Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Manchesteru City, který svého soupeře porazil vysoko 5:0. Arsenal do druhého poločasu vstupoval při tříbrankovém manku a bez vyloučeného Xhaky. Na hrací ploše se to pochopitelně projevilo, čtvrtou domácí branku krátce po změně stran přidal Rodri. Manchester City měl i následně mnohem více ze hry, v závěru navíc vykřesal pátý zásah. Tři body zůstávají v Manchesteru, Arsenal na první bod musí stále čekat.

Držení míče: 81 % : 19 %.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 5:1. Rohy: 14:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:7.

Walker
46. min Zinčenko
Silva
58. min Sterling
16 Rodri
Rodri
Gündoğan
9 Jesus
Jesus
61. min Mahríz

Ödegaard
71. min Maitland-Niles
Smith-Rowe
34 Xhaka
Xhaka
7 Saka
Saka
46. min Alnaní
Aubameyang
59. min Lacazette

90+3

Po nádherné průnikové nahrávce nebyl daleko od šesté branky Cancelo, který ovšem nedokázal prostřelit Lena.

90+2

Leno chtěl na druhé straně oslovit Soarese, což se také povedlo. Ten ovšem zpětně nahrával na Grealishe, který přeposlal na Mahríze, jenž prověřil Lena.

90+1

Días se na zadní tyči natahoval po centru, na který nakonec nedosáhl a bude se odkopávat.

90

Nastavují se tři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Arsenal by jistě rád ocenil konec zápasu, ještě ale musíme počítat s nastavením.

87

S další útočnou akcí nyní přispěchal Cancelo. Ten si vyměnil míč s Mahrízem, načež z hranice pokutového území zkoušel zakončit Gündogan.

85

Arsenal nyní přeci jenom poměrně dlouho pracoval na polovině soupeře. Centr z pravé strany se ale nepovedl Chambersovi, který ho poslal do zámezí.

84

Manchester City právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme pátou domácí branku! Mahríz si za pokutovým územím navedl míč na levou nohu a poté posílal střílený centr. Na ten si dokázal naskočit FERRÁN TORRES, kterému se o tyč povedlo dostat míč za záda brankáře Lena.

84

City zahrávalo svůj dvanáctý rohový kop, i tentokráte si rozehrávku vzal na starost Mahríz. Rozehrávka putovala na Sterlinga, který vracel prvně jmenovanému.

83

Pokračovalo se v kombinaci na polovině soupeře. S míčem si zahrála také obranná čtveřice, která se vytáhla vysoko na druhou stranu hrací plochy.

82

Gündoganovi se povedlo poslat do pokutového území nadýchaný bochánek, na který si nabíhal Sterling. Podle pomezního se i tak jednalo o ofsajd.

81

Tierney byl zhruba minutu ošetřován u postranní lajny, avšak by měl pokračovat ve hře.

80

Do konce zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Před malým momentem skončil na zemi hostující Tierney, který si nakonec vyžádal ošetření.

79

Arsenal se po delší době dostal ke kombinaci na polovině soupeře. Po nahrávce se natahoval Lacazette, jenomže k míči se jako první dostal soupeř. Následně obrana Arsenalu propadla, sám na branku se řítil Sterling, který neprostřelil Lena.

78

Následoval i jedenáctý roh domácích. Ten byl již tradičně rozehrán nakrátko po zemi. Laporte si na centr počkal na malém vápně, avšak mířil vysoko nad branku.

77

Na pořadu dne byl desátý rohový kop tohoto zápasu. K oné rozehrávce se postavil Mahríz, který znovu rozehrával nakrátko. Nakonec centroval Grealish, avšak pouze k Holdingovi.

76

Chambersovi se ještě na hrací ploše povedlo odehrát míč do zámezí. Po autovém vhazování se na druhou stranu dostal Lacazette, který byl čistě zastaven.

75

Sledujeme tentýž obrázek. Mahríz nyní přenášel hru do volného prostoru na Zinčenka, který pouze přeposílal na vedle postaveného Grealishe.

73

Míč se nyní znovu dostal pouze ven z hrací plochy a Manchester City tak mohl vhazovat. Po postupné kombinaci se hrací předmět dostal až ke Sterlingovi.

72

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Manchester City stále vede o čtyři branky, jenomže tento zápas má pevně pod kontrolou.

71

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Ainsley Maitland-Niles.

70

A po následném rohovém kopu to z hranice pokutového území zkoušel právě Sterling, který si potáhl míč na pravou nohu a poté zakončoval vedle branky.

69

Mahrízovi se levačkou povedlo v pokutovém území ve vyložené šanci najít Sterlinga, který hlavičkoval pod břevno, kam se reflexivně natáhl Leno.

