Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 10. srpna 2022 Vavřinec

Online reportáž

Ode mne je to pro dnešek již úplně vše. Přeji pěkný zbytek večera a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou.

Dnešní utkání sledovalo na King Power Stadium 38 092 diváků.

Statistiky utkání

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:5.
Střely mimo: 5:4.
Rohy: 10:2.
Ofsajdy: 1:0.
Fauly: 10:5.

Sestavy a rozestavení

Leicester City(4-3-3 )

Schmeichel
18 Amartey
Amartey
Castagne
6 Evans
Evans
2 Justin
Justin
Maddison
Tielemans
Dewsbury-Hall
37 Lookman
Lookman
46. min Mendy
9 Vardy
Vardy
7 Barnes
Barnes

Norwich City(4-2-3-1)

28 Gunn
Gunn
2 Aarons
Aarons
5 Hanley
Hanley
3 Byram
Byram
Giannoulis
Gilmour
7 Rupp
Rupp
58. min Sörensen
Springett
67. min Płacheta
Lees-Melou
17 Rašica
Rašica
67. min Rowe
22 Pukki
Pukki

Rozhodčí: S. Hooper – S. Ledger, D. Eaton – J. Moss.
Počet diváků: 38 092

Náhradníci
Leicester City
 • 12Ward
 • 4Söyüncü
 • 33Thomas
 • 11Albrighton
 • 24Mendy
 • 14Iheanacho
 • 17Pérez
 • 29Daka
Náhradníci
Norwich City
 • 1Krul
 • 4Gibson
 • 21Williams
 • 10Dowell
 • 11Płacheta
 • 19Sörensen
 • 42Gibbs
 • 18Tzolis
 • 46Rowe

Souboj Leicesteru s Norwichem tak končí výhrou Lišek v poměru 3:0! Svěřenci Brendana Rodgerse byli v tomto utkání lepším celkem. Výrazněji se to však projevilo až ve druhém poločase, kdy Kanárky naprosto smazali z hrací plochy a opanovali ji. Jamie Vardy se pod výhru svého celku dnes podepsal dvěma góly a Harvey Barnes mu na obě nahrál. Jejich dvě akce v rozmezí deseti minut (branky padly v 54. a 62.) znamenaly zásadní zlom zápasu. Hráči z Carrow Road následně nebyli schopni akceptovat tempo svého soupeře a James Maddison jim na cestu do Norfolku přidal ještě jednu pořádnou nálož navíc. Výsledek střetnutí tak můžeme označit za zasloužený.

Leicester se tak posunul zpět do horní poloviny tabulky Premier League.

Norwich zapsal pátou prohru v řadě a na ligový gól už čeká více než 400 minut!

90+2

Konec zápasu.

90

Kanárci nyní zatápěli ve vápně Lišek. Přihrávka Dimitrise Giannoulise z levého křídla na malé vápno je však defenzivou Leicesteru sražena na roh.

89

Billy Gilmour vyslal po pravé straně kupředu Przemysława Płachetu, který poslal balon o bránícího Jamese Justina do zámezí. Norwich získal autový hod.

88

Harvey Barnes si tentokrát z levé strany navedl merunu na osu hřiště, jenže tam mu ji těsně před vápnem odkopl do nohy Grant Hanley.

87

Max Aarons se pěknou stahovačkou a otočkou kolem osy zbavil napadajícího soupeře a přihrávkou oslovil Sörensena. Ten spěchá s balonem ke středovému kruhu.

86

Ani Angus Gunn už s rozehrávkou moc nespěchá. Nyní však jeho výhoz nebyl dobrý, šel přímo na nohu Vardymu, jenž ho ale nedokázal zpracovat a brankář Norwiche svůj omyl napravil, když o forvarda Lišek poslal merunu do zámezí.

85

Jonny Evans má míč pod kontrolou před vlastní šestnáctkou. Přihrávkou oslovil Daniela Amarteyho, který obloukem přes presující soupeře našel Jamese Justina.

