Atnhony Elanga (Manchester United) dal vyrovnávací branku v osmifinále Ligy...

Atnhony Elanga (Manchester United) dal vyrovnávací branku v osmifinále Ligy mistrů na hřišti Atlétika Madrid. | foto: AP

Mladík Elanga zařídil Manchesteru United remízu, smírně hrála i Benfica

• 11
První gól v Lize mistrů? Obrovsky důležitý! Devatenáctiletý švédský mladík Anthony Elanga z Manchesteru United jím vyrovnal na hřišti Atlétika Madrid na 1:1 po trefě Joaa Félixe. Vyrovnané bylo i utkání mezi Benfikou a Ajaxem, který v Lisabonu dvakrát vedl, ale nakonec remizoval 2:2.

Elanga, který přišel na hřiště ze střídačky v 75. minutě, slavil svou premiérovou branku o pět minut později.

Bruno Fernandes ho krásnou nahrávkou za obranu, kterou se ještě neúspěšně snažil zastavit obránce Reinildo, nastartoval do samostatného úniku. Elanga se šance nezalekl a placírkou poslal balon ke vzdálenější tyči.

To byla první střela Manchesteru United v utkání, která letěla na bránu.

Jenže Atlético do té doby brankáře De Geu také nikterak nezaměstnávalo. Ze svého jediného pokusu, který mířil mezi tři tyče, zase skóroval Joao Félix.

V sedmé minutě měl co dělat, aby dostihl centr Renana Lodiho, položil se do hlavičky a z trávníku sledoval, jak se balon od tyčky odráží do sítě.

Nerozhodný stav po Elangově vyrovnání mohl ještě zvrátit domácí Griezmann, ale jeho technický pokus levačkou se odrazil od břevna hostů.

Haller si dal vlastní gól, pak se trefil i proti soupeři

Ajax poslal do vedení kapitán Tadič, ke kterému doputoval centr Mazraouiho po chybě v rozehrávce Benfiky. V těžké pozici si poradil a skákavý balon poslal placírkou mimo dosah gólmana.

Ani nejlepší střelec Ligy mistrů Sébastien Haller nezahálel.

Do statistik se však nejprve zapsal při gólu domácích - když k němu ve 26. minutě propadl Vertonghenův centr, kterému nedokázal uhnout a po jeho vlastní brance bylo srovnáno.

O tři minuty později už se ale trefil do správné branky. Ostrý centr Berghuise z levé strany zvládl špičkou tečovat na gólmana Vlachodimose. Ten balon neudržel a Haller, který ho celou dobu pozorně sledoval, pak mohl dorážet do prázdné a vstřelil už 11. gól v ročníku.

Záhy mohl i zvýšit, jenže na míč, který se odrazil od tyčky po střele Álvareze, zareagovat nestačil.

Domácí Benfica dokázala i podruhé v zápase srovnat. Radoval se ukrajinský útočník Jaremčuk, který naskočil do zápasu ze střídačky.

Brankáře Ajaxu Pasveera střelou z dálky protáhl Goncalo Ramos a u odraženého míče byl první Jaremčuk, který ho hlavou doťukl do brány.

Atlético Madrid - Manchester United 1:1 (1:0)

Branky: 7. Félix - 80. Elanga. Rozhodčí: Hategan – Grigoriu, Gheorghe. ŽK:45+1. H. Herrera, 63. Reinildo, 77. M. Llorente, 78. J. Giménez - 50. Shaw, 60. Lindelöf, 65. Rashford, 74. Fred, 83. Telles.

Atlético Madrid Oblak (C) – Vrsaljko, J. Giménez, Savić, Reinildo – M. Llorente, H. Herrera, Kondogbia, Lodi (76. Lemar) – Á. Correa, Félix (76. Griezmann).

Manchester United de Gea – Lindelöf (66. Wan-Bissaka), Varane, Maguire (C), Shaw (66. Telles) – Fred, P. Pogba (66. N. Matić) – Rashford (75. Elanga), B. Fernandes, Sancho (82. Lingard) – Ronaldo.

Přejít na on-line reportáž

Benfica Lisabon - AFC Ajax 2:2 (1:2)

Branky: 26. Haller, 72. Jaremčuk - 18. Tadić, 29. Haller. Rozhodčí: S. Vinčić – T. Klančnik, A. Kovačič. ŽK:46. Núñez, 49. Ramos, 73. Jaremčuk - 23. Mazraoui, 45. S. Berghuis, 87. Antony.

Benfica Lisabon Vlachodimos – Gilberto (90+1. D. Gonçalves), Otamendi (C), Vertonghen, Grimaldo – R. Silva, Weigl, Taarabt (85. Bernardo), Everton (62. Jaremčuk) – Núñez (90. Lazaro), Ramos.

AFC Ajax Pasveer – Mazraoui (90+2. Rensch), J. Timber, Lisandro Martínez, Blind (73. Tagliafico) – E. Álvarez, S. Berghuis, Gravenberch (73. Klaassen) – Antony, Haller, Tadić (C).