Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 10:10. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:7.

Je konec! Burnley ovládlo duel se Southamptonem výsledkem 2:0. Southampton sice vstoupil do utkání aktivně, ale Romeu hlavou minul. Ve 12. minutě poslal domácí do vedení Roberts. Burnley následně zahodilo další obrovské šance, ale přesto se v závěru první půle dokázal po rohu prosadit Nathan Collins. Po změně stran se domácí koncentrovali na defenzivu. Southampton si připravil jedinou možnost, ale Che Adams si vylámal zuby na domácím brankáři.

McNeil
87. min Lowton
Brownhill
4 Cork
Cork
20 Cornet
Cornet
66. min Lennon
Rodriguez
Weghorst
78. min Vydra

Walker-Peters
83. min Livramento
Ward-Prowse
6 Romeu
Romeu
15 Perraud
Perraud
Armstrong
66. min Adams
Elyounoussi
66. min Redmond

90+3

Matthew Lowton na polovině hřiště zastavil rozběhnutého soupeře, kterého nenechal projít do nebezpečného prostoru.

90+2

Hosté už vrhají všechny síly do útoku. Southampton se sice dostává do blízkosti velkého vápna, ale tam naráží na domácí blok.

90+1
Důležité

Nastavuje se pět minut!

90

Nathan Redmond se na levé straně zbavil obránce a odcentroval. James Tarkowski okamžitě odehrál míč do bezpečí.

89

Southampton se postupnou akcí dostal na polovinu soupeře, ale akce hostů skončila na noze prvního obránce.

87
Střídání

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Matthew Lowton.

87

Penalta se pískat nebude! Hostující hráč sice zasáhl míč rukou, ale podle sudího to na penaltu nebylo.

86

Domácí po dalším rohovém kopu reklamovali ruku Ward-Prowse, nicméně sudí zatím nechává pokračovat ve hře.

85

Livramento se na pravé straně zbavil obránce, přehodil si míč na levačku a nakopl jej za obranu. Ani na jeho pobídku spoluhráči nedosáhli.

84

Obrana domácího celku zatím hraje skvěle. Burnley po změně stran až na jedinou výjimku nepouští soupeře do šancí.

83
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Kyle Walker-Peters, přichází Valentino Livramento.

83

Dwight McNeil si nechtěl komplikovat život na hranici velkého vápna a před dotírajícím Nathanem Redmondem míč raději odkopl.

82

Na stadionu dnes panuje opravdu parádní atmosféra. Fanoušci Burnley ženou své oblíbence za nesmírně důležitým vítězstvím.

81

Nick Pope v pravou chvíli vystartoval ven z branky, vrhl se pod nohy soupeři a schoval míč do rukavic.

80
Karty

Žlutou kartu dostává Romain Perraud (Southampton FC).

80

Nick Pope deset minut před koncem utkání vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic. Domácí brankář dnes hraje skvěle.

79

Matěj Vydra se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do ofenzivy. Český útočník ale přihrávkou neoslovil dobíhajícího spoluhráče.

78
Střídání

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Matěj Vydra.

77

Charlie Taylor chyboval při rozehrávce na vlastní polovině. Hostující Kyle Walker-Peters ale přízemním centrem trefil prvního obránce.

76

Burnley zahrávalo přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho rozehrávky se ujal Dwight McNeil, jenže jeho centr skončil v autu.

75

Dwight McNeil si skvěle splnil defenzivní povinnosti, natlačil se před soupeře a vybojoval pro domácí celek vhazování. Burnley brání výborně.

74

Nathan Redmond vhazoval na pravé straně, ale jeho spoluhráč zaváhal při zpracování a míč mu utekl do zámezí.

73
Karty

Žlutou kartu dostává James Tarkowski (Burnley FC).
Žlutou kartu dostává Jan Bednarek (Southampton FC).

73

Na trávníku se začínají projevovat emoce. Do šarvátky se zapojili zejména James Tarkowski a Jan Bednarek.

72

Exekuce přímého kopu se podle očekávání ujal hostující kapitán James Ward-Prowse. Rána hostujícího záložníka nadělala domácímu brankáři starosti, ale Pope míč vytěsnil nad břevno.

71

Jay Rodriguez fauloval v blízkosti velkého vápna Redmonda a nabídl soupeři přímý kop z velmi nebezpečného prostoru.

70

Dvacet minut před koncem utkání zahrávalo další roh i domácí Burnley. U zadní tyče se po míči natahoval James Tarkowski, ale nestačil rychle zareagovat.

