Čeští fotbalisté odehrají třetí utkání kvalifikace mistrovství Evropy. Faeřany v listopadu porazili doma v přípravě vysoko 5:0, jak si povedou tentokrát?

Utkání v Tórshavnu má výkop v 19:45 tamního času, v Česku je o hodinu více.

Zápas se bude hrát nezvykle na umělé trávě, Češi navazují na úvodní vítězství 3:1 nad Polskem a remízu 0:0 v Moldavsku.

V neděli se reprezentanti z Faerských ostrovů přesunou do Podgorici k úternímu přípravnému duelu v Černé Hoře, od týmu se v Praze po dohodě s kluby odpojí Vladimír Coufal, Tomáš Holeš, David Jurásek, Václav Jurečka, Ladislav Krejčí a Jan Kuchta.

Faerské ostrovyFaerské o.(5-4-1)

Gestsson
Rólantsson Sörensen
83. min Agnarsson o hráči
15 Faerö
Faerö
Vatnsdal
G. Vatnhamar
Davidsen
Bjartalid
58. min Sörensen o hráči
Shaki Joensen
Andreasen
83. min Baldvinsson o hráči
S. Vatnhamar
84. min Radosavljevič o hráči
19 Knudsen
Knudsen
58. min Edmundsson o hráči

Černý
81. min M. Sadílek o hráči
22 Souček
Souček
Hložek
69. min Provod o hráči
21 Král
Král
90. min L. Sadílek o hráči
Jurečka
81. min Matoušek o hráči
11 Kuchta
Kuchta
69. min Chytil o hráči

Rozhodčí: Kardesler - Ögel, Ozay

Trenér Jaroslav Šilhavý překvapil sestavou i rozestavením. Poprvé letos nastupuje tým se čtyřmi obránci, na pozici stoperů jsou Holeš s Krejčím, naopak stabilní střední obránci Brabec se Zimou jsou jen na lavici.

Ve středu pole jsou podle očekávání kapitán Souček s Králem, na hrotu Kuchta, pod ním Hložek, ofenzivu z křídel doplňují Černý s Jurečkou.

Obě mužstva už jsou nastoupená na trávníku, stadionem pro šest tisíc diváků ve faerském hlavním městě zní česká hymna.

Následuje státní hymna domácího týmu. Tú alfagra land mítt, neboli Ty, moje nejkrásnější země.

Proběhl los stran, kapitáni si podali ruce s tureckými sudími. Vše je připraveno k úvodnímu výkopu, který obstarají hosté.

1

Začal první poločas utkání Faerské o. - Česko

1

Holeš nakopával na Součka, který si naběhl až na hranici vápna. Neúspěšný, Češi ale zůstávají na balonu.

2

Jurásek si předkopl míč na levé straně a odcentroval na Hložka, před ním ale stihl míč odkopnout Andreasen.

2

Z druhé strany to zkoušel Coufal, po skrumáži nejdříve pálil Souček, jeho střelu domácí zablokovali. Poté Juráskův centr zužitkoval Hložek, ale hlavičkoval jen vedle levé tyče.

4

Faero nepustil Jurečku blíž vápnu, nicméně Češi rychle získali míč zpět.

4

První domácí útočný výpad zlikvidoval Holeš, který uspěl v souboji s Knudsenem.

5

Juráskův vysoký centr padal přímo do běhu Hložkovi, jenže tomu k míči chyběl ještě aspoň metr, aby jej mohl tečovat do brány.

5

Presink českých fotbalistů nutí domácí rychle odkopávat, a tak získává jednoduše balony před středem hřiště, díky čemuž se udržuje blízko soupeřově bráně.

6

Černý zprava posílal míč mezi gólmana a Kuchtu, blíž k míči měl domácí brankář, který před nohou českého útočníka stihl míč zabalit do rukavic.

9

Coufalovi šel míč proti noze, chtěl odcentrovat z první, jenže domácí obrana pokus zablokovala na roh.

10

Černý přihrával do vápna Královi, ten se s míčem otočil a vypálil, jenže trefil pouze stojícího obránce.