84

Nyní došlo k menší hádce mezi Dimitrisem Giannoulisem a Jamesem Maddisonem, sudí Hooper si oba kohouty volá na kobereček.

84

Jonny Evans našel krátkou přihrávkou na levé straně Jamesa Justina, který vyšším pasem přenesl hru doprava na Castagneho.

83

Teemu Pukki nezpracoval na půlící čáře ideálně vysoký balon. Lišky hrají opravdu tak, aby dostály svému jménu, totiž chytře. Do kombinace zapojí gólmana Kaspera Schmeichela.

82

Harvey Barnes hrudí zpracoval balon na levou stranu hrací plochy. Chvilku to vypadalo, že ho sudí nechá hrát, ale nakonec přece jen ukázal, že mičuda už byla v zámezí.

81

Max Aarons vhazuje míč na pravé straně u půlící čáry do hry. Následně obdržel zpětný pas a ke kombinaci vyzval přihrávkou brankáře Gunna.

80

Kasper Schmeichel se také zapojí do hry Lišek. Ty nakonec poslaly vyšší kolmý balon kupředu, který však před Vardym sbalil do rukavic Gunn.

79

Kiernan Dewsbury-Hall poslal od pravého rohového praporku centr do malého čtverce Norwiche. Grant Hanley se zde dokázal vyšroubovat ze všech nejvýš a míč posílá do bezpečí.

79

Kiernan Dewsbury-Hall nyní posílal centr na zadní tyč, který defenziva Kanárků srazil na rohový kop, který zmíněný hráč Leicesteru sám zahraje.

78

Leicester kontroluje utkání. Jonny Evans si opět několikrát narazil s Amarteym a pak vysokou přihrávkou vysunul na levé straně Barnese.

78

James Justin je jen pod lehkým tlakem Przemysława Płachety, jenž marně nabádá své spoluhráče, aby šli spolu s ním napadat výš.

77

James Maddison se snažil překvapivou prudkou přihrávkou vzduchem vysunout na levé straně Harveyho Barnese, ale pas na něj nenechal projít Dimitris Giannoulis.

76

Timothy Castagne je na pravé straně hrací plochy zavřený, ale zjevně ho to příliš netrápí. Bez vrásek na čele vrací na Daniela Amarteyho.

75

Daniel Amartey si několikrát vyměnil balon s Jonnym Evansem u půlící čáry. Leicester už s další akcí kupředu tolik nespěchá.

74

Max Aarons vhazuje mičudu zpět na hrací plochu u půlící čáry. Merunu zahrají hráči Norwiche až k brankáři Angusi Gunnovi.

73

Norwich s postupem utkání vadne, jeho hráči se z trávníku pomalu vytrácí. Sam Byram nyní nedokázal přes Maddisona rozehrát na levé straně. Získal alespoň faul.

72

Youri Tielemans nyní přihrávku z pravé strany přenechával šikovně pro Vardyho, jenž na balon nabíhal za ním. Do kombinace Lišek ale stihl zasáhnout Hanley, jenž merunu odpálil od vlastního pokutového území.

71

Timothy Castagne vhazuje míč zpět do hry na pravé straně hrací plochy. Následně může hrát Youri Tielemans, jenž má celkem dost místa.

70
Góly

Leicester právě vstřelil branku!
Lišky přidávají třetí zásah a dávají Kanárkům dobrou noc! Kiernan Dewsbury-Hall dostal přihrávku na levou stranu šestnáctky Norwiche a ranou z ostrého úhlu protáhl Gunna, jenž jeho pokus vyrazil jen před sebe na penaltu, kde se do míče z halfvoleje opřel JAMES MADDISON, který nekompromisně napálil merunu do sítě soupeře! Leicester vede 3:0!

70

Timothy Castagne nakonec poslal z pravého křídla centr na zadní tyč, jenže Max Aarons nyní zkušeně nezmatkoval a odehrává balon do zámezí.

