Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:17.

Nezapomenutelný večer ve Wolverhamptonu končí hořkou porážkou domácích, kteří směřovali k hladké výhře, jenže všechny jejich plány zhatilo vyloučení Jiméneze za faul na brankáře chvíli po přestávce. Leeds vstal po čtyřech nucených změnách v sestavě z mrtvých, během tří minut dokázal vyrovnat a v nastaveném čase po dalších zmatcích v domácí obraně urvat senzační vítězství. Pro Wanderers představuje domácí porážka velkou komplikaci v boji o poháry, pro Leeds je zase výsledek obrovskou vzpruhou v boji o záchranu.

Castro
90+3. min Chiquinho
8 Neves
Neves
25. min Trincão
Moutinho
Aït-Nouri
Dendoncker
90+3. min Silva
Jiménez
10 Podence
Podence
78. min Hwang Hi-čchan

Leeds United(4-2-3-1)

Meslier
54. min Klaesson
2 Ayling
Ayling
Llorente
40. min Koch
21 Struijk
Struijk
15 Dallas
Dallas
43 Klich
Klich
45+9. min Cresswell
Bamford
23. min Greenwood

90+9

Daniel James nechtěl pustit za postranní čarou míč, Moutinho mu ho musel vyrvat z náruče. Píská se však pro hosty.

90+7

Zoufalý nápor oslabených Vlků neuspěl, centr z levé strany se snáší za bránu Leedsu.

90+5

Po rohu střílel křížně pod břevno Hwang Hi-čchan, ale i nyní si mladý norský brankář poradil.

90+5

Trincãovu dělovku zpoza šestnáctky vyškrábl debutující Klaesson na roh.

90+4
Karty

Vášně planou na obou střídačkách, málem došlo k potyčce, ale zůstalo jen u slovní přestřelky. Rozhodčí ukazuje žlutou kartu na lavičku Nohanu Kennehovi (Leeds United).

90+4
Karty

Žlutou kartu dostává Adam Forshaw (Leeds United) za zdržování hry.

90+3

Dvojnásobné střídání v mužstvu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odcházejí Jonny Castro a Leander Dendoncker, přicházejí Francisco Oliveira a Fábio Silva.

90+1

Leeds právě vstřelil branku!
Kvůli takovýmto zápletkám lidé po celém světě milují fotbal! Z beznaděje jsou hosté blízko senzačnímu triumfu. Po trestném kopu se zdálo, že Boly míč odhlavičkuje, ale nechal si ho spadnout a jeho nedůraz trestá z otočky ranou do sítě LUKE AYLING.

90+1

Nastavuje se 8 minut.

90

Na křídle byl faulován James, přesně na přelomu nastaveného času bude rozehrávat trestný kop Leeds United.

89

Dnešní utkání sleduje 29 869 diváků.

88

Sražený míč se po rohovém kopu vrací k Harrisonovi, který nadýchaným centrem našel Cresswella. Ten hlavičkuje jemným a dobře mířeným obloučkem těsně nad břevno.

87

Roh se bude opakovat. José Sá vyráží tvrdou křížnou střelu Jacka Harrisona.

86

Harrison se vzápětí rozběhl na levé straně za obranu a hledal Jamese, který byl na malém vápně dobře pokryt skluzujícím Aït-Nourim.

86

Moutinho našel z trestného kopu uprostřed chumlu hráčů Dendonckera, jenž hlavičkuje slabě do Klaessonovy náruče.

85

Trestný kop rozehraje Wolverhampton po faulu Robina Kocha asi deset metrů před velkým vápnem.

83

Castro hasil faulem Trincãovu ztrátu míče. Píská se proti domácí bráně.

83

Krátký tlak Wolves pokračuje, Cresswell ovšem odrazil centr z levé strany za postranní čáru.

82

Dendoncker stačil hlavou jen lehce líznout Trincãův centr a posunout míč hlavou do zámezí.

80

Domácí měli zápas kolem přestávky pevně pod kontrolou, nyní budou v oslabení rádi za bod a jen odkopávají míče co nejdále od své brány.

