RADOST CHELSEA. Fotbalisté Chelsea se radují ze vstřeleného gólu. | foto: Reuters

Do finále mistrovství světa postoupila Chelsea, Čech nulu neudržel

• 8
Ve finále fotbalového mistrovství světa klubů se v neděli proti Corinthians postaví Chelsea. Ta v semifinále bez problémů porazila 3:1 mexické Monterrey. Brankář Petr Čech přišel o čisté konto až v nastavení.

Ten rozdíl byl obrovský. Aktuální vítěz evropské Ligy mistrů nedal úřadujícímu šampionovi Severní a Střední Ameriky šanci.

Obránci Chelsea v Jokohamě nepouštěli Monterrey do šancí, mexičtí fotbalisté často chybovali a nebyli vůbec nebezpeční.

Na trávníku od začátku vládli svěřenci trenéra Beníteze. Střely Hazarda a Ivanoviče sice skončily mimo bránu, ale v 17. minutě Chelsea předvedla skvostnou akci. Oscar patičkou přiklepl Coleovi, který s míčem vběhl do pokutového území a přihrál Matovi. Brankář Orozco byl bez šance.

HLAVIČKOVÝ SOUBOJ. Fernando Torres z Chelsea se snaží vybojovat míč.

DAL JSEM GÓL. Juan Mata z Chelsea se raduje z gólu, který právě vstřelil.

Chelsea měla další příležitosti, druhou branku ovšem přidala až ve druhém poločase. Hazard přihrával pod sebe na Torrese, jehož tečovaná střela skončila v bráně. Spoluhráči v euforii naskákali na šťastného španělského střelce.

Jen o další dvě minuty později si obránce Chávez vstřelil vlastní gól - vracel se do pokutového území, kde nešikovně srazil míč za záda bezmocného Oroska. Běžela 48. minuta a zápas byl rozhodnutý.

"Začali jsme velice dobře, vytvářeli jsme si šance a jednu z nich proměnili. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme zápas co nejdřív rozhodnout, což se dokonale podařilo," pochvaloval si český gólman.

Žádné drama, utkání bylo jasnou záležitostí anglického mužstva. Vždyť brankář Čech se v bráně spíš nudil. Když už přeci jen musel zasahovat, předvedl jistý zákrok. Jako v 55. minutě proti De Nigrisovi.

Ale o čisté konto nakonec přeci jen přišel. Ve druhé minutě nastavení se proti němu řítil De Nigris, jenž nedal českému brankáři šanci. "Je to škoda, protože s čistým kontem by to bylo lepší," dodal Čech.

V nedělním finále, které se od 11:30 hraje znovu v Jokohamě, se Chelsea postaví proti Corinthians. Slavný brazilský klub se bude snažit přerušit pětiletou nadvládu evropských týmů.

Čecha těšilo, že se Chelsea udržela ve hře o premiérový triumf na klubovém šampionátu. "Jsme rádi, že jsme udělali první správný krok a máme možnost hrát finále. Corinthians byli spolu s námi favoritem soutěže už před startem a teď se mezi sebou utkáme o titul. Bude to těžký soupeř, ale věřím, že uspějeme a získáme trofej," uvedl Čech na vlastních internetových stránkách.

Monterrey - Chelsea 1:3 (0:1)
90.+1 De Nigris - 17. Mata, 46. Torres, 48. vlastní Chávez.