69

Ani po následném rohovém kopu se Southampton nedokázal prosadit. Prudký centr odehrála do bezpečí obrana Burnley.

68
Důležité

Mohlo být sníženo! Redmond se uvolnil na levé straně a odcentroval do vápna, kde zakončoval z voleje Che Adams, ale Pope reflexivně zasáhl!

67

Střídající Redmond prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, ale nedokázal procedit přihrávku do vápna.

66
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Nathan Redmond.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Che Adams.

66
Střídání

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Aaron Lennon.

65

Nakonec se skutečně zkoumal ofsajd, ve kterém byl lapen Cork!

64

Nakonec se tedy nepískal ofsajd, ale faul na brankáře Frasera Forstera.

63

Domácí zahrávali další rohový kop. McNeil poslal pobídku na malé vápno. Míč dokonce skončil v brance, ale asistent rozhodčího odmával ofsajd.

62

Cornet táhl akci Burnley po levé straně. Jeho pobídka levou nohou skončila sražená na rohovém kopu.

61

Hostující Broja ještě debatoval s hlavním rozhodčím, který mu dal jasným gestem najevo, kdo je na hřiští králem.

60

Je za námi hodina hry a domácí Burnley dnes zvládlo také vstup do druhého poločasu. Po srážce s Oriolem Romeu zůstává ležet na trávníku jeden z domácích.

59

Kyle Walker-Peters znovu podpořil ofenzivu Southamptonu na pravé straně. Místo centru do vápna ale zasáhl jen prvního obránce.

58

Ani Southampton se po rohovém kopu nedostal do zakončení. Sražené zakončení totiž skončilo na hrudi prvního obránce domácího Burnley.

57

Romeu vybojoval míč pro hosty na polovině hřiště a roztáhl hru na pravou stranu. Kyle Walker-Peters centrem trefil prvního rivala.

56

Taylor dostal přihrávku na levou stranu, přehodil si míč na levačku a odcentroval. Jeho pobídka skončila na hlavě obránce.

55

Domácí celek zahrával svůj první rohový kop po změně stran. Exekuce se tradičně chopil Cornet, ale vysokým centrem daroval míč soupeřům.

54

Hostující obránce Valery skvěle vystoupil proti nákopu domácího celku a jednoduše odkopl míč do bezpečí.

53

Nick Pope se znovu musel zapojit do rozehrávky Burnley. Jeho nákop směřoval na pravou stranu, kde si pro míč došel Charlie Taylor.

51

Nick Pope si dal pozor na nepovedený centr soupeře z levé strany a jednoduše schoval míč do rukavic.

50

Burnley se hnalo vpřed vysokým nákopem, ale Wout Weghorst se nedostal před obránce, který balón odhlavičkoval do bezpečí.

49

Dwight McNeil se na pravé straně dostal před soupeře a nenechal rivala projít k odcentrování. Zatím sledujeme skvělou obranu Burnley.

48

Wout Weghorst na levé straně povalil jednoho ze soupeřů a vysloužil si pořádnou domluvu z úst hlavního rozhodčího.

47

Burnley vlétlo do druhé půle hodně aktivně. Z pravé strany odcentroval Cornet, jehož nadýchaný centr přizvedl Kyle Walker-Peters na roh.

46

Domácí Burnley obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové pauzy nestřídal.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je na tom lépe domácí Burnley. Southampton sice vstoupil do utkání aktivně, ale Romeu hlavou minul. Ve 12. minutě poslal domácí do vedení Roberts. Burnley následně zahodilo další obrovské šance, ale přesto se v závěru první půle dokázal po rohu prosadit Nathan Collins.

45+3

První poločas skončil.

45+1

Nastavují se dvě minuty!

45+1
Důležité

Branka nakonec platí a Burnley skutečně vede 2:0!

45

Pozor! Celou akci ještě zkoumá VAR. Před brankářem stál Cork, který mohl ovlivnit hru.

44

Burnley právě vstřelilo branku!
V závěru prvního poločasu ale udeřilo domácí Burnley, který odskakuje do vedení o dvě branky! Na parádní centr od rohového praporku si naskočil NATHAN COLLINS, který hlavou poslal míč k zadní tyči!

44

Jan Bednarek na levé straně udržel míč před napadajícím soupeřem a rozehrál na spoluhráče z defenzivy. Southampton se v závěru první půle snaží najít recept na domácí obranu.

43

James Tarkowski prokázal fantastické čtení hry, vystoupil proti nákopu za obranu Burnley a jednoduše míč odhlavičkoval do bezpečí.

