VYŘAZENÝ. José Mourinho, trenér fotbalistů Tottenhamu, opouští trávník po...

VYŘAZENÝ. José Mourinho, trenér fotbalistů Tottenhamu, opouští trávník po porážce s Dinamem Záhřeb. | foto: Reuters

Pohárový kolaps Tottenhamu i postupy Arsenalu a Manchesteru, slaví také Granada

• 23
Fotbalisté Manchesteru United zvítězili na hřišti AC Milán 1:0 a postoupili do čtvrtfinále Evropské ligy. Rozhodující gól vstřelil na začátku druhé půle střídající Paul Pogba, který byl v té době na hřišti jen čtyři minuty. Dál jde i londýnský Arsenal nebo AS Řím, senzačně naopak končí Tottenham, jenž po hattricku Mislana Oršiče prohrál po prodloužení 0:3 na hřišti Dinama Záhřeb.

Manchester přišel s AC před týdnem o vítězství v nastaveném čase, remízu 1:1 na Old Trafford trefil hlavičkující obránce Kjaer. A i v odvetě měli Milánští šance, jenže Saelemaekers ani Krunič v první půli neuspěli. Aktuálně druhý tým Premier League se trefil stejně jako v úvodním zápase hned po přestávce. A opět zásluhou střídajícího hráče, tentokrát Pogby.

Francouzský záložník po zranění nastoupil v tomto ročníku Evropské ligy poprvé, po čtyřech minutách využil zmatků v obraně AC a trefil vítězný gól. Nic na tom nezměnil ani hvězdný Zlatan Ibrahimovic, který přišel na hřiště na posledních 25 minut a ve velké šanci mu hlavičku vytáhl Henderson.

Vypadl naopak jiný anglický tým Tottenham, senzačně prohrál v prodloužení 0:3 na hřišti Dinama.

Přitom měl zápas dobře rozehraný, díky dvěma brankám Harryho Kanea si přivezli do Záhřebu solidní náskok a v první půli přečkali i šanci Majera, jenž z nadějné pozice těsně minul. Jenže po přestávce začal úřadovat osmadvacetiletý Oršič. Útočník, který hrál druhou italskou ligu za Spezii nebo si vyzkoušel angažmá v Koreji a Číně, nejprve tvrdou ranou po hodině hry otevřel skóre a sedm minut před koncem řádné hrací doby si po přihrávce Atiemwena vynutil prodloužení.

V něm pak ve 106. minutě po parádní individuální akci překonal Llorise potřetí a vystřelil outsiderovi nečekaný postup. Překvapení neodvrátil ani kanonýr Kane, jehož v závěru prodloužení vychytal brankář Livakovič. Tottenham tak po loňském vyřazení v osmifinále Ligy mistrů končí ve stejné fázi Evropské ligy.

Postup si naopak pohlídal Arsenal. I on sice proti Olympiakosu Pireus prohrál, avšak branka El Arabiho ze začátku druhé půle, k níž pomohla i nešťastná teč obránce Gabriela, byla tou jedinou. Řecký soupeř navíc v závěru dohrával bez vyloučeného Baa. Arsenal tak Olympiakosu vrátil loňské vyřazení ve 2. kole Evropské ligy.

I přes porážku 1:2 na neutrálním hřišti v Budapešti postoupila Granada a opět mohla velebit Roberta Soldada. Trefil se v prvním zápase při vítězství 2:0 a dnešní jeho gól byl postupový. Nic na tom nezměnila ani proměněná penalta Hestada minutu před koncem.

Soupeřem Slavie ve čtvrtfinále může být i AS Řím. Na tříbrankovou výhru dnes italský celek navázal proti Šachtaru výsledkem 2:1, o což se postaral Borja Mayoral. Podobně suverénně postoupil Ajax Amsterodam přes Young Boys Bern i Villareal přes Dynamo Kyjev.

Arsenal FC - Olympiakos FC 0:1 (0:0)

Branky: 52. El Arabi. Rozhodčí: Carlos Del Cerro (Španělsko). ŽK:86. Xhaka, 90+1. Tierney - 35. Androutsos, 73. M'Vila, 82. Ba. ČK:82. Ba.

Arsenal FC Leno – Bellerín (81. Chambers), David Luiz, Gabriel, Tierney – Smith-Rowe (80. Martinelli), D. Ceballos (57. Odegaard), Alnaní (56. Partey), Xhaka, Pépé – Aubameyang.

Olympiakos FC J. Sá – Papastathopoulos, Ba, Holebas – Androutsos (62. Bruma), M'Vila, M. Camara, Reabciuk (85. Lala) – Masouras (63. Randjelović), El Arabi, Fortunis (84. Bouchalakis).

Molde FK - Granada CF 2:1 (1:0)

Branky: 30. J. Vallejo, 90. E. Hestad - 72. Soldado. Rozhodčí: Jovanović – Stojković, MIhajlović (vš. SRB). ŽK:62. Risa - 8. Díaz.

