Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. září 2021 Oleg

Online reportáž

Pět nastavených minut uběhlo a zápas končí. Srbové si zajistili vítězství již v prvním poločase. Nejprve se prosadil kapitán týmu Andrija Živkovič, poté dvakrát dopravil míč do sítě také Danilo Pantič a těsně před polovinou zápasu dovršil parádní úvodní pětačtyřicetiminutovka brankou Luka Jovič. Ve druhém poločase Srbsko marně dobývalo pokutové území Gibraltaru. Hosté byli v těsném bloku a neumožnili soupeři vypracovat další brankové šance.

Srbsko tak vstupuje do kvalifikace pohodovou výhrou za tři body. Naopak Gibraltar si připisuje třetí prohru v řadě bez vstřelené branky.

Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 6:8.

90+5

Konec zápasu.

90+4

Srbové ani v nastaveném čase soupeře nepouštějí k balonu. Na pravém kraji s přehledem kombinuje Mihajlovič se Stevanovičem.

90+2

Nyní to zkoušel po pravé straně střídající Mihajlovič. Jeho centr nebyl přesný, ale po zaváhání hostující obrany mohl pálit z pětadvaceti metrů Pantič nad branku.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.

90

Již v devadesáté minutě se dostal k balonu Živkovič, který vymyslel přihrávku mezi obránci, ale Jovič úmysl domácího kapitána nepochopil.

89

Clinton je odnášen na nosítkách a Gibraltar tak bude dohrát dnešní utkání v deseti.

88

Další nepříjemnost v hostující sestavě. Také Leon Clinton musí být ošetřován na trávníku. Hra se tak znovu přerušuje.

87

Kombinaci domácího týmu zastavil zákrokem Vinet. Poté zkoušel hostující záložník o založení rychlé akce, ale Hernandeze na hrotu nenašel.

86

Pantič zkoušel vysunout průnikovou přihrávkou rozběhnutého Joviče. Ten ale na balon nedosáhl a už ho ani poté nestačil na hrací ploše udržet.

85
Střídání

Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Coombes, přichází Britto.

83

Posledních zhruba deset minut kvalifikačního zápasu. Domácí s přehledem kontrolují i druhou půli, ale branky již nepřidávají.

82

Další ofsajd domácího týmu. Jovič už si to pádil na hostující branku nikým nehlídaný, ale hlavní rozhodčí ho zastavuje hvizdem.

81
Střídání

Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Mesarovič, přichází Adžič.

80

Střídající Mihajlovič si nepohlídal ofsajdovou hranici, musí odevzdat míč a ještě se zlobí na pomezního.

79
Střídání

Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Pizarro, přichází Isola.

78

Banda se musel předvést ve své brance. Na prudkou střelu Živkoviče reagoval povedeným zákrokem u pravé tyče.

77

Rozhodčí umožňuje před závěrečnou části zápasu hráčům občerstvení u laviček.

76

Scott Ballantine zůstává sedět na trávníku, drží se za pravou nohu a bude muset být ošetřen.

75

Boris Radunovič si snad poprvé v zápase sáhl na balon. Centr z pravé straně stáhl lehce ze vzduchu do rukavic.

74

Srbové již si jsou jistí vítězstvím za tři body a tak už se do útoku příliš neženou. Nyní překazil kombinaci domácích nepřesnou přihrávkou Mesarovič.

72
Střídání

Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Radonjič, přichází Mihajlovič.

71
Střídání

Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Torilla, přichází De Los Santos.

71

Živkovič rozehrával další rohový kop domácího týmu. Z velké dálky se poté opřel do odraženého balonu Mesarovič.

70

Po dlouhé době se také hostující hráči ohřáli na polovině Srbska. Krátkou kombinaci ale přerušila nepřesnost z kopačky Vineta.

68

Pátá branka nebyla daleko. Luka Jovič se hnal s balonem do velké šance, ale byl odpískán sporný ofsajd. Jovič stejně v zakončení zklamal.

67

Živkovič stále velmi aktivní na levém kraji. Nyní si poradil s prvním obráncem, ale následně už nestačil na Serru.