78

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Hwang Hi-čchan.

76

Domácí se zlobí za neodpískaný šlapák na Moutinha, ve výsledku je to však jedno, protože i po odpískaném ofsajdu soupeře budou rozehrávat.

74
Karty

Žlutou kartu dostává Charles Cresswell (Leeds United).

72

Po zákroku Aït-Nouriho je tu další roh pro Leeds.

72

Ofsajd zastavuje průnik hostujícího Greenwooda.

70

Domácí jsou jako opaření, centr do své šestnáctky však tentokrát stačili odvrátit.

69

Coady se vydal podpořit útok, tvrdou střelu z 25 metrů opřel jen do jednoho z obránců v bílém.

67
Karty

Žlutou kartu dostává Rodrigo Moreno (Leeds United) za přehnané oslavy gólu.

66

Gól přichází jen nějakých 10 vteřin po trefené tyčce. Domácí obrana jančila, jako by nikdo nevěděl, co má hrát. Saïss tragikomicky promáchl odkop, Greenwood si přikryl míč tělem a lehce ho přiťukl RODRIGU MORENOVI, jehož střílený centr si ještě srazil do vlastní brány Coady. Ten byl původně označen za autora vlastní branky, záznam však později ukázal, že k jeho doteku došlo až za brankovou čarou.

66

Mohlo být srovnáno! Daniel James lobem z velkého vápna trefuje spojnici odkryté brány Wolverhamptonu.

63

Ayling využil podskočení Aït-Nouriho, sám nejprve pálil do tyče, dorážku mu vykopl z brankové čáry Coady, ale další odražený míč již umístil do sítě JACK HARRISON.

62

Klaesson si připisuje první oťukávací zákrok v Premier League. Domácí sehráli svižný ťukes před velkým vápnem a Trincão střílel z 20 metrů do brankáře.

60

Trincão nestihl Bolyho příliš prudkou přihrávku.

59

Hra se v těchto chvílích přestěhovala doprostřed hřiště a nic zajímavého momentálně nepřináší.

56

Po obranné hlavičce Saïsse si hosté zopakovali roh, ale neprosadili se k zakončení.

55

Dendoncker zabraňuje křídelní akci Leedsu za cenu rohového kopu.

54

Pravidla povolují po využití všech tří možností střídání vyměnit zraněného brankáře a Leeds United tedy naprosto unikátně mění čtvrtého hráče ze zdravotních důvodů: místo otřeseného Ilana Mesliera si odbyde premiéru v anglické lize mladý norský brankář Kristoffer Klaesson.

53

Meslier po ošetření vstává, mexický útočník Wolverhamptonu až chvilku po něm. Rozhodčí celé tři minuty čekal se žlutou kartou, kterou si Raúl Jiménez (Wolverhampton Wanderers) zblízka prohlédl. A protože je druhá, následuje i červená.

50

Ilan Meslier se riskantně vydal daleko mimo velké vápno a bolestivě se srazil s Jiménezem. Oba sledovali míč a narazili do sebe jak utržené vagóny.

48

Daniel Podence se provinil faulem, Dallasův trestný kop však nebezpečí pro bránu Wolverhamptonu neznamenal.

46

Začal druhý poločas.

Statistiky první půle:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 4:0, střely mimo 3:4, rohy 1:0, ofsajdy 1:0, fauly 5:7.

Jedna rána za druhou stíhá v Midlands fotbalisty Leedsu. Tři z nich museli pro zranění opustit ještě před přestávkou hřiště, dvakrát lovil brankář Meslier míč ze své sítě po přihrávce a trefě střídajícího Trincãa. Přitom měli hosté solidní start a dvacet minut byli lepším mužstvem. Teď to však s jejich nadějemi vypadá bledě, v dlouhém nastavení se sesypali a mohli klidně inkasovat další tři branky.

45+11

První poločas skončil.

