačila k jistotě Alkmaaru, a o posledním postupovém místě se rozhodne mezi českým mistrem a Bragou. Liberec už do bojů nezasáhne, Portugalci potřebují v závěrečném duelu s Grasshoppers vyhrát.

Po osmi středečních zápasech oslavuje také Dinamo Bukurešť, které zvítězilo nad Leverkusenem. Již v minulém týdnu si vybojovaly účast v další fázi Parma, Tottenham, Blackburn, Newcastle a Glasgow Rangers.

Sevilla si v Curychu hravě 4:0 poradila s domácími Grasshoppers a po druhé výhře ve skupině C již nemůže skončit hůř než druhá. Za vysokým vítězstvím nasměroval obhájce trofeje ve 12. minutě střelou z pravé strany brazilský záložník Daniel Alves, stejný hráč pak po osmi minutách druhé půle zvýšil na 2:0. Zdecimovaný domácí celek pak dorazili Chevanton a střídající Kepa.

Grasshoppers stejně jako od Liberce inkasovali čtyři branky a v posledním utkání v Braze budou na dálku bojovat i za severočeský tým, který potřebuje, aby Portugalci nevyhráli.

Naopak již oslavovat mohou v izraelské Haifě, Maccabi totiž uhrálo potřebný bod v italském Livornu. Domácí sice dlouho vedli trefou Lucarelliho z 20. minuty, ale nečekaný úspěch Haifě zajistil v třetí minutě nastavení hlavou Colautti.

Dalším překvapivým postupujícím je rumunský celek Dinamo Bukurešť. Rumuni sice s Leverkusenem po Barbarezově trefě prohrávali, ale hrdina Nikulescu dvěma góly zajistil domácímu mužstvu v silné skupině B potřebné tři body a odstartoval vlnu nadšení v hledišti.

Naopak jako ve zlém snu si museli připadat fanoušci v Bělehradu. Partizan sice po pěti minutách vedl nad Auxerre po nádherném trestném kopu Marinkoviče, ale ještě do poločasu hosté třemi brankami otočili skóre a v druhé půli pak přidali čtvrtý gól.

Truchlilo se i ve francouzském Lensu, kde domácí proti italské Parmě ještě čtvrt hodiny před koncem pevně třímali postup ve svých rukou. O definitivu účasti v jarním pokračování Poháru UEFA ale nakonec přišli v nastavení, kdy se po rohovém kopu trefil Paponi. Lensu však přesto zřejmě postup neuteče, protože před posledním vzájemným soubojem s Heerenveenem má tři body k dobru a o čtyři góly lepší skóre.

Ve stejné skupině se naopak udržela ve hře španělská Pamplona, která porazila dánské Odense 3:1. Třikrát v utkání skóroval domácí Puňal, jednou však do vlastní sítě.