12

Gilli Sörensen centroval do vápna, Pavlenka na míč vybíhal, ale raději vyboxoval, než aby jej ukryl v rukavicích.

13

Češi se snaží co nejvíce kombinovat po zemi a neztrácet balony zbytečnými nákopy. I to občas vyústí v chyby a nepřesné přihrávky. Z toho teď domácí těžili, když dostali pod tlak Juráska, jehož nabídka Jurečkovi skončila v autu.

14

Jurečka si v rohu vápna nakročil k odraženému balonu a vypálil. Jeho ránu zablokoval Knudsen na roh.

15

Ladislav Krejčí (Česko) vstřelil gól. Faerské o. - Česko 0:1
Rozehrání nakrátko využil Hložek, který si narazil s Černým a poté vyslal zblokovaný centr směrem na zadní tyč, kam naskočil Krejčí a hlavou otevřel skóre.

18

Faul na Kuchtu a přímý kop z příznivé vzdálenosti.

18

K míči se postavil Hložek a zkusil přímé zakončení. O dobrý metr a kousek minul levou tyč. Jeho střela navíc postrádala potřebnou razanci.

19

Černého roh kryl brankář Gestsson. Rukou jej poslal za sebe za postranní čáru.

20

Jurásek se dostal k odraženému balonu po českém rohu, ale jeho pokus o centr skončil pouze daleko za bránou.

24

Černý zkoušel dloubáčkem vysunout Kuchtu, ale k balonu měl nejblíž domácí brankář.

25

Po faulu Juráska měli přímý kop domácí. Gunnar Vatnhamar se dostal k hlavičce úplně osamocený. Přestřelil. Nicméně poté rozhodčí signalizovali ofsajd.

27

Po Jurečkově faulu zůstal chvíli na zemi ležet Gilli Sörensen, nejedná se nakonec o nic vážného. Domácí pak přímý kop nezužitkovali.

29

Dlouhý Coufalův aut našel Krejčího, který postrčil Kuchtovi. Ten ještě předával Jurečkovi, kterému se ale míč zamotal mezi nohama.

30

Jurásek chtěl poslat přízemní prudkou přihrávku do malého vápna, ale trefil pouze první nohu, která mu stála v cestě.

31

Ofsajdu se nevyhnuli ani Češi, náběh Černého byl příliš rychlý.

34

Přímý kop měli k dispozici i Češi po faulu na Hložka. Rozehráli rychle a ihned začali kombinovat odzadu.

35

Hložek zkoušel hlavou prodloužit nabíhajícímu Kuchtovi, který byl nakonec pomalejší než domácí brankář. Navíc pro míč sbíhal z ofsajdu.

37

Černý sérií efektních kliček prošel až do vápna, pak si dal ale příliš dlouhý dotek a než stihl odcentrovat, míč skončil za čárou.

38

K centru zleva se dostal i Král, zablokovaná přihrávka putovala na roh.

39

Pátý český roh rozehrál Černý nakrátko. Ani následný centr ale do vápna neprošel a Češi si akci zopakují.

40

Na Hložkův roh se tlačil Souček, v pádu a záklonu uprostřed souboje se snažil míč tečovat za sebe, bránu ale minul.

41

Jurečka předal na levou stranu Hložkovi, který si míč připravil a zkusil po zemi vypálit do protipohybu brankáře. Ten byl ale pozorný a střelu zkrotil.

44

Václav Černý (Česko) vstřelil gól. Faerské o. - Česko 0:2
Parádní rána zpoza vápna! Černý převzal balon po Jurečkově zpracování hrudníkem, zasekl kolem tří obránců, připravil si míč na levou a zakroutil jej do levého horního rohu brány.

47

Domácí zkraje druhé půle drží míč, získali také přímý kop po Juráskově faulu.

48

Jurečka po Hložkově přihrávce z první už pospíchal směrem k bráně, ale rozhodčí přerušil hru, protože si český útočník zpracoval míč rukou.