70

Kasper Schmeichel rozehrává na pravou stranu, Timothy Castagne už toho dnes naběhal dost, ale stále má ještě síly na další sprint a přenáší hru ke kleci Norwiche.

69

Harvey Barnes už zase cpal z levé strany balon na malý čtverec Norwiche, kam nabíhal, jak jinak, Jamie Vardy. Defenziva Kanárků před ním stihla balon odhlavičkovat.

68

Kasper Schmeichel si nyní vysloužil potlesk publika, když při rozehrávce nezmatkoval a přesnou přihrávkou mezi soupeři poslal míč na nohu Dewsburyho-Halla.

67
Střídání

Střídání v týmu Norwich City:
ze hřiště odchází Tony Springett, přichází Przemysław Płacheta.
ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Jonathan Rowe.

66

Tony Springett si chtěl na pravém křídle narazit o střídajícího Jacoba Sörensena, který mu ale balon do běhu vrátit nedokázal.

65

Angus Gunn poslal výkopem balon za středový kruh, kde jej sice hráči Lišek získali pro sebe, ale ne na dlouho. Brankář Norwiche může rozehrávat znovu.

64

Také Jamie Vardy už hraje uvolněněji, nyní byl na pravé straně šestnáctky v ostrém úhlu, přesto zkusil vystřelit na zadní tyč a nutno uznat, že neminul o moc.

63

S jídlem roste chuť, u Lišek tohle rozhodně platí. Harvey Barnes už zase na levém křídle hledá cestu skrz defenzivu Norwiche, zatím bez úspěchu.

62
Góly

Leicester právě vstřelil branku!
Necelých deset minut uteklo a je tu druhá prvotřídní ukázka fotbalu v podání dvojice Barnes – Vardy! Harvey Barnes dostal přihrávku od Justina, jenž získal míč, před vápno Norwiche a exkluzivním pasem poslal merunu do šestnáctky. JAMIE VARDY si znovu ideálně pohlídal ofsajd lajnu a seběhl si pro balon, který doslova brutální ranou narval do sítě Kanárků u bližší tyče, Gunn byl proti takové dělovce z bezprostřední blízkosti bezmocný! Leicester násobí svůj náskok dvěma, vede 2:0! Asistence: Harvey Barnes.

61

Angus Gunn rozehrává od své klece na krátko. Pro pas si vybral Byrama, jenž se dostal pod tlak a balon ztratil, když se pod něj Vardy vrhnul skluzem. Norwich ale situaci ustál. Další obránci Kanárků přispěchali Byramovi na pomoc.

60

Kasper Schmeichel si doběhl pro balon před vlastní pokutové území a rozehrál vysokým balonem kupředu na Vardyho, jehož ránu tentokrát Hanley zablokoval na výbornou.

59

James Justin posílá balon na půlící čáře z levé strany na pravou. Po něm může něco předvést Timothy Castagne, jenž se rozhodl pro vysoký balon kupředu.

58
Střídání

Střídání v týmu Norwich City:
ze hřiště odchází Lukas Rupp, přichází Jacob Sörensen.

57

Milot Rašica na levém křídle kombinoval s Dimitrisem Giannoulisem, jehož centr však defenziva Leicesteru před svou klec projít nenechala.

56

Daniel Amartey a Jonny Evans rozehrávají ze středového kruhu akci Lišek. Harvey Barnes však použil proti Tonymu Springettovi hru za hranicí pravidel a sudí Hooper píská faul.

55

Dimitris Giannoulis se na levé straně rychle snažil vysunout Tonyho Springetta, jenž však přes dvojici bránících soupeřů přejít nedokázal.

54
Góly

Leicester právě vstřelil branku!
Lišky jdou na startu druhé půle do vedení! Harvey Barnes vyslal z půlící čáry dlouhý přízemní pas, který na hranici ofsajdu zpracoval JAMIE VARDY. Útočník Leicesteru následně navedl míč z levé strany do šestnáctky soupeře a střílel přes bránícího Granta Hanleyho, od jehož holeně se mičuda koníčkem odrazila od země a přeletěla brankáře Gunna, za jehož zády spadl hrací předmět do sítě Norwiche! Šťastný zásah pro Vardyho, Lišky však díky němu vedou 1:0! Asistence: Harvey Barnes.

