Plzeňský obránce a kapitán Roman Hubník (v červeném) a Filipe Teixeira z rumunského týmu Astra Giurgiua bojují o míč. | foto: Profimedia.cz

Astra Giurgia - Plzeň 1:1, čekání na výhru trvá a postup se vzdaluje

• 88
Postup do jarní části Evropské ligy se pro plzeňské fotbalisty opět o něco vzdálil. Úřadující český mistr remizoval v Bukurešti s rumunským týmem Astra Giurgiu 1:1 a zůstává na posledním místě skupiny E. V evropských pohárech čeká na výhru už třináct zápasů.

Plzeň ztrácí na postupové druhé místo dva body. Do konce základní skupiny ji čekají ještě zápasy proti AS Řím (24. listopadu v Itálii) a Austrii Vídeň (8. prosince doma).

Alespoň bod českému týmu zajistila jeho první přímá střela na bránu. Ve 25. minutě se o ni postaral útočník Krmenčík, který se po Petrželově centru z pravé strany natlačil před obránce, hlavou prudce trknul do míče a vyrovnal na 1:1.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Takřka prázdný Národní stadion v Bukurešti, kde Astra našla azyl kvůli nevyhovujícímu trávníku na svém hřišti, byl v tu chvíli úplně zticha. O to víc se vyjímal veselý výskot plzeňských fotbalistů.

Krmenčík mohl ve druhém poločase zařídit i vítězství, znovu po Petrželově centru, ale tentokrát trefil jen břevno.

Byla to jedna z několika šancí plzeňských fotbalistů ve druhém poločase, který se jim vydařil víc než ten první. Vždyť se hrálo převážně na polovině rumunského týmu.

4.Plzeň40313:43

Krásné sólo například předvedl Hrošovský, který prokličkoval kolem čtyř hráčů soupeře a také nebezpečně vystřelil, ale brankáře soupeře nepřekonal.

„Posledních třicet minut jsme totálně ovládli zápas. Je škoda, že jsme nedokázali dát vítězný gól,“ uvedl plzeňský trenér Roman Pivarník.

Zato v prvním poločase měla navrch Astra. Nejdřív dvakrát dobře zasáhl plzeňský brankář Kozáčik. V 15. minutě se vytáhl proti Alvesově razantní hlavičce po rohovém kopu, která mířila přesně pod břevno. A krátce nato se blýskl i proti Stanovi, jenž na něj běžel zcela sám.

Ale akce pokračovala, protože plzeňští fotbalisté po Kozáčikově výborném zákroku nedokázali odkopnout míč do bezpečí. Stan se dostal k dorážce a poslal Astru do vedení.

Plzeň, která na poslední chvíli musela nasadit původně náhradníka Matějů za zraněného obránce Limberského, nevyhrála v evropských pohárech potřinácté za sebou. Kvůli tomu může už v příštím kole ztratit šanci na postup definitivně.

„Ale ještě nás čekají dva zápasy, doufám, že to zvládneme a postoupíme. Kdo tady byl, tak asi viděl, že na hřišti jsme byli lepší,“ burcoval autor plzeňského gólu Michael Krmenčík.