68

Arsenal mohl rozehrávat volný kop z vlastní obranné poloviny. Lacazette to měl proti Zinčenkovi hodně složité, Manchester City dokázal rychle vybojovat míč.

67
Karty

Žlutou kartu dostává Rodri (Manchester City).

67

Sterling dokázal uniknout Chambersovi a dostával se do zajímavé pozice. Nakonec mu střelu zablokoval další hráč a měl by se kopat další rohový kop.

66

Laporte je v posledních minutách častokrát u míče. Po jeho nahrávce se až do pokutového území dostal Rodri, který se ovšem nedostal přes Chamberse.

65

Snad poprvé ve druhém dějství se k míči dostal také domácí brankář Ederson, který na jistotu rozehrával po zemi na volného Laporteho.

64

Ten byl okamžitě rozehrán nakrátko a do malého vápna se snesl kroucený centr. Na ten si sice naskočil obránce Laporte, avšak ten hlavičkoval vedle branky.

63

Poměrně zajímavý centr vyslal z levé strany přímo do pokutového území zadák Zinčenko. Dle sudího to bylo ještě s tečí a na řadu tak přijde další rohový kop.

62

Na vlastní polovině operoval s míčem domácí zadák Laporte. Ten do kombinace zapojil vedle postaveného Díase, který se rychle dostal na druhou stranu.

61

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Rijád Mahríz.

61

Máme za sebou zhruba hodinu hry, která nám zatím přinesla čtyři branky. Arsenal dnes na body nedosáhne, rád by vyfasoval co nejmenší debakl.

60

Po autovém vhazování to po levém křídle chtěl vzít na sebe Tierney, který ovšem rychle narazil. Na opačné straně před Torresem musel odkopávat Chambers.

59

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Alexandre Lacazette.

58

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Raheem Sterling.

58

Poměrně jednoduše se s míčem dostal na druhou stranu domácí Grealish, který zkoušel přenést hru na pravou stranu, kde ovšem zasahoval zadák Tierney.

57

Samotný rohový kop nepřinesl nic závratného. Za pokutovým územím se do volného míče ovšem opřel střídající Zinčenko, který trefil pouze Tierneyho.

56

Bylo to s tečí a Manchester City bude zahrávat další rohový kop.

55

Krátce po rozehrávce se v pokutovém území dostal do zajímavé pozice Silva, který nabízel míč do malého vápna, kde ho před Torresem tečoval Holding.

53

V úvodu druhého poločasu je tu čtvrtá branka Citizens! Manchester City i nadále kombinoval u pokutového území soupeře, kde si nejprve za obranu seběhl Torres. Ten zpětnou nahrávkou hledal RODRIHO, jehož utažená placírka skončila přesně u pravé tyče.

52

Do akce se po delší době dostal také pomezní sudí, který si velice správně všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel hostující Aubameyang.

51

Bernardo Silva si to namířil k hranici pokutového území, kde si chtěl vyměnit míč s Grealishem. Druhý jmenovaný ovšem vypustil příliš prudkou nahrávku.

50

Zinčenko se pro změnu do kombinace zapojil na levém křídle. Následovalo přenesení hry na pravou stranu, kde si pro změnu o nahrávku řekl domácí Silva.

49

Daleko k míči měl na druhé straně Soares, který se tak musel vrátit zpět do obrany. Mezitím se o provedení vhazování postaral Zinčenko, který našel Silvu.

48

Manchester City se hned v úvodu druhého poločasu usadil s míčem na polovině soupeře, kde to centrem zkoušel Cancelo. Jeho nabídka pouze proletěla.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kyle Walker, přichází Olexandr Zinčenko.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Muhammad Alnaní.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi první poločas, který nám nabídl rychlé dvě branky, o které se postarali domácí hráči. Ti měli v úvodním dějství více ze hry, zejména v úvodu zmáčkli svého soupeře, který si hned dvakrát nepočínal ve svém pokutovém území nejlépe. Arsenal toho směrem dopředu moc nepředvedl, i tak několikrát prověřil připravenost Edersona. Zhruba deset minut před koncem poločasu ovšem tvrdě zajel do Cancela hostující Xhaka, který vyfasoval červenou kartu. Domácí si navíc schovali ještě jednu branku.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Po autovém vhazování se Aubameyangovi povedlo udržet míč pro Smitha-Rowa. Následné přenesení hry si dokázal pohlídat Cancelo.

45+1

Walker na jistotu odkopával míč na druhou stranu, kde se po něm ještě natahoval Torres, který ho ale nedokázal zpracovat.