53

Milot Rašica se nejprve úspěšně prodral po levém křídle k vápnu Leicesteru, jeho centr na zadní tyč však byl mizerný.

53

Kiernan Dewsbury-Hall zahrával rohový kop od pravého praporku. Míč poslal do malého vápna Kanárků. Tam však byla defenziva Norwiche pevná.

53

Timothy Castagne nacentroval z pravého křídla na malý čtverec Kanárků. Sam Byram hlavou odvrací na rohový kop.

52

Dean Smith na pomezí živě diskutuje se svými asistenty o tom, jak zlepšit výkon svých svěřenců, střídání ale zatím nechystá. Během toho hraje na levé straně hrací plochy u půlící čáry Dimitris Giannoulis.

51

Harvey Barnes šikovně zalepil balon u levé krajní čáry. Následně James Justin poslal přízemí pas do vápna Norwiche a ránu Jamie Vardyho blokuje hlavou Grant Hanley, jinak by šel míč do sítě Kanárků! Skvělá akce z obou stran!

50

Kasper Schmeichel rozehrává na pravý kraj hrací plochy, což je prostor Timothy Castagneho, jenž ale akci Lišek brzdí a posouvá balon na osu hřiště.

50

Teemu Pukki se na pravém křídle dostal rychle kupředu, následně se rozhodl kombinovat s Tonym Springettem, který se však nacházel v ofsajdu.

49

James Maddison kroutil od levého rohového praporku míč na zadní tyč. Jonny Evans se zde sápal do vzduchu, k balonu mu ale pár čísel chybělo.

48

Centr od levého rohového praporku šel do malého vápna Norwiche, Grant Hanley však balon dokázal hlavou poslat do zámezí na další roh.

47

Daniel Amartey rozehrává do pravé strany, kde je Timothy Castagne, který se prohnal po lajně až k rohovému praporku, jeho centr ale sráží na rohový kop Dimitris Giannoulis.

46

Leicester hned získal rohový kop z levé strany, James Maddison kroutil balon do brány Norwiche, ale defenziva Kanárků odvedla precizní práci.

46

Lišky rozehrály na startu druhého poločasu ze středového kruhu. Mičuda šla na stopera Daniela Amarteyho, který poslal vysoký míč na levou stranu hrací plochy.

46
Střídání

Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Nampalys Mendy.

46

Začal druhý poločas.

Fotbalisté se již zvolna vrací zpět na hrací plochu. Druhý poločas odstartuje do dvou minutek.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.

Statistiky 1. půle:

Držení míče: 64 % – 36 %
Střely na bránu: 5 – 5
Střely mimo: 4 – 3
Rohové kopy: 4 – 1
Fauly: 5 – 4

První poločas souboje Leicesteru s Norwichem je za námi. Bezbrankový stav by napovídal tomu, že jsme si moc neužili, ale to není tak docela pravda. Pěkný fotbal k vidění byl, oba celky si dokázaly vytvořit nějakou tu šanci, jenže jejich proměňování je zatím achilovkou obou mužstev. Na gól tedy zatím čekáme, v největších příležitostech totiž Vardy z dorážky Gunna nepokořil a Pukki na opačném konci hrací plochy zase pálil jen do tyč. Mírnou převahu měly Lišky, ale jinak sledujeme poměrně vyrovnané klání. Uvidíme, zda se radosti z nějaké té trefy dočkáme v druhé půli.

45+2

První poločas skončil.

45+1
Důležité

Zatím největší šance utkání! Teemu Pukki dostal rychlou přihrávku a šel do situace jeden na jednoho, Amartey při couvání zakopl a upadl, Pukki jej obešel a na pravé straně vápna střílel na bližší tyčku. A mířil přesně! Protože brankovou konstrukci trefil! Od ní šel balon zpět do hřiště.