42

Roberts si v souboji na vlastní polovině pomohl nedovoleným zákrokem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Prohřešek se ale obešel bez karty.

41

Nathan Collins se stačil vrátit s rozběhnutým soupeřem a nenechal jej odcentrovat do vápna. Burnley navíc získalo odkop od branky.

40

James Ward-Prowse zvolil rozehrávku přímého kopu netradiční přihrávkou na levou stranu, ale Broja míč ani přes enormní snahu neudržel ve hře.

39
Karty

Žlutou kartu dostává Jack Cork (Burnley FC).

38

Následný rohový kop zahrával domácí šikula Cornet, který levačkou zakroutil míč na značku pokutového kopu. Obrana Southamptonu byla pozorná.

37
Důležité

Josh Brownhill udržel míč na trávníku na pravé straně. Po pokračující akci se do zakončení dostal Dwight McNeil, ale Forster ránu směřující do dolního rohu vyrazil!

36

Josh Brownhill dloubáčkem hledal spoluhráče ve vápně, ale kop se mu zrovna nepovedl. Nepovedená přihrávka propadla až do zámezí.

35

Charlie Taylor se na levé straně zbavil obránce a poslal přihrávku do běhu na opačnou stranu hřiště. Defenziva Southamptonu se stačila srovnat.

34

Další ofenzivní snahu Southmaptonu zastavil útočný faul, kterého se dopustil Jan Bednarek.

33
Důležité

Mohlo být vyrovnáno! Po dalším prudkém centru od rohového praporku znovu hlavičkoval Romeu, jehož pokus skončil těsně vedle branky!

32

Po dlouhé době se do zakončení dostali také hosté. Broja se otočil ve vápně, nicméně jeho ránu levačkou srazil Jack Cork na rohový kop.

31

Jay Rodríguez si v pokutovém území přehodil míč na pravačku a trefil obránce. Vzrušení před brankou Saints bylo zbytečné, jelikož domácí hráč stál v ofsajdu.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Burnley přestálo dobrý vstup hostů do zápasu a od desáté minuty na hřišti kraluje.

29

Aktivní brankář Southamptonu Forster vystartoval v pravou chvíli ven z pokutového území a před dobíhajícím soupeřem odkopl míč do autu.

28

Hosté vhazovali v blízkosti velkého vápna, nicméně nikdo ve žlutém dresu na jeho pobídku nedosáhl. Obrana Burnley byla pozorná.

27

Wout Weghorst se snažil sklepnout míč na rozběhnutého Corneta, ale poslal mu pobídku jen na paty. Druhý jmenovaný tak přišel o možnost k odcentrování.

26
Důležité

Po rohovém kopu mohlo Burnley odskočit na rozdíl dvou branek! Nejprve hlavičkoval James Tarkowski, jehož pokus hostující brankář vyrazil a dorážka skončila na břevně!

25

Cornet rozkmital své rychlé nohy po levém křídle, kde si chtěl obhodit soupeře, nicméně jeho pobídka skončila sražená v zámezí.

24

Na domácí lavičce je i dnes Ben Mee, který nemůže být přímo na hřišti, ale pomáhá realizačnímu týmu.

23

Aktivní Wout Weghorst znovu dostal přihrávku do dobré pozice, ale placírkou neprocedil míč na nikoho ze spoluhráčů v šestnáctce.

22

Burnley zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč vyslal do vápna Cornet, jehož nadýchaná pobídka směřovala na malé vápno, kam vyrazil i Pope.

21

Connor Roberts si poradil se zpracováním těžké přihrávky na pravou stranu. Krajní obránce Burnley následně nedokázal přesně rozehrát.

20

Brankář Burnley Nick Pope dlouho otálel s rozehrávkou z vlastní šestnáctky. Nakonec zvolil výhoz na levou stranu, kde fauloval napadající Broja.

19

Cornet dostal přihrávku na polovinu hrací plochy, jenže si nepotykal se zpracováním a důrazní stopeři Southamptonu jej odstavili od míče.

18
Důležité

Domácí celek zahazuje jednu velkou šanci za druhou! Po zmatcích před brankou Southamptonu zakončoval akrobatickým způsobem na malém vápně Weghorst, ale Forster opět zakročil!

17

Taylor po levé straně podpořil ofenzivu domácího celku. Jeho pobídku levačkou srazil do bezpečí vracející se Kyle Walker-Peters.

16

Hosté se dostali vpřed nákopem na pravou stranu hrací plochy, ale Kyle Walker-Peters si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.