45+11

Wolverhampton právě vstřelil branku!
FRANCISCO TRINCÃO dostal po rozehrávce trestného kopu skvělou zpětnou přihrávku od Podence a mezi nohama smolaře Greenwooda ji umístil pěkně k tyči.

45+10
Karty

Žlutou kartu dostává Pascal Struijk (Leeds United).

45+9

Ještě před přestávkou vyčerpal Leeds United všechny možnosti střídání: krvácející Mateusz Klich se již na hřiště nevrátí, na jeho místo přichází Charles Cresswell.

45+8

V nastaveném čase má Wolverhampton více šancí než za předchozích 45 minut. Napřahujícímu se Jiménezovi ještě vypíchl míč na malém vápně Dallas, ale pouze ke Castrovi, který pálil pod břevno a hosty podržel zázračným zákrokem Meslier.

45+7

Polský fotbalista s obvazem na tržné ráně nad okem opouští hřiště a do hry se v první půli již nezapojí. Uvidíme, zda trenér Marsch využije poslední možnosti ke střídání, nebo ještě počká.

45+5

Ani osm minut nastavení nemusí být konečných, na hrací ploše je ošetřován další fotbalista Leedsu. Lékař s masérem znovu spěchají na hřiště ke Klichovi, který má poraněné oko, náhradníci zase do prostoru pro rozcvičku.

45+3

Ani teď nepřidali domácí gól do šatny! Po zmatcích v rozehrávce Leedsu zazdil jasnou šanci zcela osamocený Jiménez.

45+2

Francisco Trincão trefuje nádherným padajícím listem z plného běhu levou tyč Meslierovy brány!

45

Nastavuje se vzhledem k několika delším přerušením výrazných osm minut!

43
Karty

Žlutou kartu dostává Raúl Jiménez (Wolverhampton Wanderers). Rozhodčí si s kartou počkal, až po střetu s Kochem vstane.

43

Raúl Jiménez nakopl do stehna střídajícího Kocha. Pak se sám také zřítil do vrtule, ale jasný faul tím nezakryl.

41

Trestný kop Sama Greenwooda z 22 metrů směřoval jen do žlutočerné zdi.

40

Třetí vynucené střídání ještě před přestávkou. Ze hřiště míří zraněný Diego Llorente, v sestavě Leeds United jej nahradí Robin Koch.

40

Moreno se obtočil kolem uzdraveného Saïsse a vynutil si faul na pokutovém oblouku. Domácí fotbalista ukazuje rozhodčímu „padáček“, což mu není nic platné.

38

Domácí vinou Trincãovy nepřesnosti nepotrestali Klichovu ztrátu míče v předbrankovém prostoru.

36

Leeds útočí dál, zatímco jeden z hráčů v bílém zůstává ležet ve středovém kruhu. Hosté ztrácejí míč v šestnáctce a pak se provinil útočným faulem Moreno.

34

Daniel James přistrčil míč hlavou Rodrigu Morenovi, který zpoza šestnáctky vypálil vedle pravé tyče.

34

Čtyři minuty trval prostoj, teď masér odvádí francouzského záložníka za postranní čáru a hra znovu pokračuje. Jsem zvědav na délku nastavení.

32

Znovu se dlouho nehraje, zato náhradníci se intenzivně rozcvičují.

30

Po ráně od Sama Greenwooda do zátylku sedí na trávníku otřesený Romain Saïss.

29

Harrison se provinil útočným faulem na Trincãa.

26

Tohle střídání, ač nechtěné, se povedlo. Moutinho uvolnil na křídle Trincãa a jeho přesnou zpětnou přihrávku mezi beky uklidil z první k zadní tyči JONNY CASTRO.

25

Nucené střídání proběhne také v mužstvu Wolverhampton Wanderers: místo zraněného Rúbena Nevese přichází Francisco Trincão.

23

Diagnóza je potvrzena, Patrick Bamford s nataženým svalem odkulhal ze hřiště a v sestavě Leeds United ho nahrazuje Sam Greenwood.

21

Bamford přebíral míč v ofsajdu, navíc si při zpracování vysokou nohou ze vzduchu nejspíš natáhl sval.

