VÍTĚZOVÉ. Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z triumfu v MS klubů.

VÍTĚZOVÉ. Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z triumfu v MS klubů. | foto: AP

Bayern Mnichov ve finále nudil, ale titul mistra světa klubů je jeho

• 12
Takzvaně profesorský výkon podali fotbalisté Bayernu Mnichov v marockém finále mistrovství světa klubů. V duelu s domácím překvapením turnaje Rajou Casablanca německý favorit nudil, ale zvítězil 2:0 a v tomto roce slaví zisk páté trofeje.

Předtím Bayern vyhrál německou ligu, německý pohár, Ligu mistrů a Superpohár UEFA. Neuspěl pouze v souboji o německý Superpohár s Dortmundem. A podle názoru pískajících diváků v Marrákeši si nezasloužil ani triumf ve finále turnaje kontinentálních šampionů.

Nejlepší hráči MS

1. Franck Ribéry (Bayern)
2. Philipp Lahm (Bayern)
3. Múhsin Iadžúr (Casablanca)

Výhru nad Casablancou zařídili Bayernu svými trefami v úvodu utkání Dante a Thiago Alcantara.

Hlavně ve druhém poločase ale podle mnohých nejlepší klub světa nudil a několikrát si koledoval o inkasovaný gól.

Byl to jeden z nejhorších zápasů Bayernu v tomto roce. Proti Casablance, která na šampionátu startovala jen díky divoké kartě pro nejlepšího zástupce pořadatelské země, se německý mistr rozhodně nevytáhl.

2013 - Bayern Mnichov (Německo)

Hráčům Bayernu stačilo k vítězství podat obvyklý výkon v úvodních 22 minutách. Nejprve v 7. minutě otevřel skóre stoper Dante, kterému po rohovém kopu přiklepl míč spoluhráč z obrany Boateng a brazilský reprezentant z otočky poslal míč do sítě.

Ve 22. minutě pak předvedli pohlednou akci Thiago s Alabou, který vrátil míč na hranici pokutového území a španělský záložník přesnou střelou zvýšil.

Pak však už Němci jako by spíše mysleli na blížící se vánoční svátky a dovolenou a nechtěli riskovat možné zranění. Casablanca, která je momentálně až na devátém místě marocké ligy, však neměla potřebnou kvalitu, aby soupeře za plytký výkon potrestala.

Nepomohly jí ani chyby Bayernu v rozehrávce, po kterých se domácí hráči ocitli ve velkých šancích.

Ronaldinho byl vyloučen, Mineiro i přesto vydřelo bronz

Třetí místo doslova vybojovali fotbalisté Atlétika Mineiro. V duelu poražených semifinalistů udolali asijského šampiona Kuang-čou Evergrande 3:2 i v oslabení. Nejlepší tým Jižní Ameriky přišel tři minuty před koncem utkání o vyloučeného Ronaldinha, přesto dal v nastavení Luan vítězný gól.

Bývalý nejlepší hráč světa Ronaldinho se do zápasu zapsal i pozitivně, když těsně před poločasem vyrovnal na 2:2 svým druhým gólem na turnaji z přímého kopu.

Mineiro sice rychle vedlo po gólu Tardelliho, ale nejprve srovnal Brazilec v čínském dresu Muriqui a krátce nato skóre otočil ve prospěch týmu slavného italského kouče Marcela Lippiho Argentinec Conca. Ronaldinho ale udělal ze zápasu drama.

Ve druhém poločase se dlouho čekalo na gól, místo toho Ronaldinho oplácel faul a sudí nekompromisně ukázal bývalému hráči Barcelony a AC Milán červenou kartu. Když už to vypadalo na prodloužení, udeřil Luan a odvrátil další velké zklamání fanoušků Mineira.

Mistrovství světa klubů v Maroku

Finále:

Bayern Mnichov - Raja Casablanca 2:0 (2:0)
7. Dante, 22. Thiago. Rozhodčí: Ricci (Braz.). Diváci: 37 774.
Sestava Bayernu: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Shaqiri (80. Götze), Thiago, Kroos (60. Martínez), Ribéry - Müller (76. Mandžukič).

Zápas o 3. místo:

Kuang-čou Evergrande - Atlético Mineiro 2:3 (2:2)
Branky: 9. Muriqui, 15. Conca z pen. - 2. Tardelli, 45.+1 Ronaldinho, 90.+1 Luan. ČK: 87. Ronaldinho (Atlético).