15
Důležité

Další obrovská šance Burnley! Wout Weghorst se po rychlé akci dostal do vápna, kde si položil obránce a snažil se trefit mezi nohy brankáře, ale Forster podržel Southampton!

14

Domácí celek se pokračuje po vstřelení úvodní branky ve vysokém tempu a nedává soupeři prostor k ofenzivě. Na stadionu navíc panuje parádní atmosféra.

12

Burnley se po dvanácti minutách dnešního souboje dostává do vedení! Domácí krajní obránce CONNOR ROBERTS dostal přihrávku na hranici šestnáctky, rychle si srovnal míč na levačku a placírkou zakroutil míč k zadní tyči!

12

Dwight McNeil na pravé straně dostal prostor, navedl si míč na levačku a zakončil zpoza vápna. Jeho dělovka skončila na bloku obránce.

11

Charlie Taylor chyboval při odkopu z vlastní poloviny, nicméně jeden ze soupeřů poslal pobídku na Broju do ofsajdu.

10

Connor Roberts z pravé strany centroval do pokutového území, ale ještě před šestáctkou jeden z obránců Southamptonu míč odehrál do autu.

9

Stuart Armstrong si troufl na zakončení zpoza velkého vápna, ale jeho technickou ránu placírkou zablokoval obětavý obránce James Tarkowski.

8
Důležité

Po dalším rohovém kopu se hosté dostali do první velké šance! Romeu hlavičkoval po rohu, ale prudkou hlavičkou těsně minul horní roh branky!

7

Romain Perraud vhazoval na levé straně hrací plochy. Hosté poté předvedli rychlý přechod dopředu, ale zakončení zpoza vápna skončila na tribuně za brankou.

6

James Ward-Prowse zahrával přímý kop hostujícího celku z pravé strany hřiště. Jeho nadýchaný centr směřoval na značku pokutového kopu, kde zakročila obrana.

5

James Tarkowski na hranici velkého vápna získal míč a odkopl jej daleko od šestnáctky. Odražený balón následně vybojovala obrana Southamptonu.

4

Domácí celek vstoupil do dnešního souboje velmi aktivně a snaží se dostat do zakončení. Burnley ale zatím šestnáctku soupeře obehrává z jedné strany na druhou.

3

Connor Roberts na pravé straně napadal rozehrávku Southamptonu. Romeu se míč snažil nakopnout na polovinu soupeře, ale Roberts míč srazil do zámezí.

2

Burnley kombinuje s míčem na kopačkách a nikam se nežene. Hráči ve fialovém se v úvodních minutách snaží rozhýbat obranu soupeře.

1

Southampton obstaral úvodní výkop do dnešního souboje. Domácí Burnley nutně potřebuje zvítězit, aby oživilo naděje na udržení se mezi anglickou elitou.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Burnley bude hrát ve fialovém, zatímco Southampton oblékne žlutou sadu.

Úvodní sestavy:

Burnley FC: Pope – C. Roberts, Collins, Tarkowski (C), Ch. Taylor – McNeil, Brownhill, Cork, Cornet – Jay Rodriguez, Weghorst.
Náhradníci: Hennessey – Bardsley, A. Barnes, Lennon, K. Long, Lowton, D. Stephens, Vydra, Costelloe.

Southampton FC: Forster – Valery, Lyanco, Bednarek – Walker-Peters, Ward-Prowse (C), Romeu, Perraud – A. Armstrong, M. Elyounoussi – Broja.
Náhradníci: Caballero – S. Armstrong, Ch. Adams, Diallo, Livramento, S. Long, Redmond, Salisu, Tella.

Rozhodčí: Attwell – Burt, Smith.

Burnley FC

Domácí Burnley je na tom mnohem hůře a v závěru letošního ročníku Premier League bude muset bojovat o zachování prvoligové příslušnosti. Po třiceti jedna odehraných duelech má Burnley na kontě dvacet pět bodů a drží se na osmnácté pozici, která znamená pád o ligu níž. Na sedmnáctý Everton navíc ztrácí už čtyři body a musí nutně bodovat. O víkendu Burnley uhrálo remízu 1:1 na půdě West Hamu.

Hostující Southampton prožívá průměrnou sezónu. Celek z jihu Anglie odehrál v letošním ročníku třicet dva zápasů a vybojoval v nich třicet devět bodů. S tímto ziskem patří Southamptonu až třináctá pozice. V případě dnešního vítězství se ale může posunout do nejlepší desítky Premier Leagu.e Letos jej ale trápí slabá ofenziva. Svatí soupeřům vstřelili jen třicet osm branek. Naposledy doma přehráli 1:0 londýnský Arsenal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.