45

James Maddison sklepává míč pod sebe na Youriho Tielemanse, který na levé straně vysouvá Kiernana Dewsbury-Halla.

45

James Maddison se dostal ještě k dalšímu centru z pravého křídla. Jeho vysoký pas do malého vápna Norwiche však stahuje rukavicemi ze vzduchu brankář Angus Gunn.

44

Kiernan Dewsbury-Hall zahrál rohový kop z pravé strany do malého čtverce Kanárků, kde však defenziva Norwiche hrála prim.

44

Kiernan Dewsbury-Hall si ve středu hřiště vybral přihrávkou Youriho Tielemanse. Následný centr Castagneho z pravého křídla sráží defenziva Norwiche na rohový kop.

43

Timothy Castagne nyní krásnou dlouhou přihrávkou vyslal kupředu Vardyho, jenž na pravé straně šestnáctky Norwiche střílel přes beka, ale jeho nepříliš prudký pokus Gunn bez potíží chytá.

42

Tony Springett neudržel vysoký pas k levé krajní lajně na trávníku, balon se dostal do zámezí, takže Lišky mohou vhazovat.

41

Lukas Rupp má ve středu hrací plochy volného pouze Billyho Gilmoura. Ten už ale opravdu nemá komu. Musí hrát za sebe.

40

James Maddison pěkným centrem našel na pravé straně šestnáctky Lookmana, který sklepával do druhé vlny na Barnese, jenž však v souboji s Lees-Melouem upadl. Penalta se zde pískat nebude.

39

Dimitris Giannoulis nacentroval z pravé strany na malé vápno, balon zvládla defenziva Lišek odvrátit a následnou lehoučkou hlavičku Billyho Gilmoura chytá bez potíží Schmeichel.

39

Tony Springett se snažil prodrat na pravém křídle přes defenzivu Lišek, předal na Sama Byrama, jemuž obrana Leicesteru ukopla balon na rohový kop.

38

Před vápnem Norwiche byl nyní Ademolou Lookmanem faulován Billy Gilmour. Sudí Hooper nařizuje volný přímý kop pro Kanárky.

37

Kanárci přenesli hru efektně i efektivně na levé křídlo, kde je Dimitris Giannoulis, jenž předal balon na střed hřiště, odkud vypálil snad z třiceti metrů Billy Gilmour, jehož přízemní pomalá střela Kaspera Schmeichela nijak neohrozila.

36

Rohový kop z levé strany šel na zadní tyč, kde se do vzduchu vyšrouboval Jonny Evans, jehož hlavička však mířila spíš k nebi než k bráně Gunna.

35

Timothy Castagne nacentroval z pozice před vápnem Norwiche na zadní tyč, Max Aarons sice nebyl pod tlakem, zkušeně však raději odvrátil do bezpečí, než aby hrál na riziko před vlastní klecí.

35

Milot Rašica pěkně zalepil vysoký centr na levé křídlo, pod sebou našel naběhnutého Lukase Ruppa, jehož pas už však skrz obranný val Lišek neprošel.

34

Jamie Vardy se hnal za dlouhým vysokým balonem na levé křídlo, přitom ale srazil Granta Hanleyho k zemi a sudí Hooper píská faul.

34

Jonny Evans má balon delší dobu u nohy a s rozehrávkou vyčkává. Nakonec volí kombinaci na krátko s Harveym Barnesem.

33

Ademola Lookman nyní poslal balon na Vardyho, jehož sklepnutí na Maddisona však nebylo přesné a vpřed tak mohou zase soupeři.

32

James Justin vystihl rozehrávku Kanárků do pravé strany a získal merunu pro Leicester. Po něm bude hrát stoper Daniel Amartey.

31

Youri Tielemans pěkným centrem našel na pravé straně Timothy Castagneho, jenž z křídla centroval na zadní tyč. Harvey Barnes sice vyhrál hlavičkový souboj, ale jeho pokus šel vysoko nad klec Norwiche.

