To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Je konec. Španělsko nakonec absolutně otočilo utkání a vyhrálo jasně 5:1. Hlavní zásluhu na tom má Dani Ceballos, který vstřelil hattrick.
V prvním poločase jsme se dočkali hned dvou gólů. V 15. minutě měli Slováci obrovskou šanci, ale střelu Jirky zastavil před brankovou čárou Vallejo. Ve 24. minutě mělo Slovensko rohový kop, ten letěl na Mráze, který ho minul a Ruiz si ho srazil do brány. Slováci se tak dostali do nečekaného vedení. Ve 38. minutě ovšem měli domácí problémy v rozehrávce, čehož chtěli hosté využít, ale po soubojích se dva hráči umístili mimo hru a Španělé šli do rychlého protiútoku, který zakončil Ceballos přesnou ranou k levé tyči.
Ve druhé půli se domácí dostali do vedení v 52. minutě po gólu Cordoby. V 55. minutě přidal další gól Ceballos a v 61. minutě Dani Ceballos zkompletoval hattrick. V 86. minutě ještě přidal pátý gól Mayoral a Španělsko vyhrálo jasně 5:1.

90+3

Konec zápasu.

Sestava Španělsko
Simon – Maffeo, Vallejo (C), Mere, Caricol – Ceballos, Hernandez, Ruiz – Oyarzabal, Mayoral Borja, Soler
Náhradníci: Sivera – Cordoba, Fornals, Gual, Latorre, Nunez, Zubeldia

Sestava Slovensko
Jakubech – Chvátal, Kruzliak, Siplak, Hancko – Káčer, Lesniak, Hromada (C) – Čmelík, Mráz, Jirka
Náhradníci: Rodák – Balaj, Černák, Grič, Herc, Špalek, Varga

90+3

Španělé ještě zkouší ohrozit bránu Jakubecha a mají autové vhazování.

90+2

Mayoral se ocitl v ofsajdové pasti.

90+1

Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+1

Z dalšího rohu domácí nic nevytěžili, ale jsou u míče.

90+1

Fabian Ruiz se poté dostal ke střele, ale minul bránu.

90

Domácí se dostali ke střele, ale ta skončila vedle brány. Každopádně Španělsko má rohový kop.

88

Španělsko má rohový kop.

87

Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Mráz, přichází Balaj.

86

Španělsko právě vstřelilo branku!
Po přihrávce Cordoby vstřelil pátý gól Španělska BORJA MAYORAL. Asistence: Cordoba.

84

Mráz vypálil na bránu, ale v síti míč neskončil.

83

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ceballos, přichází Fornals.

82

Herc poslal k zemi Solera a Španělsko bude mít přímý kop.

80

Herc zblokoval střelu španělského hráče.

78

Soler se postavil k přímému kopu, ale k ohrožení brány nedošlo.

73

Káčer vystřelil, ale minul bránu.

71
Karty

Ceballos dostal žlutou kartu za faul na slovenského hráče.

70

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Caricol, přichází Latorre.

68

Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lešniak, přichází Herc.
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Čmelík, přichází Špalek.

67

Mráz vypálil vedle brány.

66

Nyní přiletěl centr do vápna domácích z pravé strany, ale po menším zmatku se slovenský hráč do zakončení nedostal.

65

Lešnika se pokoušel vystřelit, ale jeho rána byla zblokována.

63

Nyní přišel faul z domácí strany.

61

DANI CEBALLOS si navedl míč ke hranici vápna a perfektní ranou k levé tyči posílá Španělsko do vedení 4:1 a připisuje si hattrick!

58

Opět jsou u míče Španělé a pravděpodobně se překvapení dnes nedočkáme.

57

Domácí fanoušci jsou na koni a nyní obíhá stadion mexická vlna.

56
Karty

Caricol zfauloval slovenského hráče a dostal žlutou kartu.

55

DANI CEBALLOS se krásně uvolnil před vápnem a nádhernou ranou k pravé tyči posílá Španěly do dvougólového vedení.

54
Karty

Hromada zezadu srazil domácího hráče a dostal žlutou kartu.

52

INIGO CORDOBA se dostal k odraženému míči a krásnou ranou zpoza vápna k pravé tyči posílá Španělsko do vedení!

