Česko vstupuje do kvalifikace, v níž bývá velmi úspěšné: ve své samostatné historii na kontinentálním šampionátu nikdy nechybělo. Zato Polsko na něj poprvé postoupilo až v roce 2008.

Česko vyhrálo tři z posledních čtyř vzájemných zápasů a ve všech udrželo čisté konto. Naposled se oba týmy potkaly v roce 2018 v přípravě v Gdaňsku, hosté vyhráli 1:0 gólem Jankta. V posledním vzájemném soutěžním zápase vyhrálo Česko na Euru 2012 právě v Polsku 1:0 a postoupilo ze skupiny

Čeští fotbalisté nastupují v sestavě: Pavlenka - Holeš, Brabec, Krejčí - Coufal, Král, Souček, D. Jurásek - Hložek - Čvančara, Kuchta.

Premiéru za reprezentační áčko si tak odbudou levý obránce David Jurásek a Tomáš Čvančara, který bude v ofenzivě spolupracovat se sparťanským kolegou Janem Kuchtou.

Coufal
70. min Douděra o hráči
21 Král
Král
Hložek
89. min Černý o hráči
22 Souček
Souček
D. Jurásek
89. min Zelený o hráči
Čvančara
64. min Chytil o hráči
11 Kuchta
Kuchta
70. min Barák o hráči

PolskoPolsko(4-2-3-1)

Szczesny
2 Cash
Cash
9. min Gumny o hráči
Bednarek
14 Kiwior
Kiwior
Karbownik
46. min Skóraš o hráči
Szymaňski
64. min Zalewski o hráči
6 Bielik
Bielik
46. min Swiderski o hráči
Zieliński
Linetty
76. min Szymanski o hráči
Frankowski
Lewandowski

Rozhodčí: Sidiropoulos - Kostaras, Dimitriadis
Počet diváků: 19 045

V brance dostal trochu překvapivě přednost Jiří Pavlenka před obvyklou jedničkou Tomášem Vaclíkem a Jindřichem Staňkem.

V sestavě nechybí uzdravený pravý bek Vladimír Coufal, který doléčil zranění paty. Ve středu zálohy vedle kapitána Tomáše Součka bude Alex Král, místo nezbylo na Antonína Baráka.

V polské základní sestavě, jíž poprvé skládal portugalský trenér Fernando Santos, nechybí největší hvězda a kapitán Robert Lewandowski.

Je čtyřicet minut do výkopu, na rozcvičení vyběhli čeští fotbalisté.

Po chvíli je následovali soupeři, jako první vyšel z tunelu od kabin kapitán Lewandowski, za ním běželi další. Z publika sklidili bouřlivý aplaus.

Oba týmy ukončily rozcvičení, z reproduktorů duní diskotéková hudba, hlediště se pomalu zaplňuje. Je deset minut do výkopu.

1

Začal první poločas utkání Česko - Polsko

1

Zápas rozehráli Češi a Krejčí hned po rozehrávce nakopl míč dopředu.

1

Ladislav Krejčí (Česko) vstřelil gól. Česko - Polsko 1:0
Parádní start českého týmu. Krejčí si naskočil na dlouhý aut Coufala a hlavou zavěsil přesně k tyči. Branka padla ve 27. vteřině! V historii samostatné reprezentace je to nejrychlejší gól.

3

Tomáš Čvančara (Česko) vstřelil gól. Česko - Polsko 2:0
To je česká fantazie. Jurásek se rozběhl po levé straně, levačkou poslal míč do vápna, kde Čvančara na přední tyči vnějším nártem střílel z jedné prudce a přesně podél nešťastného Szczesnyho. Uteklo jen 130 vteřin a vedeme 2:0.

5

Národní tým pokračuje v aktivní hře, tentokrát Cash zablokoval Juráskův centr na roh.

7

Další problém pro Poláky. Po rohu Hložka, který ubránili, zůstal ležet ve vápně Cash a potřebuje ošetření.

9

Jurásek si zkusil cvičně zakončení z halfvoleje, vzápětí totiž asistent odmával ofsajd. Bek Slavie těsně minul přední tyč.

9

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Matty Cash, nahradil ho Robert Gumny
Pro Cashe zápas rychle skončil, do Aston Villy se vrátí se zraněnou nohou.

11

Lewandowski vyplaval sám na levé straně, z ostrého úhlu zkusil centrovat, na přední tyči zasáhl Pavlenka.

13

Čvančara kombinoval na pravé straně s Králem, Poláci míč odkopli do autu.

15

Jurásek přesprintoval na levé straně Gumnyho, který ho u lajny nedovoleně poslal k zemi. Přímý kop pro Česko.

16

Míč si vzal Jurásek, do kopu ale vložil nadbytečnou razanci a balon prolétl až do zámezí.

17

Gumny Juráska totálně nestíhá, teď ho fauloval na rohu vápna. To je nadějná pozice.

17

Do prudkého centru vložil hlavu Souček, čelem trkl míč dva metry mimo cíl.

19

Poláci se dostali na útočnou polovinu, pobyli tam ale jen chvilinku.

20

Lewandowski vymyslel nebezpečnou akci. Zieliński sklepl jeho centr ramenem před Frankowského, jehož rána z jedné mířila naštěstí doprostřed brány, kde stál připravený Pavlenka.

22
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Souček (Česko)
Souček hraje zbytečně od podlahy, rozhodčí mu sečetl dva ostré zákroky na půlce hřiště v krátkém sledu do žluté karty.

