To je ode mě vše, na shledanou.

Příští úterý Polsko odehraje další kvalifikační utkání a tentokrát změří své síly s celkem z Litvy. Finsko se utká o další body, v severském derby, s Dánskem.

Tak tohle byl vskutku pěkný druhý poločas a celkově vzato celý zápas. Polsko bylo lepším mužstvem, avšak jejich soupeř využil své šance na maximum a proto zaslouženě bere bod z tohoto střetnutí. Pro Polsko určitě ztráta, neboť poté co otočili stav z 1:2 na 3:2 ve svůj prospěch již nejspíše věřili že jsou na dobré cestě ke třem bodům. Avšak tuto radost jim překazil Jensen, který dával vyrovnávací branku Finů na 3:3.

Sestava Polsko
Náhradníci: Grabara – Rasak, Swiderski, Tomczyk, Zawada, Kopacz, Michalek

Sestava Finsko
Náhradníci: Keto – Nurmela, Väisänen, Karjalainen, Savolainen, Malolo, Kuningas

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:18.

90+2

Konec zápasu.

90+2

Ještě jedná střela domácích, ale Uusitalo chytá a to bude nejspíše všechno z dnešního zápasu.

90+2

Rohový kop Polska nekončí vytouženou čtvrtou brankou.

90

Nastavují se ještě dvě minuty.

89

Centrovaný míč dolétl ke zdi, od které se odráží pryč.

88

Standardní situace pro Finsko...

88

Autové vhazování domácích, následně došlo ke střele, kterou Uusitalo vyráží do pokutového území a následná střela Tomczyka šla hodně vysoko nad branku.

86

Hraje se na polovině hřiště, odkud zatím brankářům žádné nebezpečí nehrozí.

85
Střídání

Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Soisalo, přichází Savolainen.

84

Ke konci zápasu má utkání náboj a zejména na domácích jde vidět, že chtějí tento zápas dotáhnout do vítězného konce.

82

Po rohovém kopu se toho moc nestalo, ale následně měli Poláci další příležitost, ale stále na ukazateli svítí remízový stav. Nutno říct, že Finové se výrazně zlepšili ve druhém poločase, určitě jim k tomu pomohly dané branky.

81

Tomczyk se snažil odcentrovat z levé strany ,ale obránce mu to nedovolil a je z toho jen rohový kop.

78
Střídání

Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kapustka, přichází Swiderski.

76

Finsko právě vstřelilo branku!
Tak to je panečku druhý poločas! Finsko zahrávalo rohový kop, centrovaný míč jeden z hráčů hlavičkou prodloužil na zadní tyč a odtud již neměl mnoho práce FREDRIK JENSEN, který doklepl míč do prázdné branky.

76
Střídání

Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Hostikka, přichází Karjalainen.

75

Nyní bude zajímavé sledovat, zda si Polsko již s přehledem dokáže pohlídat vítězství nebo Finsko vyrukuje s nějakým překvapením.

71

Polsko právě vstřelilo branku!
Pokutový kop s přehledem proměňuje kapitán domácího mužstva DAWID KOWNACKI. A najednou tu máme otočené skóre. No, to je druhý poločas jak má být.

70

Byla nařízena penalta pro domácí celek.

69

Michalak dostal dlouhý centrovaný míč z poloviny hřiště na pravou stranu, odkud pak před branku přihrával a nabíhající PAWEL TOMCZYK byl hodně důrazný a doklepává míč do branky! A začínáme opět znova.

68

Avšak domácí se nejspíše oklepali a již mají opět míč pod svou kontrolou.

66

Finsko vytěžilo prozatím z minima maximum jak se praví.

65

Ano, Polsko je nyní jakoby zaražené a hrají Finové s míčem.

63

Tak tohle bude pro Finy pořádná vzpruha a jsou na dobré cestě odčinit nezdar v prvním zápase proti Faerským ostrovům. Avšak nepředbíhejme, stále je dost času.

61

Tak to je opravdu velká rána pro domácí mužstvo! Hosté poměrně daleko od branky kombinovali s míčem a Dahlström přihrál míč na KAANA KAIRINENA a ten ihned vystřelil a míč zapadl k pravé tyči. Dragowski byl úplně bez šance a spíš bych řekl, že nečekal, že se hosté dostanou k takové střelecké možnosti. .

61

Rohový kop hostů nepřinesl žádné ovoce.

59
Střídání

Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Piotrowski, přichází Tomczyk.

59

Připravuje se střídání domácích.