49

Černý vystihl špatnou domácí rozehrávku, posunul rovnou Kuchtovi, který vystřelil po zemi z úhlu, ale minul vzdálenější tyč.

50

Teď chybělo opravdu málo, Černý chtěl vysunout osamoceného Kuchtu, ale k tomu, aby mohl zakončit proti bezmocnému brankáři, scházely desítky centimetrů.

55

Jurásek hledal ve vápně Krále, který chtěl pálit z první, jenže mezi obránci soupeře neměl šanci.

56

Hned poté pálil Hložek po Jurečkově sklepnutí, obrana ránu zablokovala. Druhý jmenovaný byl navíc v ofsajdu.

57

Kuchta sklepl Jurečkovi do běhu, jenže ten si míč předkopl příliš daleko a dostal sám sebe z dobré pozice.

58

Střídání Faerské o.: ze hřiště odešel Petur Knudsen, nahradil ho Jóan Símun Edmundsson

58

Střídání Faerské o.: ze hřiště odešel Jóannes Bjartalid, nahradil ho Hanus Sörensen

59

Jurásek nacentroval do dobré pozice Kuchtovi, který míč lízl hlavou směrem pod břevno, kde jej vyškrábl brankář Gestsson.

62

Další ofsajd zastavuje českou akci, tentokrát rozhodčí nachytali nabíhajícího Kuchtu.

64

I domácí se na chvíli dostali dopředu. Několikrát se dostali až k centru, pozorný však byl Holeš, který likvidoval prudké přihrávky.

66
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Gilli Rólantsson Sörensen (Faerské o.)

67

Do českého pokutového území zabíhal Edmundsson, ale brankář Pavlenka byl rychlejší a míč před ním ukořistil.

69

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Kuchta, nahradil ho Mojmír Chytil

69

Střídání Česko: ze hřiště odešel Adam Hložek, nahradil ho Lukáš Provod

69

Chytil hned po střídání připravil šanci pro Provoda, jeho rána ale zůstala zablokovaná.

70

A Češi se dostanou k přímému kopu z dobrého místa na pravé straně hřiště po faulu Davidsena.

71

Černý centroval na malé vápno, kde byl ale připravený Vatnhamar, který odvrátil na roh.

72

Na zemi zůstává ležet brankář Gestsson a žádá si ošetření.

74

Jurásek si narazil s Černým, jejich kombinaci ale zastavila dobře zformovaná domácí obrana.

74

Coufal nadvakrát nedostal míč do vápna, volných prostorů je málo. Domácí brání ve velkém počtu.

75

Václav Černý (Česko) vstřelil gól. Faerské o. - Česko 0:3
A když to nejde zblízka, tak to půjde z dálky! Václav Černý zopakoval svou prvotní parádu, v rohu vápna si postavil míč na levou a zakončil opět famózně do levého horního rohu.

79

Černý byl blízko hattricku! Z pravé strany zakončoval tentokrát pravačkou, ale bránu přestřelil.

81

Střídání Česko: ze hřiště odešel Václav Černý, nahradil ho Michal Sadílek

81

Střídání Česko: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Jan Matoušek

83

Střídání Faerské o.: ze hřiště odešel Gilli Rólantsson Sörensen, nahradil ho Hannes Agnarsson

83

Střídání Faerské o.: ze hřiště odešel Jákup Andreasen, nahradil ho Rógvi Baldvinsson

84

Střídání Faerské o.: ze hřiště odešel Sölvi Vatnhamar, nahradil ho Stefan Radosavljevič

86

Sadílek kroutivým centrem chtěl oslovit Krále, který na zadní tyči nastavoval nohu vysoko, jenže i kvůli tomu bránu netrefil.

88

Chytil se obtočil kolem obránce a chtěl ještě přihrávat pod sebe, následnou nabídku ale zachytil soupeř.

90

Střídání Česko: ze hřiště odešel Alex Král, nahradil ho Lukáš Sadílek

90

Rozhodčí nastavují tři minuty.

90

Matoušek měl šanci vstřelit debutový gól, ale v dobré pozici před bránou přestřelil.