24

Poláci se pomalu oklepávají z bleskového dvojnásobného gólového úderu a teď už hru zcela vyrovnali.

25

Frankowski se s hlasitým výkřikem u lajny zřítil k zemi, Holeš ale tentokrát vyvázl bez karetního trestu.

27

Gumny trefil ze tří metrů Součka do hrudi, český kapitán se ale záhy zvedl z trávníku. Je to tvrdý chlapík.

28

Jurásek si plní vzorně i defenzivní úkoly, Szymaňski přes něj neprošel a pak ho ještě fauloval.

31

Poláci drží míč, Češi je ale dobrým pohybem nenechali přejít přes středový kruh a akci tak musí rozehrát přes brankáře.

32

Lewandowski šel do náběhu, míč k němu také mířil, čeští obránci ho ale před vápnem zdvojili a Brabec mu ukopl míč na roh.

33

Po menších komplikacích pak Češi dostrkali míč z vápna do bezpečí.

35

Zieliński to zkusil z dálky nepřesně, Pavlenka zkontroloval míč do zámezí.

37
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Brabec (Česko)
Další nesmyslný faul na půlce a kromě Součka je žlutou kartou označený i Brabec.

38

Coufalův centr zablokoval Karbownik na roh.

39

Szymaňski za nebezpečný skluz na stojnou nohu Krále kartu nedostal. Rozhodčí Sidiropoulos bůh ví proč ani neodpískal faul.

40

Linetty dostal před vápnem prostor ke střele, Pavlenka musel skočit k tyči, aby míč vyrazil.

41

Bielik dostal na půlce naloženo od Kuchty, který se po něm ohnal rukou. Ani tohle ale Sidiropoulos neviděl.

44

Závěr první půle probíhá v režii Poláků, kteří drží dlouhé vteřiny míč.

45

První poločas bude nastavený o tři minuty.

45

V nastavení měl třetí český gól na noze Čvančara, po narážečce s Králem střílel z úhlu do těla brankáře stejně jako z následné dorážky levačkou. Přitom stačilo míč přizvednout...

47

Poláci po vystřídání změnili rozestavení na tři stopery.

48

Holeš zablokoval centr Swiderského na roh.

49

Češi se mu ubránili, Poláci ale pokračují v útoku.

50

Jurásek si u lajny obhodil Gumnyho, který mu nasadil hokejový bodyček.

51

Frankowski cpal míč do vápna, Holeš ho nekompromisně odkopl.

53

Souček viděl pohyb Krále, který ale jeho dlouhý pas neměl šanci na hřišti dostihnout.

55

Míč po přetaženém rohu spadl na čelo Lewandowského, který ho přes hlavu Brabce poslal slabě do rukavic dobře postaveného Pavlenky.

57

Coufal hodil dalekonosný aut do polského vápna, Poláci už ale věděli co a jak a Szczesny si pro vysoký míč vyběhl a také ho chytil.

60

Poláci obehrávali české vápno v uctivé vzdálenosti, teď se museli navíc vrátit do středového kruhu.

61

Jurásek vysunul křížem Čvančaru, který přes obránce střílel po zemi na přední tyč, kde jeho pokus čekal Szczesny.

63

Po akci Kuchty a centru před bránu zahráli Poláci v nouzi na roh.

63

Jan Kuchta (Česko) vstřelil gól. Česko - Polsko 3:0
Dočkal se i Kuchta, který se na pětce schoval za Kiwiora a po akci Juráska s Králem střílel levačkou do opačného směru, než skákal Szczesny.

64

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Čvančara, nahradil ho Mojmír Chytil

64

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Sebastian Szymaňski, nahradil ho Nicola Zalewski

66

Krejčí zahrál před vápnem rukou, Poláci budou zahrávat přímý kop z pravé strany. Centr nebo střela?

67

Zieliński pravačkou bránu překopl. Chyběl půl metr.

70

Souček pozdržel nahrávku a vystavil tak rozběhnutého Kuchtu do ofsajdu.

70

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Kuchta, nahradil ho Antonín Barák

70

Střídání Česko: ze hřiště odešel Vladimír Coufal, nahradil ho David Douděra

73

Třetí inkasovaný gól sebral Polákům chuť a elán, se kterým se snažili vstřelit kontaktní branku.

75

I když to byl asi mírný faul, Chytil až příliš ochotně spadl u rohového praporku a rozhodčí do píšťalky nezadul.

76

I když Hložek nezpracoval míč ideálně, nakonec se útočník Leverkusenu otočil kolem osy těla a z hranice vápna vypálil levačkou těsně vedle zadní tyče.

76

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Karol Linetty, nahradil ho Damian Szymanski

79

Gumny musí být z Juráska už nešťastný, znovu ho zastavil jen nedovoleným zákrokem.

80

Lewandowski střílel z nějakých 25 metrů, houštinu českých červených dresů nepropálil.

83

Zápas se už jen dohrává a jde hlavně o to, jestli Pavlenka udrží nulu, kterou v bundeslize vychytal z posledních 10 utkání třikrát.

86

Trenér Šilhavý nachystal další dvě střídání.

87

Damian Szymanski (Polsko) vstřelil gól. Česko - Polsko 3:1
Po zmatcích v české obraně snižuje Damian Szymanski, který zblízka usměrnil prudký centr Skóraše na přední tyči podél Pavlenky.