65

Banda se musel činit na brankové lajně. Nejdříve neudržel centr z pravé strany, poté musel řešit tvrdou střelu Živkoviče z úhlu.

64

Domácí stále tlačí na soupeře, ale pátou branku ne a ne přidat. Nyní pálil Jovič jen vedle branky.

62
Střídání

Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Jovanovič, přichází Šaponjič.

61

Živkovič obešel svého strážce u levé postranní lajny, poté z druhého doteku centroval do vápna, ale tam byl tentokrát nejvýše Banda.

60

Po hodině hry stále vede domácí Srbsko o čtyři branky z prvního poločasu. Srbové ve druhé půli polevili v útočném snažení.

59

První střela Gibraltaru. Ballantine se opřel do míče v ne zrovna dobré pozice a poslal balon nad branku.

58

Sám faulovaný kapitán týmu rozehrál volný přímý kop z místa incidentu. Jeho další pokus končí daleko nad břevnem.

57
Karty

Ballantine nestíhal v osobním souboji rozběhnutého Živkoviče a tak sáhl k faulu za žlutou kartu.

56

Tak to Serra ještě zkouší na trávníku. Domácí kombinovali před vápnem soupeře, ale ke střele se nedostali.

55

Nyní se zranil při obranném skluzu hostující Jaime Serra. S jeho kolenem to nevypadá vůbec dobře a stoper Gibraltaru bude muset nejspíše střídat.

54

Po nezaviněném středu se poroučel k zemi domácí Pantič. Střelec dvou branek z dnešního zápasu musí být ošetřen.

53

Akce domácí reprezentace stále pokračuje. Nakonec se domácí kapitán přece jen dostal k centru. Ten ale bez větších problémů odvrátil Serra.

52

Živkovič měl prostor pro centr levou nohou, ale do jeho přízemní přihrávky vložil kopačku Coombes.

51

První roh odvrátil skluzem Serra. Domácí měli ještě jednu možnost k centru od rohového praporku, ale balon jen proletěl vápnem za brankovou lajnu.

50

Pohledná souhra domácího týmu končí obranným odkopem Annesleye na rohový kop.

49
Karty

Až nyní se dostali k balonu také hráči Gibraltaru. Nebylo to však na dlouho. Crisp ztratil balon a poté musel rychlý protiútok hasit faulem za žlutou kartu.

48

Domácí zatím nepouštějí soupeře k balonu. Živkovič si šel pro další branku, ale byl přichycen v metrovém ofsajdu.

47

Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Nechybělo mnoho a Živkovič byl znovu v dobré střelecké pozici. Tentokrát ho však zradilo zpracování.

46

Začal druhý poločas.

Srbové naprosto ovládají hru na celém trávníku. Gibraltar se několikrát dostal na útočnou polovinu, ale střelu na branku ještě nevyslal. To na druhé straně se prosadil kapitán Živkovič, Jovič a hned dvakrát záložník Danilo Pantič, kteří rozhodli zápas již po prvním poločase.

45+4

První poločas skončil.

45+3
Góly

Srbsko právě vstřelilo branku!
Ještě před poločasem se prosazují Srbové počtvrté. LUKA JOVIČ si našel prostor a bez problémů převzal dokonalou přihrávku do běhu, následně obešel brankáře a zasunul míč do prázdné branky.

45+2

Hosté si vybojovali již v nastaveném čase rohový kop. Clinton centroval od rohového praporku do pokutového území Srbska. Domácí se s přehledem ubránili.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.

45

Jovič si našel míč za posledním obráncem, ale byl přichycen v lehkém ofsajdu a musí tedy balon odevzdat.

44

Minutu před pauzou se domácí zabydleli na útočné polovině. Lukič ale celou akci překombinoval zpětnou nahrávkou na Pantiče a hosté se ubránili.

43

Živkovič měl dobrou rychlost na levém kraji, ale míč si předkopl příliš před sebe a Crisp tak mohl zasáhnout.