45

43

V závěru prvního poločasu je tu další branka Citizens! Vše začalo rozehrávkou od domácí branky, při které se Edersonovi povedlo přesně poslat míč na opačnou polovinu. Tam se Grealish přes levé křídlo dostal do pokutového území, kde před prázdnou brankou našel GABRIELA JESUSE.

42

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.

41

Arsenal si s ním dokázal poradit, jenomže se bude konat další rohový kop, tentokráte od levého rohového praporku.

40

Gündogan se chopí rohu z pravé strany.

39

Následovala standardní situace z levé strany. Ta nakonec přinesla kroucenou nabídku, na kterou si ve vzduchu dokázal naskočit hostující Soares.

38

Arsenal to bude mít hodně složité a někteří fanoušci už dokonce opouštějí stadion. Xhaka mezitím míří do kabiny a je tu početní výhoda pro Citizens.

35
Karty

Tak pozor, obrovský malér pro Xhaku! Cancelo se v souboji dostal přes protihráče, posléze následoval souboj právě se Xhakou, který ho ostrým způsobem sestřelil a je tu červená karta.

35

Leno si po delší době vyzkoušel práci s míčem. Ten nakonec odkopem poslal na druhou polovinu hřiště, kde se prosadil domácí obránce Cancelo.

35

Jesus potáhl míč na opačnou stranu, kam se ovšem velice dobře vracel také Ödegaard. Gündogan se tak daleko nedostal, avšak ani Arsenal si míč neužil.

34

Domácí znovu trpělivě rozehrávali od svého pokutového území. Edersonovi přispěchal na pomoc Silva, který musel rychle spolupracovat s kolegou Cancelem.

33

Tierney se dostal přes Walkera a v pokutovém území spadl na zem. Pokutový kop z toho ale nebude!

32

Smith-Rowe byl kousek od středového kruhu zastaven nedovoleně. Cancelo mu totiž dal do cesty nohu. Arsenal okamžitě rozehrával nakrátko po zemi.

31

Je za námi také třetina hry, jenomže i ta nám stále nabídla dvě branky. O obě se postaral Manchester City, který v posledních minutách lehce polevil.

29

Pro míč si ve středu hrací plochy doběhl domácí Rodri, který dokázal na levém křídle oslovit volného Grealishe, jenž pouze vracel na kopačku Cancela.

28
Karty

Kolašinac u postranní lajny rukou trefil do obličeje Jesuse a je tu další žlutá karta.

28

Arsenal znovu aktivně napadal rozehrávku a málem to přineslo kontaktní branku. Xhaku v pokutovém území vychytal Ederson, i tak se ale jednalo o ofsajd.

27

Ederson byl zapojen do zdlouhavé kombinace domácích a sám se pokoušel na pravém křídle oslovit volného Walkera, který měl k míči hodně daleko.

26

Na pravém křídle ještě zabojoval o míč Jesus, kterému se povedlo vybojovat další autové vhazování, o které se rychle postaral jeho kolega Walker.

25

Grealish se po delší době zapojil do útočné akce, v osobním souboji proti Sakovi si pomáhal nedovoleně a soupeř bude moci rozehrávat z vlastní poloviny.

24
Karty

Žlutou kartu dostává Cédric Soares (Arsenal FC).

24

Xhaka si rovněž nebral servítky a volný míč přes nohu odkopával na opačnou stranu, kde měla daleko k míči kompletní sestava hráčů Arsenalu.

23

Walker se postaral o dalekonosné autové vhazování až do pokutového území. Tam ovšem dokázal zakročit Holding, který odvracel zpět do zámezí.

22

Kolašinac se vytáhl vysoko na útočnou polovinu, kde nakonec pouze fauloval rozehrávajícího Gündogana. Manchester City okamžitě rozehrál nakrátko.

21

Ederson si pořádně zahrával. Při snaze o rozehrávku napálil napadajícího Smithe-Rowa, od kterého se míč odrazil kousek vedle branky.

20

Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu. Manchester City se rychle dostal do dvoubrankového vedení a má tak nakročeno ke třem bodům.

18

Jesus si posléze znovu našel prostor k centru, díky kterému se mu uvnitř velkého vápna povedlo najít naprosto volného Torrese, který nabídku nezpracoval.

18

Na jistotu si posléze počínal hostující zadák Chambers, který před napadajícím Gündoganem odkopával do zámezí a vhazovat bude moci Walker.

17

Manchester City to tentokráte zkoušel středem hrací plochy. Tam s míčem operoval Rodri, který nakonec oslovil vedle postaveného obránce Díase.

