Olomouc nabudila sporná penalta

Otači, Olomouc - Stejně jako v sobotu, v premiérovém ligovém zápase proti Českým Budějovicím, prohrávali fotbalisté Olomouce i ve čtvrtek v úvodním zápase předkola Poháru UEFA v moldavském Kišiněvě s Nistru Otači. Přesto je nepříznivý vývoj zápasu nezlomil a nakonec se radovali z vítězství 2:1.

"Ze začátku jsme hráli dobře, ale pak jsme začali být ustrašení a zbrklí, čehož soupeř využil a poměr sil se do poločasu otočil," řekl Martin Hudec, střelec první branky Olomouce.

"Ze sporné penalty jsme dostali gól, ale ten nás spíš nabudil, abychom aspoň jednu branku dali. A tomu jsme všichni věřili."

Sigma krátce po přestávce prohrávala, ale za tři minuty bylo po centru Kobylíka a hlavičce Hudce srovnáno.

"Byla to nacvičená standardka. Sbíhal jsem na přední tyč a zůstal jsem tam úplně sám," popsal Hudec svůj první gól v Poháru UEFA.

V předposlední minutě zápasu rozhodl o výhře Peter Babnič, kterého trenér Petr Uličný v zápase s Českými Budějovicemi střídal, ve čtvrtek jej namísto Reitera postavil až do druhého poločasu.

"Tentokrát to byl centr na zadní tyč, brankář vyběhl, někdo z našich to vrátil zpět před branku a Peter rybičkou skóroval," přiblížil druhý gól bezprostředně po zápase Hudec.

Odveta je na programu ve čtvrtek 26. srpna od 19 hodin na Andrově stadionu v Olomouci.

Pokud Olomouc postoupí, budou na Hané za čtrnáct dní pečlivě sledovat los prvního kola. Až kdyby vyřadili i tohoto soupeře, mohli by se těšit na novinku v Poháru UEFA, kterou budou pětičlenné skupiny.