DVĚ HVĚZDY. Cristiano Ronaldo a Gareth Bale řídili vítězství Realu Madrid nad...

DVĚ HVĚZDY. Cristiano Ronaldo a Gareth Bale řídili vítězství Realu Madrid nad Dortmundem. | foto: AP

Prokletí zlomeno, v hlavní roli Ronaldo. Opět chválím, smekl Zidane

• 3
Jak jinak oslavit čtyřstý zápas za Real Madrid než dvěma góly. Cristiano Ronaldo zářil i ve druhém duelu fotbalové Ligy mistrů, obhájcům trofeje výrazně pomohl k premiérovému vítězství na hřišti Borussie Dortmund. „Bylo to ohromné utkání,“ řekl trenér španělských šampionů Zinedine Zidane.

Realu vstup do Ligy mistrů vychází podle představ - dva zápasy, šest bodů, šest vstřelených branek. Pod čtyřmi z nich je podepsaný Ronaldo.

Proti Dortmundu napřed na začátku druhého poločasu zvyšoval náskok hostí po přesné přihrávce Garetha Balea z levého křídla. Poté jedenáct minut před koncem uklidnil Real gólem na 3:1, asistenci si připsal Luka Modrič. Znovu vstřelil dva góly, stejně jako před dvěma týdny proti Nikósii.

Ronaldo, jenž nastoupil do 150. utkání v evropských pohárech, má v Lize mistrů poslední dobou obdivuhodně přesnou mušku, posuďte sami: ze sedmi střel na bránu jich do sítě prošlo šest!

„Opět ho chválím. Mám z něj a Balea velkou radost,“ uvedl Zidane. „Tvrdě jsme pracovali. Záloha ve složení Isco, Modrič, Casemiro a Toni Kroos byla úžasná. Všichni byli brilantní,“ rozplýval se kouč Realu.

Madridský velkoklub na sedmý pokus v Dortmundu konečně vyhrál, což mimo jiné potěšilo kapitána Sergia Ramose: „Po těch letech jsme věděli, že tady jednou zvítězíme. Konečně se to povedlo, byť to bylo náročné.“

Dortmund nehrál špatně, po Ramosově ruce v pokutovém území se ve 13. minutě dožadoval odpískání penalty, měl šance, snížil na 1:2... Avšak počtvrté za sebou v Lize mistrů prohrál, počtvrté za sebou třikrát inkasoval. Ambiciózní tým zůstává ve „skupině smrti“ bez bodu.

„Ale zatím není důvod schovávat hlavy do dlaní,“ věří ve zlepšení Nuri Sahin, jenž má zkušenosti s dresem Realu, jehož hráčem byl v letech 2011 až 2014.

Svěřenci trenéra Zidana změří po reprezentační přestávce síly s rovněž stoprocentním Tottenhamem. „Bude to velká výzva,“ tuší kouč Mauricio Pochettino. „Musíme ukázat, že umíme hrát na stejné úrovni jako nejlepší tým na světě.“