Waregem - Sparta: Řepkův vlastní gól

Waregem - Sparta: Řepkův vlastní gól - Okamžiky po třemím gólu v síti Sparty: nešťastný autor trefy do vlastní sítě Řepka leží za slavícím Sergeantem. | foto: Reuters

Český klubový fotbal prožil černý den

• 150
Praha - Černý čtvrtek prožil český klubový fotbal. Ve druhém kole základních skupin Poháru UEFA sparťané totálně propadli v Gentu, kde nestačili na Zulte Waregem (1:3), tým složený z poloprofesionálů. Ještě hůř dopadl Liberce v Braze, dostal čtyři góly a žádný nedal. Mladá Boleslav doma podlehla Panathinaikosu 0:1.

Sparta je na pokraji vyřazení, po domácí porážce s Espaňolem je ve skupině F společně s Austrií Vídeň za outsidera.

Težko se dá předpokládat zvrat ve zbývajících zápasech s Ajaxem a ve Vídni.

Šokem je výše porážky v Liberci, který v portugalskíé Braze dostal čtyři góly. Domácí rozhodli během tří minut po půlhodině hry, kdy se trefili Chaves a Marcel.

Po přestávce náskok navýšili, Liberec utrpěl těžký debakl.

Mladá Boleslav se představila ve skupině G poprvé. V utkání, ve kterém chyběly šance, rozhodla 64. minuta. Obrana nechala chvíli volného Salgipidise, který se rychle otočil a pod padajícím Millerem skóroval.

Boleslavskou možnost na vyrovnání promarnil Kulič, když trefil tyč.

ML. BOLESLAV - PANATHINAIKOS 0:1 (0:0)