Sergio Agüero z Manchesteru City slaví jeden ze svých gólů na půdě CSKA Moskva.

Sergio Agüero z Manchesteru City slaví jeden ze svých gólů na půdě CSKA Moskva. | foto: AP

City prohrávalo, ale nakonec v „plzeňské“ skupině nad CSKA zvítězilo

• 2
Manchester City potvrdil roli favorita a ve třetím zápase fotbalové Ligy mistrů vyhrál na hřišti CSKA Moskva 2:1. V Moskvě sice prohrával, ale dvěma góly Sergia Agüera zápas otočil a v "plzeňské" skupině D slaví druhé vítězství.

Anglický vicemistr tak napravil dojem z minulého utkání, ve kterém vůbec nestačil na Bayern Mnichov a prohrál 1:3. Nyní má po třech zápasech šest bodů a v tabulce je druhý.

Ruský tým absolvoval zápas Ligy mistrů v tomto ročníku poprvé ve své Chimki Areně. První domácí zápas s Plzní se kvůli nevyhovujícímu trávníku hrál v Petrohradu.

CSKA začalo dobře a ve 32. minutě ho poslal do vedení Tošič po přiťuknutí Hondy.

Hosté se však rychle oklepali a za deset minut zásluhou Agüera otočili skóre. Argentinský útočník nejprve vyrovnal po Silvově akci a tři minuty před pauzou přidal druhý zásah hlavou po přihrávce Negreda.

Svěřenci trenéra Manuela Pellegriniho tak nakročili k premiérovému postupu do vyřazovací fáze Ligy mistrů.

CSKA Moskva - Manchester City 1:2 (1:2)
32. Tošič - 34. a 42. Agüero. Rozhodčí: Hategan (Rum.).
CSKA: Akinfejev - Nababkin, V. Berezuckij (6. A. Berezuckij), Ignaševič, Ščennikov - Milanov, Wernbloom - Tošič, Honda, Zuber (51. Musa) - Doumbia. Trenér: Sluckij.
City: Hart - Zabaleta, Nastasič, Kolarov - Fernandinho, Touré, J. García - Navas, Silva (79. Nasri) - Agüero (89. Clichy), Negredo (72. Džeko). Trenér: Pellegrini.