51

Hosté se řítili dopředu, ale nakonec je skluzem ve vápně zastavil domácí obránce.

50

Hra pokračuje.

49

Nyní se na zemi svíjí slovenský hráč kapitán Hromada.

48

Jakubech si poradil s centre z levé strany a vyboxoval ho. Poté se dopředu řítil domácí hráč, ovšem ztratil míč.

47

Domácí kombinovali na hranici vápna, ale nakonec to střelou neskončilo, jelikož skvěle zapracovala obrana Slovenska.

46

Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Oyarzabal, přichází Cordoba.

44

Po nepřesní přihrávce domácích má Slovensko autové vhazování.

43

Domácí neprošli přes obranu Slovenska a u míče jsou hosté.

42

Soler vypálil těsně vedle pravé tyče Jakubechovy brány.

41

Domácí se provinili faulem a u míče jsou Slováci.

40

Trenér Slovenského týmu Pavel Hapal byl odveden na tribunu, jelikož si stěžoval na situaci před gólem Španělska.

39
Karty

Čmelík při protiútoku domácích poslal protihráče k zemi a dostal žlutou kartu.

38

Španělé využili dvou zraněných slovenských hráčů, kteří zůstali ležet u brány Španělska a rychle se hnali dopředu, čehož posléze využil DANI CEBALLOS a ránou do levé tyče, od které se míč odrazil do brány!

38

Velké problémy mají Španělé u rozehrávky, kde se ale zranili hned dva hráči hostů a domácí jdou dopředu.

38

Nyní se ale Hancko objevil v ofsajdové pasti a akce Slovenska je u konce.

37

Domácí hráč Soler se provinil faulem ve středu hřiště.

36

Hosté nyní drží míč na své půli a do kombinace se zapojil i brankář Jakubech.

35

Hancko vypálil z levé strany, ale míč nabral špatnou rotaci než chtěl a skončil vedle brány.

34

Zatím jsou Slováci víc než vyrovnaným soupeře a možná se nám rodí překvapení.

33

Samuel Mráz se ocitl v ofsajdové pasti a u míče budou zpátky Španělé.

32

Slovensko má autové vhazování na pravé straně.

31

Ovšem s ním si poradili hosté bez problémů a založili novou akci.

30

Španělsko má nyní rohový kop z pravé strany.

27

Ruiz si naskočil na centr z pravé strany, ale jeho hlavička šla přímo do rukou Jakubecha.

25

Ruiz dostal přihrávku k vápnu, ale jeho střela šla vedle brány.

24

Slovensko právě vstřelilo branku!
Slovensko jde do vedení! Na centr z rohového kopu si nejvýš vyskočil Samuel Mráz, ovšem ten míč těsně minul a za ním stojící FABIAN RUIZ si ho srazil do brány!

23

Káčer se dostal do zakončení, ale rána šla pouze do Hernandeze a Slovensko bude mít rohový kop.

22

Po rychle rozehrávce domácích získal míč Jirka, který zkoušel z dvaceti metrů přelobovat brankáře Simona, který byl pár metrů od své brány, ovšem slovenský hráč přestřelil bránu.

21

Nepřesný centr si chytil do náručí Simon.

20

Oyarzabal se ocitl v ofsajdovém postavení a akce Španělska je u konce.

19

Soler se otočil s míčem na hranici vápna a vypálil, ale jeho rána šla vedle pravé tyče.

17

Soler nastřelil pouze blokujícího hráče, ale u míče jsou stále Španělé, jejichž hra se zakládá na postupném útoku, zatím co Slováci budou chtít využívat hlavně rychlých protiútoků.

16

Nyní jsou opět u míče hosté.

15

Obrovská šance Slovenska, které mohlo jít do vedení! Jirka dostal míč do vápna, který si zpracoval a pravou nohou vypálil k pravé tyči, brankář míč nevyrazil, ale těsně před brankovou čárou ho zastavil kapitán domácího týmu Vallejo!

14

S ním si ovšem Slováci poradili a jdou dopředu.

13

Soler z přímého kopu našel Mereho, který vypálil z voleje pouze do blokujícího hráče. Následuje rohový kop pro Španělsko.