20

José Sá byl pod tlakem, stihl odkopnout míč před napadajícím útočníkem tak tak.

19

Po tříminutovém ošetřování na trávníku hra pokračuje.

16

Po střetu s Dallasem zůstává ležet na trávníku Rúben Neves a nevypadá to s ním dobře, i když si ublížil spíše špatným došlápnutím.

15

Raúl Jiménez se položil do Castrova centru a předvedl krásné nůžky, ovšem míč jimi nasměroval vysoko na tribunu.

13

Leeds je dál nebezpečnějším mužstvem. Ayling vysunul do zajímavého prostoru Jamese, jehož centr však přeletěl hlavy nabíhajících spoluhráčů.

11

Po hrubé chybě v rozehrávce Wanderers střílel Patrick Bamford po zemi jen do výztuhy boční sítě.

10

Wolverhampton láká poklidnou rozehrávkou hosty ven z bloku, nakonec získal autové vhazování, ale míč hned po rozehrání odevzdává.

7
Karty

Žlutou kartu dostává Willy Boly (Wolverhampton Wanderers).

6

A hned rychlý protiútok Leedsu. James těžil z vyhraného hlavičkového souboje na půlce a sprint levou stranou hřiště ozdobil centrem na přední tyč, kde špičkou boty z voleje minul bránu tísněný Rodrigo Moreno.

6

Rayan Aït-Nouri se řítil po levém křídle, přihrávku do šestnáctky však neprocpal.

4

Na druhé straně se k Jiménezově přihrávce dostal Podence v obklíčení a nedostal se do zakončení.

3

Daniel James si připravil střelu bleskovou kličkou na levačku, namířil ji však kousek nad břevno.

1

Domácí hrají ve žluto-černých dresech, hosté celí v bílém.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Wolverhampton Wanderers: Sá – Boly, Coady (C), Saïss – Castro, Neves, Moutinho, Aït-Nouri – Dendoncker, Jiménez, Podence.
Náhradníci: Ruddy – Marçal, Kilman, Gomes, Cundle, Trincão, Silva, Oliveira, Hwang.
Trenér: Lage.

Leeds United: Meslier – Ayling (C), Llorente, Struijk, Dallas – Klich, Forshaw – James, Moreno, Harrison – Bamford.
Náhradníci: Klaesson – Koch, Cooper, Cresswell, Phillips, Summerville, Kenneh, Gelhardt, Greenwood.
Trenér: Marsch.

Rozhodčí: Friend – Beck, Holmes.

Wolverhampton porazil Leeds před letošním ročníkem pětkrát v řadě s celkovým skóre 10:1, až v říjnu se v Leedsu hrálo nerozhodně 1:1, když další prodloužení černé série zamezil Rodrigo Moreno proměněnou penaltou v 94. minutě.

Američan Jesse Marsch se na lavičce Leedsu dočkal gólů i bodů na třetí pokus. Po porážkách 0:1 v Leicesteru a 0:3 s Aston Villou udolali jeho svěřenci doma poslední Norwich 2:1 a ukončili osmizápasové čekání na vítězství.
V nepřehledné tabulce tak Leeds s nejhorší obranou ligy odskočil sestupovým příčkám na rozdíl čtyř bodů, devatenácté Burnley však má odehráno o dva zápasy méně.

Střelci: 9 – Belolli, 6 – Harrison, 4 – James, Moreno.

Wolverhampton Wanderers
Vlci vyšli bodově i gólově naprázdno ve dvou utkáních s londýnskými soupeři West Hamem a Crystal Palacem, tyto porážky je srazily mimo pohárové příčky, ale stále s nevelkým odstupem. Na vítěznou vlnu se vrátili v nepříliš pohledném zápase na půdě trápícího se Evertonu, který rozhodl tři minuty po přestávce hlavičkou kapitán Coady.
S brankovým průměrem 1,79 na zápas jsou Wanderers nejdefenzivnějším mužstvem Premier League.

Střelci: 6 – Jiménez, Podence, 5 – Hwang.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.