42

První poločas pomalu míří ke svého závěru. Srbsko se snaží definitivně rozhodnout zápas další brankou. Na středu vápna stál Jovič, ale netrefil balon dokonale a Banda si připisuje zákrok.

40
Góly

Srbsko právě vstřelilo branku!
A už to je o tři góly. DANILO PANTIČ znovu číhal na hranici ofsajdu. Střelu Živkoviče ještě Banda dokázal vyrazil, ale Pantič byl u balonu první a s přehledem dorazil míč do odkryté branky.

39

Bradley Banda musel být znovu ve střehu. Pantič zkoušel další střelu z velké dálky a nyní už brankáře donutil k zákroku.

38

Po dlouhém centru do vápna propadl balon až za zadní tyč. Tam byl připravený Radonjič, ale svojí pumelici poslal jen nad břevno.

37

Srbům dvoubrankové vedení nestačí. Živkovič si to namířil z levé strany do vápna, ale ke střele se již po vynikajícím zákroku Serry nedostal.

36

Clinton zůstal po dalším zásahu do hlavy ležet na trávníku. Domácí sportovně zakopli balon za postranní lajnu. Po rychlém ošetření se pokračuje ve hře.

34

Pantič se již nemohl dívat na kombinaci svého týmu a tak zkusil překvapit hostujícího brankáře dalekonosnou střelou. Vylekal tak akorát diváky sedící za brankou.

33

Nyní už se znovu pokračuje ve hře. Clinton centroval po faulu na Vineta ze středové lajny až do vápna domácích. Tam se ale provinil dalším nedovoleným zákrokem Serra.

32

Hlavní rozhodčí umožnil hráčům krátkou přestávku na občerstvení.

30
Karty

Žlutou kartu dostává Clinton (Gibraltar).

29
Góly

Srbsko právě vstřelilo branku!
Srbové vedou již o dvě branky! DANILO PANTIČ si zpracoval míč ve středu vápna, poté obešel kličkou do levé straně posledního obránce a s brankářem si již nedělal ránou k tyči starost.

29

K balonu se postavil Leon Clinton. Krajný ofenzivní záložník dokázal překoupnout obrannou zeď, ale míč už do branky nezatočil.

28

Po dlouhé době se Gibraltar dostal na útočnou polovinu. Pizarro byl navíc faulován před vápnem a vznikla tak nebezpečná situace.

27

Kombinace domácí reprezentace pokračovala. Stevanovič to vzal podél pravé lajny téměř až k vápnu, ale poté nenašel centrem nabíhajícího Joviče.

26

Ze třiceti metrů napřáhl domácí záložník Pantič. Jeho dělovka se mezi tři tyče nevešla a Banda tak mohl být v klidu.

25

Opět byl u balonu Živkovič. S přehledem se probojoval po postranní lajně až k vápnu, poté ale volil nepřesnou přihrávku zpět.

24

Živkovič je na levém kraji velmi aktivní. Po jeho přiťuknutí se dostal do dobré pozice Jovič, ale chtěl ještě přihrávat zpět a míč se už k srbskému kapitánovi nedostal.

22

Gibraltar se nemůže dostat s balonem na útočnou polovinu. Domácí hráči uklidnili po vstřelené brance hru a kombinují ve středu trávníku.

20
Góly

Srbsko právě vstřelilo branku!
Srbové zužitkovali svůj tlak a jdou do vedení! Kapitán týmu ANDRIJA ŽIVKOVIČ si naběhl na parádní přihrávku za posledního obránce a poté zakončil pravou nohou k tyči. Banda v hostující brance byl bez šance.

20

Po dvaceti minutách hry se opřel do balonu z velké dálky Lukič. Jeho střela končí daleko mimo tři tyče.

19

Nemanja Radonjič měl dostatečnou rychlost na pravé straně, jeho centr našel na hranici vápna stojícího Pantiče, který si ale špatně balon zpracoval a ke střele se už nedostal.

17

K balonu se postavil kapitán Andrija Živkovič, mířil na zadní tyč, ale tam nebyl nikdo v takové výšce, kde se pohyboval míč.

