Nedvěd a spol. vezou z Madridu naději

• 41
Madrid - S Pavlem Nedvědem v sestavě se pokusili fotbalisté Juventusu Turín vybojovat na stadionu Realu Madrid, co nejlepší pozici pro odvetu v semifinále Ligy mistrů. Real Madrid nezdecimovaný víkendovým debaklem v lize vytrvale útočil, ale houževnatý soupeř mu nic nedaroval a nakonec se splnilo přání českého záložníka a Juventus neprohrál o víc než jeden gól. Výsledek 2:1 znamená, že Juventusu stačí k postupu do finále vyhrát v odvetě jen 1:0. Dále čtěte: Rozhovor s Pavlem Nedvědem x Ohlasy trenérů a hráčů x Prohlédněte si rozsáhlou FOTOGALERII

Real spustil svůj tradiční festival ofenzivního fotbalu. První šance sice patřila Trezeguetovi, ale pak vládl soupeř. V 16. minutě Tudor před šestnáctkou srazil Ronalda a precizní přímý kop Zidana vyškrábl s vypětím všech sil brankář Buffon. Real soupeře zavřel na jeho polovinu hřiště a tlak rostl. Především Figo na pravé straně hýřil aktivitou a ve 23. minutě přetížená obrana Juventusu kapitulovala.

Úvodní trefu zařídili útočníci Realu. Morientes přiťukl míč Ronaldovi, ten přešel přes Iuliana a nekompromisně prostřelil Buffona. Byl to jeho šestý gól v tomto ročníku Ligy mistrů.

Otřesení Italové se v těch chvílích na výrazný odpor nezmohli, na pohyblivé hvězdy Realu leckdy nestačili a v rychlém sledu viděli žluté karty Birindelli, Iuliano a Zambrotta. Juventus však držel bezchybný gólman Buffon.

Hosté přežili i obrovskou šanci Morientese, který samostatný průnik zakončil střelou nad bránu. V poslední minutě první půle přišel šok. Hosté vyrazili na ojedinělou zteč, zblokovaná střela Del Piera se dostala k volnému Trezeguetovi a ten přesnou ránou zblízka nedal Casillasovi žádnou šanci.

Ofenzivní plány Madridu narušila 50. minuta, kdy zraněného Ronalda vystřídal mladík Portillo. Možná i proto byla druhá půle vyrovnanější.

Juventus aktivní obranou vytrvale ničil útočné pokusy domácích a navíc stále hrozil rychlými brejky. Po Del Pierově rohu nadějně hlavičkoval Zambrotta a Italové byli v těchto chvílích lepší.

Real se připomněl až v 70. minutě. Střelu Makeleleho nejprve zlikvidoval Buffon, pak zleva centroval Roberto Carlos a Zidanovi chyběly k míči centimetry. Nástup domácích byl korunován úspěchem o tři minuty později. Obránci Juventusu marně reklamovali ofsajd a maličký Brazilec Roberto Carlos mohl nerušeně dát svůj letošní první gól v soutěži.

Pak se na stadionu Santiaga Bernabeua mnoho zajímavého nedělo. Turínští hráči, vědomi si dobré výchozí pozice pro odvetu, se do bezhlavého útočení nehnali. Nápor Realu v posledních minutách utkání přežili také bez úhony.

Branky: 23. Ronaldo, 73. Roberto Carlos - 45. Trezeguet. Rozhodčí: Hauge (Nor.). ŽK: Birindelli, Iuliano, Zambrotta, Conte, Ferrara (všichni Juventus). Diváků: 80 000.

Real Madrid: Casillas - Salgado, Hierro, Helguera, Roberto Carlos - Figo, Guti, Makelele, Zidane - Ronaldo (50. Portillo), Morientes (79. Solari).
Juventus: Buffon - Thuram, Ferrara, Iuliano (46. Pessotto), Birindelli - Zambrotta, Tudor (80. Camoranesi), Conte, Nedvěd (82. Di Vaio) - Del Piero, Trezeguet.

David Trezeguet z Juventusu vyrovnává na 1:1, marná byla snaha gólmana Ikera Casillase i kapitána Realu Fernanda Hierra zabránit míči v cestě do sítě.

Brazilský útočník Ronaldo z Realu se raduje po gólu, kterým otevřel skóre v utkání s Juventusem

Calude Makelele z Realu uniká Igoru Tudorovi z Juventusu, který se mu snaží skluzem vypíchnout míč

Francouzský útočník David Trezeguet se raduje poté, co v semifinále Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid vyrovnal na konci první půle na 1:1. Za ním stojí smutný obránce Realu Michel Salgado.

Brazilský útočník Realu Madrid Ronaldo se raduje poté, co dal úvodní gól semifinále Ligy mistrů.

David Trezeguet z Juventusu (vlevo) v hlavičkovém souboji s Ivanem Helguerou z Realu Madrid v semifinále Ligy mistrů.

Francouzský útočník David Trezeguet z Juventusu se běží po vyrovnání v semifinále Ligy mistrů podělit o radost se spoluhráči. Za ním je Zambrotta.

V euforii si Guti vyskočil na braziliského obránce Roberta Carlose, který dal vítězný gól v prvním semifinále Ligy mistrů.

Francouzský záložník Zinedine Zidane z Realu Madrid skluzem zastavuje Pavla Nedvěda z Juventusu v semifinále Ligy mistrů.

Českého záložníka Pavla Nedvěda z Juventusu drží za dres Claude Makelele z Realu Madrid v semifinále Ligy mistrů.