Góly:
Góly: 39. D. Kolář

Žluté karty:
10. V. Kadlec
Žluté karty:
20. M. Krmenčík, 76. L. Hejda, 84. M. Havel, 90. P. Hrošovský, 90. M. Zeman

Střely na branku: 4:4; Střely mimo: 14:4; Rohové kopy: 11:2
Počet diváků: 17 134 (90 % z kapacity 18 944)

Vážení čtenáři, vážení fanoušci. Vítejte u on-line přenosu z očekávaného zápasu desátého kola fotbalové ligy. Sparta na Letné hraje s Plzní. Výkop je v 18 hodin.

Naprostý klid je zatím uvnitř stadionu na pražské Letné. Na tribunách se srocují první zvědavci. Na první pohled se zdá, že i do tzv. kotle domácích, kde se scházejí nejtvrdší jádro sparťanských fanoušků, dnes lidé dorazí. V minulých zápasech byl tento sektor na protestně uzavřen.

Na trávník po brankářích jako první vyběhli fotbalisté Plzně. Přivítal je pískot i bučení od domácího publika, to plzeňští fanoušci pochopitelně aplaudovali. U laviček je také celá plzeňská generalita - pánové Tomáš Paclík, Adolf Šádek i sportovní ředitel František Mysliveček.

Na rozcvičku svých spoluhráčů dohlíží také David Limberský. Plzeňský obránce dnes zůstane divákem, je po operaci lícní kosti a hrát nebude. Pouze náhradníkem je pro dnešek Roman Hubník, který se poprvé od srpna uzdravil, ale do základní sestavy ho trenér Pavel Vrba nezařadil.

Sestavy a rozestavení

AC Sparta PrahaSparta(4-4-2)

Dúbravka
o hráči
Zahustel
o hráči
Hovorka
o hráči
Štetina
o hráči
M. Kadlec
o hráči
Biabiany
o hráči
62. min Rosický o hráči
Mareček
o hráči
74. min Sáček o hráči
24 Mavuba
Mavuba
o hráči
23 Šural
Šural
o hráči
54. min Ben Chaim o hráči
V. Kadlec
o hráči
21 Lafata
Lafata
o hráči

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-5-1)

Kozáčik
o hráči
Řezník
o hráči
2 Hejda
Hejda
o hráči
21 Hájek
Hájek
o hráči
24 Havel
Havel
o hráči
Petržela
o hráči
64. min Zeman o hráči
Hrošovský
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
81. min Bakoš o hráči
Hořava
o hráči
10 Kopic
Kopic
o hráči
71. min Pilař o hráči
Krmenčík
o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Kříž
Počet diváků: 17 134

Na trávník, kam stále pronikají sluneční paprsky, už vyběhli i sparťané. Přivedl je kapitán Lafata, následovaný Václavem Kadlecem. Oba dva dnes nastupují v základní sestavě, ve které trenér Andrea Stramaccioni měnil jen na jednom postu - Vatajelu nehraje, zastoupí ho Šural.

Mezi náhradníky je podruhé za sebou také Tomáš Rosický. Když nastoupil během zápasu na Dukle, Spartě k vítězství nepomohl. Jak to dopadne dnes?

Sparta jde do zápasu jako šestá v tabulce s dvanáctibodovou ztrátou na Plzeň. Ta je dosud stoprocentní a dnes může vyhrát podesáté za sebou, čímž by překonala šest let starý ligový rekord. Paradoxně ho drží právě Sparta, která v roce 2011 vyhrála prvních devět ligových zápasů, než doma na Letné vybouchla proti Liberci (0:3).

Plzeňská rozcvička je u konce. To sparťané ještě na trávníku zůstávají. Do výkopu zbývá deset minut.

Rozhodčí Radek Příhoda přivedl na hřiště hráče obou mužstev právě ve chvíli, kdy Letnou dozněla hymna domácího klubu. Tribuny úplně plné nejsou...

Kapitáni Lafata s Kolářem se pozdravili mezi sebou i s rozhodčími. Výkop bude mít Sparta.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Plzeň
Zápas rozehrál Mavuba.

1

Už tradičně zkusila Sparta hned po rozehrávce zřejmě nacvičený signál. Štetina nakopl balon na rozběhnuté hráče, Plzeň se ubránila v pohodě.

2

Plzeňští drží míč na vlastní polovině. Trpělivě kombinují, vyčkávají, nespěchají. Momentálně si mezi sebou posílají balon stopeři Hájek s Hejdou.

3

A teď první nebezpečná standardka. Sudí Příhoda viděl šlapák, Kopic s Hrošovským se zleva chystají rozehrát míč před Dúbravku.

4

Přímý kop se sice Plzeňským úplně nepovedl, ale hosté přesto zůstali u míče a po centru z pravé strany se objevil v dobré pozici Kopic. Zradilo ho zpracování, a tak nakonec ani nevystřelil.

5

Další Kopicova akce, al také dobrý návrat Zahustela. Svého soupeře do šestnáctky nepustil a ještě vybojoval míč pro Spartu. Dúbravka rozehrává.