Molde FK Linde – Holmgren Pedersen, Björnbak, Gregersen (46. Sinyan), Risa (79. Haugen) – Breivik, Aursnes, Eikrem (C) – E. Hestad, B. Sigurdarson (63. Fofana), Andersen (79. Knudtzon).

Granada CF Rui Silva – J. Vallejo (84. N. Pérez), D. Duarte, G. Sánchez, Díaz (C) – Montoro (84. Machís), Gonalons (76. Brice) – Puertas, Y. Herrera, Kenedy – J. Molina (64. Soldado).

FK Šachtar Doněck - AS Řím 1:2 (0:0)

Branky: 59. Júnior Moraes - 48. B. Mayoral, 72. B. Mayoral. Rozhodčí: Lahoz (ESP) – Devís (ESP), del Palomar (ESP). ŽK:38. Antônio, 55. Patrick - 25. Ibañez, 57. Karsdorp.

FK Šachtar Doněck Trubin – Dodô (82. Bolbat), Vitão, Kryvcov (C), Matvijenko – Patrick (60. Konopljanka), Antônio, Maycon – Tetê (60. Marlos), Júnior Moraes (77. Dentinho), Solomon (77. Sudakov).

AS Řím Pau López – Ibañez, Cristante (C), Kumbulla – Spinazzola (58. Calafiori), Diawara (59. Lorenzo Pellegrini), Villar, Karsdorp (58. Peres) – C. Pérez, Pedro (75. El Shaarawy) – B. Mayoral.

GNK Dinamo Záhřeb - Tottenham Hotspur 3:0P (0:0)

Branky: 62. Oršić, 83. Oršić, 106. Oršić. Rozhodčí: Massa – Meli, Alassio. ŽK:32. Jakić, 79. Lauritsen, 93. Stojanović - 22. Lamela.

GNK Dinamo Záhřeb Livaković – Ristovski (90. Stojanović), Lauritsen, Théophile-Catherine, Franjić (81. Leovac) – Majer (81. Gavranović), Jakić (75. Atiemwen), A. Ademi (C) (118. Perić) – Ivanušec, B. Petković (90. Mišić), Oršić.

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Aurier (107. Bergwijn), D. Sánchez, Dier, B. Davies (91. Reguilón) – Moussa Sissoko, Winks (68. Ndombèlé) – Lamela (60. Bale), Alli (68. Lo Celso), Lucas Moura (85. Vinícius) – Kane.

AC Milán - Manchester United 0:1 (0:0)

Branky: 48. P. Pogba. Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni GER). ŽK:65. Kalulu, 77. Dalot, 85. Kjaer, 90+5. Hernández - 90+3. Shaw.

AC Milán G. Donnarumma (C) – Kalulu (65. Dalot), Tomori, Kjaer, Hernández – Krunić (72. B. Díaz), Kessié, Meïté – Castillejo (65. Ibrahimović), Çalhanoğlu, Saelemaekers.

Manchester United D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – Greenwood, B. Fernandes, D. James – Rashford (46. P. Pogba).

BSC Young Boys - AFC Ajax 0:2 (0:1)

Branky: 21. Neres, 49. Tadić. Rozhodčí: Madden – Stewart, McGeachie (Skotsko). ŽK:38. M. A. Camara, 90+4. Nsamé - 73. Rensch.

BSC Young Boys Faivre – Hefti, Camara (65. Rieder), Lustenberger /C/, Lefort (46. Maceiras) – Fassnacht (70. Gaudino), Lauper, Sierro, Sulejmani (70. Spielmann) – Elia (65. Mambimbi), Nsamé.

AFC Ajax Stekelenburg – Rensch (81. Schuurs), Álvarez, Martínez, Tagliafico (74. Klaiber) – Gravenberch, Klaassen, Blind (65. Kudus) – dos Santos (81. Brobbey), Tadić /C/, Neres (65. Idrísí).

Villarreal CF - FC Dynamo Kyjev 2:0 (2:0)

Branky: 13. G. Moreno, 36. G. Moreno. Rozhodčí: A. Ekberg – M. Culum, S. Hallberg (SWE). ŽK:18. Trigueros, 43. Parejo.

Villarreal CF Asenjo – Foyth (63. M. Gaspar), Albiol (C), Ra. Funes Mori, Pedraza – Trigueros (79. J. Costa), Capoue, Parejo – G. Moreno (79. Raba), Bacca (63. Pino), Chukwueze (71. Baena).

FC Dynamo Kyjev Buščan – Mykolenko (83. Sidcley), Syrota (83. Popov), Zabarnyj, Kędziora – Andrijevskij (66. Šepeljev), Sydorčuk (C) – De Pena, Bujalskij, Cygankov (46. Vanat) – Rodrigues (66. Ledněv).