Michal Kadlec z Leverkusenu právě hlavou překonal barcelonského gólmana Valdese. | foto: AP

Kadlec dal gól Barceloně, na vítězství Leverkusenu to však nestačilo

• 78
Český fotbalový reprezentant Michal Kadlec z Leverkusenu dal v úterním osmifinále Ligy mistrů gól Barceloně, ale favorizovaný španělský velkoklub nakonec na německé půdě zvítězil 3:1.

Ve druhém duelu bylo úspěšnější domácí mužstvo, když Olympique Lyon porazil hosty z kyperského  Apoelu Nikósie těsně 1:0.

Odvety jsou na programu ve středu 7. března.

Kadlecova premiérová trefa v Lize mistrů nestačila

Barcelona si v Leverkusenu od začátku si vytvářela tlak a domácí spíš jen odkopávali. Na šanci se však čekalo dlouho.

Až čtyři minuty před pauzou odkryl Kadlec levou stranu obrany Leverkusenu s úmyslem zaútočit, ovšem domácí přišli o míč, Messi našel rozběhnutého Sáncheze a chilský útočník prostřelil brankáře Lena mezi nohama.

Do druhé půle nastoupil Leverkusen jako vyměněný a pustil se s Barcelonou
do ofenzivní přetahované. Vše načal Kadlec, který si v 52. minutě počíhal
na centr, ve vzdušném souboji přeskočil Sáncheze a vyrovnal.

Připsal si svou první trefu v Lize mistrů a v součtu s reprezentací pátý gól v tomto soutěžním ročníku.

Jenže už za tři minuty vedla znovu Barcelona. Fábregas výtečnou kolmicí našel Sáncheze, který obešel gólmana a z úhlu trefil prázdnou branku.

Leverkusen mohl znovu vyrovnat, ale Castro trefil tyč. Konstrukce branky zastavila na druhé straně i pokus Messiho, který obešel tři obránce a lob nasměroval do tyče.

Hvězdný Messi se však dočkal. Dvě minuty před koncem uvolnil Daniho
Alvese, ten mu míč vrátil a Messi střelou ve skluzu potvrdil výhru
Barcelony. Připsal si sedmý gól v této sezoně Ligy mistrů a devatenáctý
zásah ve vyřazovací části soutěže, což je nový rekord. Messi překonal
Raúla a Ševčenka.

"Dát gól Barceloně a ještě k tomu v osmifinále Ligy mistrů, to se člověku nepoštěstí každý den. Takže si té trefy hodně cením, ale samozřejmě mě mrzí, že nestačila ani na remízu," řekl Kadlec po utkání německé televizi.

Leverkusen - FC Barcelona 1:3 (0:1)