59
Důležité

Zato Finové svůj první zápas v kvalifikační skupině číslo tři překvapivě remizovali s Faerskými ostrovy 1:1.

58

Na hřišti se Finové zmocnili na vlastní polovině míče, ale ihned na půlce míč ztrácí ve prospěch svého soupeře.

57
Důležité

Naši severní sousedé si zatím vedou v kvalifikaci dobře, byť hrají dnes teprve druhý zápas. V tom prvním dokázali přehrát Gruzii na její hřišti 3:0.

56

Nedokážou, u míče opět domácí mužstvo, které je ve druhém poločase ofenzivně naladěno a chce dát vedoucí branku.

55

Faulován Källman a Finové budou rozehrávat z poloviny hřiště, dokáží se dostat do útoku a ohrozit branku?

54

Finové krátce před brankou domácích, ale nedokázali vůbec vystřelit a domácí otáčí hru rychlým přechodem do útoku, který byl však pak přibrzděn.

52

Polsko se ocitlo v další zajímavé příležitosti, skóre se však nemění a stále hrajeme za stavu 1:1.

51

Ale teď obrana Finů trochu skomírá, jeden z hráčů domácích se dostal po pravém křídle ke střele a brankář s velkým úsilím míč vyráží mimo.

50

Co Finům jde je obrana. Polsko se jen ztěžka dostává přímo před jejich branku.

49

Obraz hry se nemění, Polsko je stále u míče a kombinuje s ním. Finové nejspíše budou chtít ubránit daný výsledek až do konce zápasu? No to nám napoví následující minuty.

47

Nakonec byl menší závar před brankou hostů, ale míč se velmi rychle dostal mimo nebezpečné území.

47

Druhý poločas začali domácí s míčem na svých kopačkách a tlačí se dopředu.

46
Střídání

Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Wieteska, přichází Michalak.

46

Začal druhý poločas.

První poločas byl zejména zajímavý v jeho první desetiminutovce, kdy jsme mohli vidět branku domácích a vzápětí vyrovnání Finů o minutu později. O d té doby jsme viděli převahu domácího celku, který se snažil o další branku. Nakonec konči první poločas nerozhodně a uvidíme co nám přinese druhý poločas, který započne cca v 19:05.

45

První poločas skončil.

45

Rozhodčí nic nenastavuje a ukončuje první půli.

44

Faul hostů na vlastní polovině a domácí budou rozehrávat míč.

43

I když Polsko nyní přešlo rychle do útoku, ale je z toho akce, kdy míč končí mimo branku.

42

Oba týmy jakby už čekali na polo časovou přestávku a nevidíme již velkou snahu útočit.

40

Seveřané vytáhli o něco více svou obranu a zastavují svého soka ihned za půlkou hřiště a sami se snaží něco vytvořit směrem dopředu po zisku míče.

39

Obléhání poloviny hostů začíná být poněkud statické a chtělo by to určitě nějakou nápaditou střelu či akci přímo na branku.

37

Nejspíše se jednalo ofsajd a Uusitalo se chystá rozehrávat míč.

36

Hra se na malou chvíli přesunula na střed hracího pole a obrana hostů si může aspoň na malou chvíli oddechnout.

35

Hostikka se najednou zjevil na levé straně a ihned dostal míč, ale přihrával do míst, kde strážili domácí borci.

33

Finové kromě rychlé vyrovnávací branky a snad jedné větší šance toho zatím příliš nepředvedli.

32

Domácí jsou při chutí a o tom svědčí další, leč neúspěšná, střela.

31

Z rohového kopu již tak domácí nebezpeční nebyli a hosté vyváží kulatý nesmysl z vlastní poloviny.

30
Důležité

Finové se sami nyní ocitli v těžké situaci, kdy nedokázali odehrát míč z vlastní poloviny a Polsko se dostalo ke střele, kterou blokuje jeden z obránců na rohový kop.

28
Karty

Ala dostává první žlutou kartu, neboť po neúspěšném rohovém kopu se do rychlého brejku dostával Szymański a jeho právě fauluje zezadu.

27

Soisalo se rozběhl po pravém křídle a vybojoval alespoň rohový kop.

26

Nakonec ztratili míč a brankář nemusel řešit pro tentokrát žádnou svízelnou situaci.

25

Stále platí, že hráči v červeno-bílých dresech okupují území hostů.

24

Domácí se mohli dostat do útoku, obrana soupeře byla momentálně rozhozená, ale tak nějak to úplně nevyšlo. Nicméně Poláci mají stále míč pod svou kontrolou, ale jejich soupeř se již dokázal v obranných řadách zkonsolidovat.

