Liverpool v LM pokračuje v obhajobě

• 52
Praha - Fotbalisté Celtiku Glasgow ve druhém předkole Ligy mistrů vypadli s Artmedií Bratislava. Doma sice v odvetě slovenského mistra porazili 4:0, ale po porážce 0:5 v prvním zápase jim ani čtyři góly nestačily. Do třetího kola postupuje i obhájce trofeje Liverpool, jenž vyřadil litevský Kaunas.

Celtic na domácím trávníku nezopakoval selhání v defenzivě z duelu v Bratislavě i sobotního ligového zápasu s Motherwellem, který skončil divokým výsledkem 4:4, a ani jednou neinkasoval.

Do vedení skotského vicemistra dostal Thompson, který ve dvaadvacáté minutě proměnil penaltu a odstartoval ofenzivní galapředstavení svého týmu.

Artmedia vydržela tlaku odolávat téměř až do přestávky, ale ve 45. minutě inkasovala z kopačky Hartsona. Devět minut po přestávce poslal Celtic už do třígólového náskoku McManus a naději na prodloužení dal svému týmu devět minut před koncem Beattie, který zvýšil na 4:0.

Bratislavský celek však v závěru utkání odolal místy až drtivému tlaku domácích, už žádný gól nedostal a navzdory vysoké porážce se radoval z postupu.

Vítězství 3:1 z Kaunasu na domácím trávníku potvrdil Liverpool. Obhájce trofeje, jemuž podle předpokladů chyběl český útočník Baroš, se však dlouho nemohl gólově prosadit.

Skóre otevřel až v 77. minutě střídající Gerrard a druhou branku domácích vstřelil čtyři minuty před koncem další náhradník Cissé.

Výsledky - 2. předkolo, odvety:
Celtic Glasgow - Artmedia Bratislava 4:0 (2:0)
22. Thompson z pen., 45. Hartson, 54. McManus, 81. Beattie. ŽK: Thompson - Debnár. Rozhodčí: Mallenco - Iturbe, Ibanez (všichni Šp.). První zápas 0:5, postupuje Artmedia.
Celtic: Boruc - Telfer, Balde, McManus, M. Camara - S. Petrov, Lennon, Thompson, Wallace - Žurawski, Hartson. Trenér: Strachan.
Artmedia: Čobej - Burák (67. P. Staňo), Debnár, J. Ďurica, Tchuř - Obžera, J. Kozák, Borbély, Vaščák - Fodrek, Halenár. Trenér: Weiss.

FC Liverpool - FBK Kaunas 2:0 (0:0)
77. Gerrard, 86. Cissé. První zápas 3:1, postupuje Liverpool.

Zenden z Liverpoolu (vlevo) v souboji s hráčem Kaunasu Peličem.