Pavel Horváth má důvod k oslavám. Jeho tým postoupil do čtvrtého předkola Ligy mistrů. Ilustrační snímek | foto: Michal Růžička, MAFRA

Horváth se trápil spolu s celou Plzní. Pak zavelel k velkému obratu

• 32
Po zápase tradičně vtipkoval, na hřišti ale Pavlu Horváthovi dlouho do smíchu nebylo. Fotbalisté Plzně se totiž v prvním poločase odvety proti Rosenborgu Trondheim trápili. Pak ovšem nastal obrat, ke kterému tým nasměroval přesným centrem právě kapitán mistrovského týmu.

"Říká se, že se fotbal hraje devadesát minut. My ale ukázali, že stačí pětadvacet," usmíval se Horváth.

Narážel na povedený vstup do druhého poločasu. Plzeň po první části prohrávala v odvetě třetího předkola Ligy mistrů s Rosenborgem 0:1, ale třemi trefami mezi 56. až 78. minutou určila konečné skóre 3:2. A to je postupový výsledek.

Souhrn

Vše o zápase Plzně

"Teď už to můžeme komentovat s nadhledem, ale první poločas byl z naší strany naprosto hrozný. O tom bychom se snad na veřejnosti ani neměli bavit. Naštěstí nám vyšla druhá půle," oddychl si šestatřicetiletý středopolař.

Plzeň byla v první polovině zápasu tragická. Problémy v obraně, útok mizerný. Hráči si nepřihráli na pár metrů a zbytečně ztráceli míč.

S výkonem spoluhráčů se svezl i Horváth. Obvyklý špílmachr tentokrát nedokázal nic vymyslet. Paradoxně nejvíc na sebe upozornil, když ve středu obrany zaskakoval za ošetřovaného Čišovského.

"O přestávce ve mně byly velké emoce. A v šatně to všechno muselo ven. Kromě toho pořádně křičel i trenér Vrba. Ale potřebovali jsme to. Museli jsme se trochu uklidnit a ve druhém poločase už to všechno bylo v pořádku," těšilo Horvátha.

Zavelel k obratu jako správný kapitán. Odcentroval do pokutového území, kde čekal útočník Bakoš, jenž se prosadil hlavou. Gól - a zároveň postupový výsledek!

Po utkání tak mohl divákům předvést nejen do půl těla svlečené tělo, ale i vítězný break dance.

"I když to dělám po každém vítězném zápase, tak v takovém dešti to byla moje premiéra. Řekl bych, že v tom promočeném trávníku teď bude ďolík. Takže má náš trávníkář Pepa Marcel do příštího domácího duelu co dělat," dodal Horváth s úsměvem.