23

Také jsou hráči notně povzbuzování místními fanoušky, kteří od začátku poctivě fandí svému týmu.

22

Naši sousedé jsou hodně aktivní na míči a dá se říci, že mají velkou převahu v jeho držení.

21
Důležité

Střelu Kapustky z větší vzdálenosti vyráží reflexivním zákrokem Uusitala!

19

Domácí nyní dobře kombinují na polovině soupeře, ale ten se dobře brání a nenechává skulinky pro soupeře a ten se horko těžko dostává k šestnáctce.

18

Už našli skulinku, ale centr z pravé strany odvrací hostující hráč do autu.

17

Poláci drží míč na své polovině a přemýšlí kudy kam dopředu.

16

Slibný útok hostů, ale přihrávku na poslední chvíli zastavuje poslední muž domácích a Dragowski s může oddechnout.

15

Piotrowski se snažil vybojovat rohový kop, ale pomezní rozhodčí ukazuje na odkop od branky Uusitala.

14

Finsko drží svého soupeře na jeho vlastní polovině, ale bez míče na svých kopačkách. Domácí vhazují.

13

Centrovaný míč odvrací hlavičkou jeden z obránců domácích a nebezpečí je pro tentokrát zažehnáno.

12

Domácí se budou nyní bránit standardní situaci...

11

Polsko se dostalo do dalšího útoku, ale z tohoto branka určitě nepadne a Finové mají míč.

10

Hostikka vystřelil z levé strany a nebezpečně před Drawoskim dobíhal další hostující hráč. Naštěstí pro Polsko brankáři míč nevypadl.

8

A během krátké chvíle mám ena stadionu srovnáno. Finové se po rozehrávce dostali ihned do útoku a SEBASTIAN DAHLSTRÖM dostal pěkný míč od Källmana a ve skluzu jej posílá za záda Dragowského. To je začátek jak má být!

7

Z další útočné akce se už ale domácí radují. Gumny skvěle zatáhl míč po levé straně a přihrával do pokutového území, kde stál DAWID KOWNACKI a ten dává úvodní branku tohoto střetnutí.

6

Stolarski uprchl po pravé straně, ale ta přihrávka před branku nebyla vůbec povedená. Míč sice našel dalšího domácího hráče, ale ten nedokázal zpracovat míč.

5

Na to si ale musíme ještě počkat, neboť operace na levé straně skončila nezdarem a Finové mají míč.

5

To se jim také daří a teď by to chtělo střelu na branku či nějaké zakončení.

4

Ale už jsou u míče domácí a snaží se prokombinovat na polovinu soupeře.

4

Domácí mají problémy se dostat z vlastní poloviny a Finové budou vhazovat.

3

Bochniewicz nepustil Soisala a Dragowski bude odkopávat od své branky.

2

Prvního faulu se dopustili domácí a Finové rozehrávají na půlce hřiště.

1

Oba týmy se seznámily s kulatým nesmyslem uprostřed hracího pole.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Polsko: Dragowski – Wieteska, Bednarek, Bochniewicz – Żurkowski, Piotrowski – Gumny, Stolarski – Kapustka, Szymański – Kownacki (C)

Finsko: Uusitalo – Pirttijoki, R. Jensen (C) – Ala-Myllymäki, Hämäläinen – Dahlström, F. Jensen – Soisalo, Kairinen, Hostikka – Källman

Rozhodčí: Nenad Djokić (SRB) – Nemanja Petrović (SRB), Matija Olajos Nadj (SRB).

Ve třetí skupině na sebe narazí týmy na sever od českých hranic. A to Polsko versus Finsko.

Polsko zatím sehrálo jedno utkání, kdy si poradilo 3:0 v Gruzii. Finsko naopak ztratilo překvapivě body s Faerskými ostrovy, se kterými remizovalo 1:1.

Vzhledem k tomuto překvapivému výsledku budou chtít Finové napravit svou reputaci a získat potřebné body. Avšak proti Polsku nemohou očekávat lehký zápas.

Ze vzájemných zápasů vyplývá statistika, že vítězí vždy domácí mužstvo.
V roce 2009 v rámci kvalifikace EURA Polsko porazilo svého soka 2:1. O rok později Finsko na svém hřišti oplatilo porážku a zvítězilo v rámci kvalifikace na EURO 2:0. Avšak to byly jiné mužstva.

O něco větší vypovídající hodnotu má zápas, který sehráli minulý rok, kdy Polsko zvítězilo doma 1:0. Avšak tehdy se jednalo o přátelský zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.