16

Radonjič měl dostatek času na přesný centr, ale balon do pokutového území nedostal. Poté ale fauloval před vápnem a domácí mají dobrou pozici k ohrožení branky.

15

Srbové se snaží dostat do pokutového území kombinací, ale hráči Gibraltaru se srdnatě brání.

13

Hosté získali míč u středové lajny, poté se ale dostal do úzkých Vinet, který byl přistrčen, ale pokračovalo se ve hře. Domácím se podařilo přenést hru na levou stranu, ale ani rychlostně vybavený Živokovič balon ve hře neudržel.

12

Mesarovič si poradil ve středu pole hned se dvěma protihráči, ale unikajícího Joviče už dlouhým pasem nenašel.

10

Andrew Hernandez by zasažen do obličeje. Domácí pokračovali v kombinaci, mezitím se hrát Gibraltaru zvedl z trávníku. Jovič se znovu v pokutovém území tlačil k hlavičce, ale je přichycen v ofsajdu.

9

Také na druhé straně se nedařilo útočícímu týmu. Mesarovič nepřihrál přesně na rozběhnutého Živkoviče a balon končí v autu.

8

Leon Clinton se statečně pral s přesilou u rohového praporku v branky Srbska. Stevanovič ho nakonec přehrál a ještě od něj odrazil míč za brankovou lajnu.

7

Srbové jsou stále natlačeni na polovině hostujícího týmu. Nyní dokázal však po dlouhé době odkopnout balon od své branky Serra.

6

Ofenzivní hráči Gibraltaru se vydali napadat. Srbští obránci bez větších problémů překombinovali střed trávníku, Živkovič dokonce našel přesným centrem Joviče, který nechal hlavičkou do středu branky vyniknout hostujícího brankáře.

5

Ten je však neúspěšný. Jovič hlavičkoval vysoko nad a hostující obrana si může vydechnout.

4

Vinet fauloval u středové čáry a Srbové tak mohli rozehrát útočnou akci. Na pravé straně se uvolnil Radonjič, ale přesnou přihrávku již nepřidal. Nakonec z toho je alespoň rohový kop pro domácí.

3

Další rychlá akce Srbů končí jen nepřesným centrem z levé strany. Serra byl tentokrát pozorný.

2

Hostující hráči rozehráli úvodní poločas ze středového kruhu. Ihned po rozehrávce se ujal balonu domácí Milenkovič, který z pozice stopera rozehrál útočnou akci dlouhým nákopem. A hned bylo před Bandou pořádně horko. Živkovič téměř využil zaváhání hostující obrany.

1

Utkání právě začalo.

Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Kvalifikační zápas skupina 7 tak může za několik málo okamžiků začít.

Úvodní sestavy:

Srbsko: Radunovič – Stevanovič, Jovanovič, Milenkovič, Bogosavac – Radonjič, Lukič, Pantič, Mesarovič, Živkovič (C) – Jovič
Náhradníci: Mašovič, Jevrič – Babič, Šaponjič, Mihajlovič, Pantovič, Adžič

Gibraltar: Banda – Crips, Serra, Anneyley, Coombes – Ballantine, Vinet, Torilla (C), Clinton – Pizarro, Hernandez
Náhradníci: Hankins – De Los Santos, Britto, Consigliero, Espinosa, Isola, Sanchez

Rozhodčí: Griffith – J.B. Roberts, M. Roberts (vš. WAL).

Mladí Srbové vstupují do kvalifikace vůbec prvním zápasem a budou tak bojovat o první body do tabulky skupiny 7, z níž postupuje vítěz přímo na závěrečný šampionát. Na mistrovství Evropy se kvalifikuje další čtveřice nejlepších týmů na druhých místech.

Naopak Gibraltar má za sebou již dva kvalifikační duely. Nejprve prohrál v Rakousku se stejně starými protivníky 0:3. Stejný výsledek poté čekal na fotbalové trpaslíka v domácím utkání s Arménií.

Krásný páteční podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Kvalifikace mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let se rozbíhá a my se společně zaměříme na zápas favorizovaného Srbska s Gibraltarem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Mohlo by vás zajímat