ŠPIČKOU KOPAČKY. Clement Grenier z Lyonu má míč na dlouhou nohu, dotírá na něj

ŠPIČKOU KOPAČKY. Clement Grenier z Lyonu má míč na dlouhou nohu, dotírá na něj Ahmed Abed z Hapoelu Kirjat Šmona. | foto: Reuters

Lyon v Izraeli zvládl přestřelku, tři body zachránil v nastaveném čase

• 1
Už i fotbalisté Lyonu se přesvědčili o tom, že izraelský Hapoel Kirjat Šmona nebude ve skupině I Evropské ligy jen do počtu. Favorizovaní Francouzi na hřišti příštího soupeře Sparty od úvodu prohrávali a vítězství vybojovali až v závěru zápasu. Soupeři Plzně, Coimbra a Hapoel Tel Aviv, si ve vzájemném zápase rozdělili body za remízu 1:1.

Lyon prohrával už po sedmi minutách, kdy se trefil Abuhazira, pak se mu podařilo skóre otočit. Vedení 3:1 ale neudržel a domácím se podařilo během čtvrthodiny srovnat. Už už se zdálo, že po remíze s Bilbaem oberou o body dalšího favorita, ale francouzský tým nakonec zachránil v první minutě nastavení Fofana.

V závěru se rozhodovalo o výsledku i v utkání mezi Coimbrou a Hapoelem Tel Aviv. Soupeři Plzně se nakonec rozešli smírně po remíze 1:1, kterou izraelskému klubu zajistil gól Damariho v 91. minutě.

Velkým překvapením skončilo utkání skupiny G, ve kterém maďarský Videoton Székesfehérvár hostil Sporting Lisabon. Portugalský klub v prvním poločase během dvaceti minut třikrát inkasoval a z nepovedeného začátku se už nedokázal vzpamatovat.

Zaváhal i Liverpool, který doma sice vedl nad Udine po brance Shelveyho, ale italský tým zápas otočil třemi góly a snížení Suáreze už přišlo pozdě. Nedařilo se ani Mönchengladbachu, doma nestačil na Fenerbahce. Překvapením je rozhodně i porážka dalšího německého týmu, Stuttgartu - ten si neporadil s norským Molde.

Další papíroví favorité neprohrávali, vítězství slaví Lazio, Inter Milán i Machačkala, která doma přehrála Young Boys Bern díky dvěma brankám Samuela Eto´a, nejlépe placeného hráče světa. Za švýcarský klub odehrál celý zápas český obránce Jan Lecjaks.

Tři body si veze domů i Leverkusen, který i s Michalem Kadlecem v sestavě vyhrál 1:0 v Trondheimu nad Rosenborgem, kterému tentokrát k lepšímu výsledku nepomohl český záložník Bořek Dočkal.

Jasné vítězství si připsali hráči Eindhovenu, kteří porazili Neapol 3:0, stejným výsledkem skončilo i utkání Newcastlu proti Bordeaux, za které Jaroslav Plašil odehrál jen první poločas.

Skupina A:

Machačkala - Young Boys Bern 2:0 (0:0)
Branky: 62. z pen. a 90. Eto'o. Rozhodčí: Zwayer (Něm.).

Liverpool - Udine 2:3 (1:0)
Branky: 23. Shelvey, 75. Suárez - 46. Di Natale, 70. vlastní Coates, 72. Pasquale. Rozhodčí: Johannesson (Švéd.).

Coimbra - Hapoel Tel Aviv 1:1 (0:0)
47. S. Cissé - 90.+1 Damari. Rozhodčí: Studer (Švýc.).
Coimbra: Ricardo - Dias, Ferreira, Reiner, Cabral - Cleyton (69. Makelele), China, Ogu - Marinho, S. Cissé (47. Edinho), Wilson Eduardo. Trenér: Emanuel.
Hapoel: Apoula - Paintsil, Badir, Haimovich, Antebi - Djemba-Djemba, Gordana (60. Maman) - Cohen (60. Damari), Vermuth, Ben Haim (67. Toama) - Tamuz. Trenér: Abuksis.

Atlético Madrid - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Skupina B

1. Atlético Madrid 2 2 0 0 4:0 6
2. Viktoria Plzeň 2 1 0 1 3:2 3
3. Coimbra 2 0 1 1 2:4 1
4. Hapoel Tel Aviv 2 0 1 1 1:4 1

Skupina C:

Mönchengladbach - Fenerbahce Istanbul 2:4 (1:2)
18. De Jong, 74. De Camargo - 25. a 87. Baroni, 40. Meireles, 71. Kuijt. Rozhodčí: Teixeira Vitienes (Šp.).