12
Karty

Hancko zajel do Maffea a dostal žlutou kartu.

12

Po něm zpátky získalo míč Španělsko.

11

Oyarzabal nedostihl míč na hrací ploše a hostí mají autové vhazování.

10

Jirka vhodil míč do hry ze zámezí a u míče je Slovensko.

9

Káčer se otáčel ve vápně, ale ztratil rovnováhu a míč skončil v zámezí za bránou.

8

Maffeo nacentroval do vápna, ale míč vyhlavičkovala obrana Slovenska. Následně vypálil Hernandez, ale minul bránu o pořádný kus.

7

Domácí drží míč ve středu hřiště, uvidíme co vymyslí.

6

Pro centr z pravé strany si vyskočil Jakubech a bez problémů ho chytil.

5

Nyní se v ofsajdu ocitl kapitán Hromada.

4

Hosté se dostali až do vápna, ale následný centr nikoho nenašel a skončil v zámezí.

3

Nyní se Slováci provinili faulem uprostřed hřiště.

3

Centr si v pohodě chytil brankář domácích Simon.

2

O úvodní rozehrávku se postarali hosté v bílé kombinaci. Domácí Španělsko nestoupilo v červenomodré kombinaci.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Španělsko: Simon – Maffeo, Vallejo, Mere, Caricol – Ceballos, Hernandez, Ruiz – Oyarzabal, Mayoral Borja, Soler

Slovensko: Jakubech – Chvátal, Kruzliak, Siplak, Hancko – Káčer, Lesniak, Hromada – Čmelík, Mráz, Jirka

Rozhodčí: Bojan Pandžić – Joakim Amri Nilsson, Magnus Sjöblom (vš. SWE).

Slovensko:

Slováci se nacházejí na čtvrtém místě s šesti body. Nejprve vyhráli 2:1 v Estonsku, kde už ve 14. minutě se trefil Sipl'ak, v 83. minutě srovnal domácí Poom, ale v 89. minutě si domácí hráč Mutso dal vlastní gól. Poté přivítali na domácí půdě Severní Irsko. O jediný gól se postaral domácí Bénes v 61. minutě. Následně opět v domácím prostředí Slováci přivítali Island. Ovšem už v 8. minutě se hosté dostali do vedení po gólu Gudmundssona. Po vyrovnaném průběhu přidal v 90+5. minutě gól opět Gudmundsson a Island vyhrál 2:0. V posledním utkání Slovensko přivítalo dnešního soupeře, se kterým teda prohrálo 1:4. Nejlepšími a jedinými střelci jsou po gólu Bénes, Sipl'ak a Vavro. Hlavním trenérem je čech Pavel Hapal.

Španělsko:

Španělsko se aktuálně nachází na druhém místě s devíti body. Španělé zatím neztratili ani bod. Nejdříve vyhráli v Estonku 1:0, poté zavítali na půdu dnešního soupeře, kde vyhráli jasně 4:1 a v posledním utkání přivítali v domácím prostředí Island. Po jasné převaze už od začátku zápasu vstřelil jediný gól v 36. minutě Ruiz a Španělsko vyhrálo 1:0. Nejlepšími a jedinými střelci jsou po jednom gólu Ceballos, Hernandez, Merino, Oyarzabal, Ruiz a Soler. Hlavním trenérem je Albert Celades.

V dalším utkání kvalifikace na Mistrovství Evropy do 21 let se proti sobě utkají týmy Španělsko a Slovensko. Naposledy se tyto mužstva utkala už před měsícem v rámci této kvalifikace, když hrálo v domácím prostředí Slovensko. Už ve 26. minutě ovšem otevřel skóre španěl Merino. Ve 49. minutě přidal druhý gól Oyarzabal a v 56. minutě zvýšil náskok Hernandez. V 59. minutě sice vyrovnal slovák Varvo, ale na na konečný výsledek 4:1 vstřelil branku v 69. minutě Ceballos. Dnešní utkání bude řídit hlavní rozhodčí Bojan Pandžić a jeho asistenti Joakim Amri Nilsson, Magnus Sjöblom (vš. SWE). Hrát se bude na Municipal de Cartagonova v Cartageně. Tento stadion nabídne kapacitu pro 15 105 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:50.