16

Saka to zkoušel ostrým centrem do pokutového území. Tam našel pouze kopačku připraveného Díase, který okamžitě poslal míč směrem ven z vápna.

15

Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal ven z hrací plochy. O provedení autového vhazování od levé autové lajny se tak postaral domácí Cancelo.

14

Branka ovšem platí, Arsenal bude dotahovat dvoubrankové manko!

13

Po souboji v pokutovém území skončil na zemi hostující Chambers a do akce jde tak video!

12

A o pár minutek později je tu druhá domácí branka! Manchester City rozehrál standardní situaci nakrátko, načež Bernardo Silva z poměrně velké vzdálenosti centroval do pokutového území. Tam se k volnému míči dostal FERRÁN TORES, kterému se povedlo bezpečně poslat Lena na druhou stranu.

12

Walker si na pravé straně zasekl míč před napadajícím Smithem-Rowem. Manchester City posléze postupoval vpřed, kde si nedovoleně počínal Xhaka.

11

Znovu se do vyložené šance dostal domácí Gündogan, který po centru znovu hlavičkoval směrem na Lena, jenž tentokráte podržel svůj celek.

10

Krátce po rozehrávce se na levém křídle dostal snad poprvé k míči také křídelník Grealish, který pouze vyprodukoval zpětnou nahrávku na Cancela.

9

Arsenal to bude mít najednou hodně složité. Prohrává totiž o jednu branku, přesto do konce tohoto zápasu zbývá ještě hodně času.

7

Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Na pravém křídle se k centrované nabídce dostal Jesus, kterému se povedlo naprosto ideálně poslat míč do malého vápna. Tam si naskočil ILKAY GÜNDOGAN, kterému se hlavičkou povedlo propasírovat míč za záda Lena.

7

Znovu byl do kombinace zapojen domácí brankář Ederson. Ten šel s míčem poměrně daleko ze svého pokutového území, kde našel kolegu Rodriho.

7

Arsenal přenášel hru na levou stranu, kde se Tierney dokázal dostat k centru. Na ten si na zadní tyči nabíhal Saka, jenž neměl potřebný klid na zakončení.

6

Leno to zkoušel vysokým pasem na opačnou stranu, kde se do hlavičkového souboje dostával také Smith-Rowe, který neměl proti Cancelovi šanci.

5

Ederson si znovu zahrál s míčem, přičemž mu při rozehrávce přispěchal na pomoc také Rodri. Následný pas na Torrese pro změnu skončil až u brankáře Lena.

4

Tierney se pro změnu postaral o provedení autového vhazování. Arsenal podnikl rychlou akci, při které Saka centrem našel pouze domácího Laporteho.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu si s míčem zahrál také domácí brankář Ederson, který se odkopem pokoušel oslovit Jesuse, kterého si pohlídal Tierney.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri, Gündoğan (C) – Jesus, F. Torres, Grealish.
Náhradníci: Steffen – N. Aké, Doyle, Palmer, Stones, Zinčenko, Fernandinho, Sterling, Mahríz.

Arsenal FC: Leno – Soares, Chambers, Holding, Kolašinac, Tierney – Ödegaard, Smith-Rowe, Xhaka, Saka – Aubameyang (C).
Náhradníci: Ramsdale, Okonkwo – A. Lacazette, Alnaní, N. Tavares, Maitland-Niles, Marí, Martinelli, Lokonga..

Na opačné straně stojí Manchester City, který se pro změnu pokusí navázat na předchozí výhru. City má pro změnu na svém kontě tři body, momentálně se nachází až na deváté pozici. Manchester City totiž v prvním kole zaznamenal porážku na půdě Tottenhamu. V následujícím kole ovšem přišla první výhra, a sice na domácím stadionu proti Norwichi, který nakonec odjel s debaklem 0:5. Manchester City bude favoritem i v tomto duelu, v minulém kole dokonce soupeře nepustil ke střele na branku. O podobný kousek se jistě pokusí také v tomto duelu.

Arsenal FC

Fotbalisté Arsenalu budou v tomto duelu v roli outsidera, což by paradoxně mohlo vyhovovat. Hostující tým tohoto zápasu má po dvou odehraných zápasech na svém kontě nula bodů, což znamená až předposlední pozici tabulky. Arsenal se tak řadí mezi další čtyři celky, kterým se letos ještě nepovedlo bodovat. Arsenal navíc čeká na první vstřelenou branku. V úvodním duelu totiž podlehl nováčkovi soutěže Brentfordu poměrem 0:2. Naprosto stejný výsledek byl k vidění také v londýnském derby proti Chelsea, Arsenal na svém stadionu rovněž prohrál poměrem 0:2.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu třetího kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Manchester City a Arsenal FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.