Marseille - AEL Limassol 5:1 (1:1)
76. a 90.+2 Remy, 42. Fanni, 61. Mendes, 90. Gignac - 22. Ouon. Rozhodčí: Asumaa (Fin.).

Newcastle - Bordeaux 3:0 (2:0)
16. Ameobi, 40. vlastní Henrique, 49. P. Cissé. Rozhodčí: Mateu Lahoz (Šp.).

FC Bruggy - Marítimo 2:0 (0:0)
57. Bacca, 71. Vleminckx. Rozhodčí: Trattou (Kypr).

Molde - Stuttgart 2:0 (0:0)
58. Berget, 88. Chima Chukwu. Rozhodčí: Tohver (Est.).

PSV Eindhoven - Neapol 3:0 (2:0)
19. Lens, 41. Mertens, 52. Marcelo. Rozhodčí: Dan Tudor (Rum.).

AIK Stockholm - Dněpropetrovsk 2:3 (2:1)
5. Danielsson, 45. Goitom - 41. Kalinič, 74. Mandzjuk, 83. Selezňov. Rozhodčí: Kružliak (SR).

Skupina F

1. Dněpropetrovsk 2 2 0 0 5:2 6
2. Neapol 2 1 0 1 4:3 3
3. PSV Eindhoven 2 1 0 1 3:2 3
4. AIK Stockholm 2 0 0 2 2:7 0

Skupina G:

Videoton Székesfehérvár - Sporting Lisabon 3:0 (3:0)
Branky: 15. Vinicius, 21. Oliveira, 35. Nikolič. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

Basilej - Genk 2:2 (0:2)
71. z pen. a 84. Streller - 10. De Ceulaer, 38. Vossen. Rozhodčí: Yildirim (Tur.).

Kazaň - Partizan Bělehrad 2:0 (1:0)
Branky: 44. Karadeniz, 48. Rjazancev. Rozhodčí: Kakos (Řec.).

Neftči Baku - Inter Milán 1:3 (0:3)
Branky: 53. Canales -  10. Coutinho, 30. Obi, 42. Livaja. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Hapoel Kirjat Šmona - Lyon 3:4 (1:3)
7. a 66. z pen. Abuhazira, 51. Levi - 17. a 90.+1 Fofana, 22. Monzón, 31. Réveillére. Rozhodčí: Soares (Portug.).
Lyon: Vercoutre - Réveillére, Koné, Lovren, Monzón - Gonalons - Fofana, Briand, Grenier (54. Benzia), Ghezzal (63. Malbranque) - Lisandro. Trenér: Garde.
Hapoel: Amos - Gabai, Cedek, Hasarma (46. Cohen), Levi - Rochet, Gerizich, Eliša (89. Gazal), Einbinder - Lencse (46. Abed), Abuhazira. Trenér: Bachar.

Skupina J:

Panathinaikos Atény - Tottenham 1:1 (0:1)
Branky: 77. Toche - 35. Dawson. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Lazio Řím - Maribor 1:0 (0:0)
Branka:
62. Ederson. Rozhodčí: Marciniak (Pol.). ČK: 77. Vidovič (Maribor).

Skupina J

1. Lazio Řím 2 1 1 0 1:0 4
2. Maribor 2 1 0 1 3:1 3
3. Tottenham 2 0 2 0 1:1 2
4. Panathinaikos Atény 2 0 1 1 1:4 1

Skupina K:

Rosenborg Trondheim - Leverkusen 0:1 (0:0)
Branka:
77. Kiessling. Rozhodčí: Oliver (Angl.).

Metalist Charkov - Rapid Vídeň 2:0 (0:0)
Branky: 66. Edmar, 80. Xavier. Rozhodčí: Masiah (Izr.).

Hannover - Levante 2:1 (1:1)
Branky: 21. Huszti z pen., 21. Ya Konan - 10. Míchel z pen. Rozhodčí: Liany (Izr.). ČK: 9. Haggui (Hannover).

Helsingborg - Twente Enschede 2:2 (2:0)
Branky: 7. a 44. Djurdič - 74. Bengtsson, 88. Douglas. Rozhodčí: Madden (Skot.).