Paris St. Germain - Bayern 0:1, šestý triumf favorita, finále rozhodl Coman

• 229
Fotbalovou Champions League vyhrál Bayern Mnichov, prestižní trofej získal už pošesté. V napínavém finále, jemuž nescházely šance na obou stranách, zvítězil 1:0 díky zásahu Kingsleyho Comana z druhé půle.

Bayern úspěšně završil svou impozantní pouť letošním ročníkem Champions League, jako první tým v historii soutěže vyhrál ve všech jedenácti zápasech.

Ve vyrovnané bitvě přetlačil Paříž tím nejtěsnějším rozdílem.

Liga mistrů, ročník 2019/20

přehled

Za vítězství 1:0 děkuje záložníkovi Comanovi, jenž v 59. minutě hlavou zužitkoval centr Joshuy Kimmicha. A také fantastickému gólmanovi Manuelu Neuerovi, jenž pochytal několik příležitostí PSG.

Kapitán mnichovského celku hned na začátku vychytal Neymara, chvíli před přestávkou těžil z dobrého postavení při tutovce Kyliana Mbappého: pařížský útočník měl v té chvíli největší příležitost zápasu, ve vápně měl na zakončení dost času, ale namířil jen na protivníkova brankáře.

Bezchybný Neuer pak podržel Bayern už za stavu 1:0, když vychytal Marquinhose, jehož do skvělé pozice uvolnil geniální přihrávkou Angel Di María.

Na druhé straně ještě v první půli Robert Lewandowski z úvodní příležitosti Bayernu trefil tyčku, poté nejlepší střelec ročníku Champions League hlavičkoval do rukavic gólmana Keylora Navase.

Bayern Mnichov, vítěz Ligy mistrů v sezoně 2019/20.

Paříž se snažila, v několika hráčích pravidelně vyrážela vpřed ve snaze vyrovnat. Ale Bayern si hubené vedení zkušeně hlídal, akce francouzského mužstva rozbíjel už v zárodku. I proto PSG měla další příležitost až v nastaveném čase, během napínavého závěru, v němž se hrálo nahoru-dolů, z otočky minul Neymar.

O pár minut později už plačky sedal na trávník. Sen o vítězství v Lize mistrů se Pařížanům rozplynul, raduje se Bayern.

Nejcennější klubovou trofej získal nejcennější klubovou trofej poprvé od roku 2013, předchozích triumfů dosáhl v letech 1974, 1975, 1976 a 2001.

Paris Saint-Germain FC - Bayern Mnichov 0:1 (0:0)

Branky: 59. Coman. Rozhodčí: Orsato – Manganelli, Giallatini. ŽK:52. Paredes, 81. Neymar, 83. Silva, 85. Kurzawa - 28. A. Davies, 52. Gnabry, 56. Süle, 90+4. T. Müller.

Paris Saint-Germain FC Navas – Kehrer, Silva (C), Kimpembe, Bernat (80. Kurzawa) – A. Herrera (72. Draxler), Marquinhos, Paredes (64. Verratti) – Di María (80. Choupo-Moting), Mbappé, Neymar.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Kimmich, J. Boateng (25. Süle), Alaba, A. Davies – Th. Alcântara (86. Tolisso), Goretzka – Gnabry (68. Coutinho), T. Müller, Coman (68. Perišić) – Lewandowski.