30

Timothy Castagne dostal přihrávku na pravou krajní čáru, poté vrátil míč do středu hrací plochy, kde může v akci pokračovat James Maddison.

29

Max Aarons byl nyní tvrdě dohrán, když mu Harvey Barnes v plné rychlosti přišlápln nárt. Bek Kanárků se následně skácel k zemi a musel být lehce ošetřen, tady se rozhodně mohlo žlutit.

28
Důležité

Lišky se dostaly díky Kiernana Dewsbury-Hallovi až k brankové čáře. Následně poslal záložník Leicesteru balon pod sebe a v obrovské šanci se tak ocitl Ademola Lookman, jenž zblízka vypálil, jenže Angus Gunn jeho pokus zvládl ránu vykopnout! Skvělý reflexivní zákrok!

27

Billy Gilmour táhne akci Kanárků po pravém křídle, jenže dobře bránícího Jamese Justina solidní stahovačkou neoklamal.

27

Angus Gunn poslal dlouhý výkop za půlící kruh. Teemu Pukki sice v hlavičkovém souboji neuspěl, ale Kanárkům se podařilo získat odražený míč.

26

Ademola Lookman a Milot Rašica svedli souboj u rohového praporku u brány Norwiche, vítězně z něj vyšel druhý jmenovaný, na kterého je pískán faul.

25

Youri Tielemans má ve středu trávníku volného Jamese Maddisona a také mu přihrává. Finální pas na malý čtverec však Jamie Vardy ideálně zalepit nedokázal.

24

Ademola Lookman se prodral skrz přehuštěný střed hřiště a z hranice šestnáctky pálil na klec Norwiche, Grant Hanley však obětavě zaklekl před hráče Lišek a jeho ránu srazil, snad stehnem, ke svému brankáři, který mičudu lehce sebral ze země.

23

Brendan Rodgers zatím nemůže být úplně spokojený s hrou svých svěřenců, což mu lze vyčíst ze zachmuřené tváře. Na trávníku zatím hraje s míčem Youri Tielemans ve středovém kruhu.

22

Dimitris Giannoulis vhazuje míč zpět do hry u vlastního pokutového území. Pierre Lees-Melou však na pravém křídle nedokázal rozehrát, Norwich bude mít k dispozici další aut.

21

Teemu Pukki nyní ve středu hřiště nedokázal přejít přes Daniela Amarteyho, který okamžitě adresoval mičudu pas svému parťáku na stoperu, Jonnymu Evansovi.

21

Milot Rašica nyní nedokázal ideálně zpracovat vysokou přihrávku na středový kruh a Timothy Castagne neváhal s tím, aby mu míč ukopl od kopačky.

20

Teemu Pukki obdržel přihrávku na malý čtverec Lišek a táhl míč k rohovému praporku, nakonec ho s ním ale Jonny Evans vytlačil za koncovou lajnu.

19

S nařízeným volným přímým kopem však hráči Leicesteru naložili prachbídně! Přihrávka na Ademolu Lookmana mířila jen do ofsajdu...

18

Ademola Lookman byl nakonec zastaven za cenu nedovoleného zákroku Pierra Lees-Meloua, který sudí Hooper viděl a odpískal.

17

Kanárci se znovu rychle vysunuli ve středu hrací plochy, jenže Billy Gilmour nedokázal procpat pas na Pukkiho a na druhou stranu už spěchá Ademola Lookman.

16
Důležité

Sledujeme velice atraktivní pasáž hry! Centr z pravé strany do vápna Lišek srazila obrana Leicesteru jen na hranici šestnáctky, kde zakončoval Milot Rašica, jenže Kasper Schmeichel jeho přízemní střelu vyráží nohou!

15

Lišky nyní trochu uklidňují hru, jejich stopeři si několikrát vyměnili balon. Následná rozehrávka ale nebyla dobrá, mičuda skončila u Anguse Gunna, který může rozehrát od své svatyně.