6

Zahustel poslal míč na Biabianyho, kterého u pravé lajny zakřižoval stoper Hejda. Sparta rozehraje roh.

6

Po rohovém kopu se míč odrazil v pokutovém území k jednomu ze sparťanů, ale zakončení z toho nebylo žádné. Zadula totiž píšťalka rozhodčího Příhody, který viděl zřejmě útočný faul.

7

A útočný faul také na druhém konci hřiště. Krmenčík se provinil proti Štetinovi, útok Plzně tím skončil.

8

Marečkův centr ze standardní situace Kozáčik nejistě vyboxoval před sebe. Lafata byl ovšem v těžké pozici a skákavý míč napálil z vápna levačkou nad břevno.

9

Mimo hru teď chvíli zůstal Zahustel, který si vyžádal ošetření po jednom ze soubojů. Teď už je zpátky na hřišti.

10
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Václav Kadlec (Sparta)
Sparťanský útočník dohrál na polovině soupeře souboj s Řezníkem. Rozhodčí Příhoda neváhal - ukázal první žlutou kartu zápasu.

11

Na Řezníka, který byl obětí předchozího žlutého faulu, teď fanoušci při každém dalším kontaktu s míčem hlasitě pískají.

12

Zatímco v prvních pěti minutách to byli Plzeňští, kteří byli více u balonu a snažili se útočit, nyní se role otočily. Sparta kontroluje míč, ale složitě se dostává do nebezpečných situací. Hosté jsou zformovaní, zatím dobře brání.

13
Důležité

První výraznější střelecká možnost. Kopic posunul míč do pokutového území na Koláře, který z úhlu halfvolejem přestřelil.

14

Sparta na druhé straně vybojovala rohový kop po standardní situaci, kterou rozehrál Mareček. Teď se chystá kopat i od rohového praporku.

15

Na bližší tyči prodloužil centr po rohovém kopu Zahustel, Michal Kadlec ovšem zakončoval vedle, do boční sítě.

16

Sparťanští fanoušci spustili pokřik „Kotalík demisi“. Mimochodem, zatímco v úvodu tribuny plné nebyly, teď prázdných míst výrazně ubylo.

17
Důležité

Povedená akce domácích fotbalistů. Václav Kadlec patičkou zastavil míč na hraně pokutového území, kam naběhl Lafata a střílel vedle. Kdyby šel míč do brány, Kozáčik by asi neměl šanci.

19
Důležité

A šance také před druhou bránou. Rozhodčí Příhoda ponechal výhodu po faulu na Hořavu, Řezník pak přihrál z pravé strany do pokutového území, odkud střílel Petržela. Dúbravka nemusel zasáhnout, střelu zastavil jeden z obránců.

20
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michael Krmenčík (Plzeň)
Další zbytečný faul na polovině soupeře. Krmenčík zajel do Hovorky a dostal žlutou kartu.

21

Biabiany centroval do pokutového území Plzně ze své pravé strany, tam byl připravený hlavičkovat Šural. V těžké pozici ale bránu netrefil.

23
Důležité

Sparťané si vypracovali další šanci. Zahustel z pravé strany vrátil míč Marečkovi, který jej posunul Biabianymu. Ten už byl ve střelecké pozici, přesto se rozhodl ještě přihrát. Lafata ovšem dnes ani na třetí pokus bránu netrefil.

25

Kolář vykoupal Biabianyho u lajny, pak nahrál Kopicovi, který nebezpečně centroval do vápna, ale Sparta se ubránila.

26
Důležité

Ne však na dlouho! Plzeňský Kolář navázal na svou povedenou akci, zpracoval si centr a z voleje pálil na bránu. Dúbravka s jeho střelou z patnácti metrů měl problémy, ale před dobíhajícími hráči míč pokryl.

27

Dobrá práce Václava Kadlece. Podržel míč na polovině hřiště, a protože neměl podporu od spoluhráčů, vybojoval aut.

28

Plzeňský záložník Petržela si pomohl při náběhu za obranu faulem na bránícího Michala Kadlece. Proto rozhodčí přisoudili balon Spartě.

29

Plzeň se pokouší hru uklidnit, když je u míče, rozehrává vždy rozvážně, pozvolna, nežene se za každou cenu na polovinu soupeře.

30

Teď se o to pokusila, jenže Havlův centr do pokutového území nebezpečný nebyl. Krmenčíka o tři metry minul a další hráči v nebezpečném prostoru před Dúbravkou scházeli.

32

Po faulu na Hovorku rozehrála Sparta standardku rychle. Mavuba míč předal Šuralovi, který však pokazil centr.

33

Plzeňští se teď z pokutového území Sparty dostali až zpátky ke Kozáčikovi. Zavinila to hlavně Petrželova velmi nepřesná zpětná přihrávka, při které měli hosté štěstí, že ji žádný sparťan nevystihl.

34

Další plzeňskou akci zastavil Krmenčíka.