14
Důležité

A nyní tu zase byly horké chvilky před klecí Lišek! Přihrávku z pravé strany na penaltu dokázal Kasper Schmeichel před nabíhajícím hráčem Norwiche posunout rukou dál, jenže pouze k Pukkimu, jenž se do balonu opřel, ale brankář Leicesteru dokázal jeho pokus vyrazit!

13

Daniel Amartey se vysunul na pravém kraji hrací plochy a Dimitris Giannoulis sráží jeho pas znovu do zámezí. Lišky budou zahrávat další rohový kop.

13
Důležité

A ještě jedno zakončení na klec Norwiche! James Maddison si na pravé straně našel místo těsně před šestnáctkou protivníka a jeho ránu k bližší tyči vytlačil Angus Gunn na rohový kop!

12
Důležité

Timothy Castagne přihrává z kraje pažitu do jeho středu. Tam se krásně vysunul James Maddison, jenž z dobrý dvaceti metrů vypálil na bránu Norwiche, Angus Gunn však jeho ránu vyrazil a následně si dokázal poradit i s dorážkou Vardyho! Parádní práce gólmana Kanárků!

11

Pierre Lees-Melou posílá hrací předmět dál od vlastní šestnáctky, Kanárkům se zatím rozehrávka příliš nedaří. Dimitris Giannoulis nyní poslal centr do vápna Leicesteru, jenže tam byl pouze Kasper Schmeichel.

10

Youri Tielemans dobře vystihl rozehrávku Norwiche ve středu hrací plochy a ihned cpal balon centrem do vápna Kanárků na Vardyho, jenž však v pádu mičudu ideálně netrefil a ta tak šla hodně vysoko nad klec Kanárků.

9

Milot Rašica rozkmital své rychlé nohy na levém křídle, Timothy Castagne však také není žádný hlemýžď a balon svému soupeři ukopl do zámezí.

8

Youri Tielemans se nejspíš pět metrů před pokutovým územím soupeře snažil o zakončení, to však bylo tak nepřesné, že spíš připomínalo centr za zadní tyč.

7

Vysoký pas na pravou stranu zpracoval Tony Springett, jenž následně vysunul kupředu Milota Rašicu. Jeho pas na Pukkiho do vápna Lišek však byl příliš prudký a končí v rukavicích Kaspera Schmeichela.

7

Teemu Pukki se hnal po pravé straně kupředu, jenže ideální čas k zakončení prováhal. Skvěle naopak zapracoval Jonny Evans, který předvedl precizní obraný zákrok a balon si přivlastnil.

6

Timothy Castagne si hezky zpracoval balon na prsa a přihrál na Ademolaa Lookmana. Ten však neměl prostor pro postup kupředu.

5

Leicester bude vhazovat na levé straně hrací plochy. Hru následně hráči Lišek přenesli doprava, kde operuje Timothy Castagne.

4

Brankář Kanárků vyhnal své spoluhráče dál od své svatyně a pak poslal dlouhý výkop za půlící kruh, odražený balon jeho spoluhráči získali a vrátili mu ho do vlastní šestnáctky.

4

Norwichi se nepodařila rozehrávka u pravé krajní čáry, nicméně míč se ve finále odrazil do zázemí od Vardyho, takže Angus Gunn může vykopávat od své klece.

3

Harvey Barnes se snažil procpat přízemní centr do šestnáctky Kanárků, jenže obrana soupeře byla dobře zformovaná v úzkém šiku a balon před svou klec projít nenechala.

2

Leicester zakládá akci před svým pokutovým územím. Meruna jde doprava, kde je Timothy Castagne, jenž však nemá prostor, kterým by posunul balon kupředu, a proto jej vrací na stopery.

1

Dimitris Giannoulis to nyní nemyslel špatně, prudkou kolmou přihrávkou se po levém křídle snažil vysunout Billyho Gilmoura, jenže hráči Lišek tento úmysl přečetli a pas zastavili.

1

Úvodního výkopu se ujali fotbalisté Norwiche, kteří rozehráli dozadu ke svým obráncům. Grant Hanley následně poslal míč krátkým pasem na pravou stranu hrací plochy.

1

Utkání právě začalo.

Hráči ještě tradičně poklekávají a sudí Hooper již dává pokyn k úvodnímu výkopu.

Oba celky již nastoupily na hrací plochu King Power Stadium v Leicesteru a utkání za malou chvilku začne.

Úvodní sestavy:

Leicester City: Schmeichel (C) – Amartey, Castagne, Evans, Justin – Maddison, Tielemans, Dewsbury-Hall – Lookman, Vardy, H. Barnes.
Náhradníci: D. Ward – Söyüncü, L. Thomas, Albrighton, N. Mendy, Iheanacho, Pérez, Daka.
Trenér: Brendan Rodgers.

Norwich City: Gunn – Aarons, Hanley (C), Byram, Giannoulis – Gilmour, Rupp – Springett, Lees-Melou, Rašica – Pukki.
Náhradníci: Krul – Gibson, B. Williams, Dowell, Płacheta, J. Sörensen, Gibbs, Tzolis, Rowe.
Trenér: Dean Smith.

Rozhodčí: S. Hooper – S. Ledger, D. Eaton – J. Moss.

Poslední vzájemný duel

Oba celky se v letošním ročníku potkaly na začátku sezóny. V srpnu loňského kalendářního roku se na Carrow Road odehrála tuhá bitva, ve které nakonec uspěl Leicester. Ten šel na startu klání zásluhou Vardyho do vedení, krátce před přestávkou však srovnali z penalty Pukki. V 76. minutě vsítil úspěšný a vítězný gól Albrighton, takže Lišky mohly slavit těsné vítězství.

28.8.21 Norwich – Leicester 1:2

Norwich City

Kanárci už chtějí mít letošní ročník co nejrychleji za sebou. Průběžně se nachází na poslední 20. pozici Premier League, na účtu přitom mají jen jednadvacet bodů. Také statisticky je Norwich nejhorším celkem nejvyšší anglické fotbalové soutěže. Za pětatřicet utkání vsítil pouhých dvaadvacet branek, balon ze své sítě přitom lovil hned pětasedmdesátkrát. Obě tato čísla jsou nejhorší z celé ligy.

Forma Norwiche pochopitelně není dobrá. Přesto za předchozích pět střetnutí získal víc bodů než Leicester, protože jednou vyhrál, čtyřikrát odešel poražen a má sérii čtyř porážek v řadě. Předtím ale udolal na svém trávníku Burnley 2:0. Kanárci mohou jen doufat, že to na delší dobu nebyla jejich poslední výhra v Premier League. Zároveň se tým Deana Smithe topí ve střelecké krizi, když nevstřelil branku již více než 300 ligových minut.

Leicester City

Liškám patří průběžná 14. příčka v anglické nejvyšší soutěži. Na své konto zvládly přidat již dvaačtyřicet bodů. Leicesteru se však v poslední době nevedlo, takže už je venku z boje o evropské poháry. To je pro svěřence trenéra Brendana Rodgerse nemilá zpráva. Přesto jeho tým musí zabojovat v závěrečných kolech letošního ročníku, aby získal zpět ztracené sebevědomí a do letní přestávky mohl nastoupit s elánem, který by mohl být zúročen v příští sezóně.

Jak již ale bylo naznačeno výše, Lišky nemají dobrou formu. Prohrály tři z předchozích pěti duelů, ze kterých navíc vytěžily pouhé dva bodíky. Evropské poháry pro příští sezónu tak zmizely do nenávratna a Leicester vlastně už ročník pouze dohrává.

Příjemný fotbalový večer přeji všem fandům kvalitní kopané. Sezóna se pomalu chýlí ke konci téměř ve všech zemích Evropy. Nejinak je tomu i u anglické Premier League, která dnes přidá další čtyři utkání. My se v textovém přenosu detailně zaměříme na souboj Leicesteru City s Norwichem City.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Mohlo by vás zajímat