35
Důležité

Naopak Sparta zahrozila. Biabianyho centr sice k Lafatovi nedoletěl, ale Mareček napálil odražený míč vedle.

36
Důležité

Zahustel obehrál Havla a vletěl do pokutového území. Dlouho vymýšlel, co s míčem, a když se rozhodl přihrát, míč zastavil ve skluzu Kopic. Podle sparťanů rukou, rozhodčí Příhoda ale ukázal na roh.

37

Možná nejlepší úsek sparťanské hry uzavřela Lafatova hlavička nad bránu.

39
Góly

Daniel Kolář (Plzeň) vstřelil gól. Sparta - Plzeň 0:1
Všechno začalo už před bránou Plzně, kde Kozáčik troufalou kličkou obehrál Václava Kadlece. Míč se pak po kombinaci dostal až na polovinu soupeře, kde Hejda odcentroval do šestnáctky a Kolář hlavou usměrnil z třinácti metrů balon mimo Dúbravkův dosah.

40
Důležité

Sparta málem okamžitě vyrovnala. Kozáčik byl při rohovém kopu nejistý, prohrál souboj s Hovorkou a míč, který už skoro doletěl do sítě, na poslední chvíli vykopl z brankové čáry Hájek.

41

A teď znovu chtějí sparťané penaltu. Mareček centroval z pravé strany a na přední tyči upadli Krmenčík se Zahustelem. Ten máchal rukama směrem k rozhodčímu, cítil se faulovaný. Souboj vypadal z tribuny podetřele.

43

A teď zase chvíle klidu. Plzeň drží míč, kontroluje hru, nikam nespěchá. Je evidentní, že chtějí hosté dohrát poločas hlavně bez inkasovaného gólu.

44

Mezitím se z kotle Sparty ozývá pokřik „Italiano bastardo“, na to zbytek stadionu reaguje pískotem.

45

Mareček opět rozehrál přímý kop na Zahustela, který hlavou přihrál Lafatovi, ale ten zakončil slabě. Kozáčikovi přímo do náruče.

45
Důležité

A v závěru první půle ještě jedna velká šance. Kopic si z levé strany navedl míč do středu, do jeho stříleného centru vběhl Petržela a z bezprostřední blízkosti trefil Dúbravku. Sparťanský gólman ani neví, jak zasáhl. Měl obrovské štěstí.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

45

Vyrovnaný průběh, střelecky aktivnější Sparta, ale vedoucí Plzeň. První poločas důležitého utkání na Letné byl zajímavý, chvílemi vyhecovaný. Před přestávkou udeřil po centru z pravé strany Kolář, což je možná pro domácí kruté. Druhý poločas začne asi za okamžik.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Plzeň
Žádné změny, zápas pokračuje bez střídání.

46
Důležité

Plzeň mohla zvýraznit vedení hned po změně stran. Kolář nahrál z pravé strany před bránu a Krmenčíkovu střelu vyrazil u své bližší tyče Dúbravka. Dorážka byla nepřesná.

48
Důležité

Václav Kadlec si výborně zpracoval míč do pohybu po přihrávce od Marečka a z hranice velkého vápna okamžitě pálil. Naneštěstí pro Spartu trefil před sebou stojícího Lafatu, od něhož šel balon vedle.

49

Letná ožila, když se z lavičky zvedl Tomáš Rosický. Rozcvičuje se také Tal Ben Chaim.

50

Kopic prodloužil Havlovu přihrávku na Krmenčíka, který stál v ofsajdu.

51
Důležité

Havel propadl na levé straně, Zahustel z pravé strany přihrával na útočníka Kadlece, který sice nezakončil, ale po něm v těžké pozici hlavičkoval Lafata. Do sítě míč nedotlačil, Kozáčika zastoupili obránci.

52

Následoval rohový kop, po kterém Zahustel hlavičkoval nepřesně.

53

Krmenčík zpracoval míč pro Petrželu, který střílel z prvního doteku také nepřesně.

54
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Josef Šural, nahradil ho Tal Ben Chaim
Sparta poprvé v zápase střídá.

56

První Ben Chaimova akce. Dobře si zpracoval míč a po levé straně se chystal utéct obráncům, jenže si zakopl míč do autu.

57

Havlovi na levé straně nevyšel další centr. Dúbravka se chystá rozehrát.

58

Lafatovi se povedla akce po levé straně, ale na následný centr nabíhal do šestnáctky pouze Biabiany, jenž se do zakončení nedostal.

59

Další míč před bránu Plzně. Tentokrát od Michala Kadlece, ale znovu bez adresáta.

61

Petržela netradičně na levé straně. Pokusil se odcentrovat, ale nepřesně. Do brejku pak mohl vyrazit Ben Chaim, ale přihrávku pokazil.

62
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jonathan Biabiany, nahradil ho Tomáš Rosický
Domácí fanoušci sice vítají Rosického na hřišti, ale zároveň pískotem dávají najevo, že se jim nelíbí stažení Biabianyho. V domácím týmu dnes patří k lepším.

64
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Martin Zeman
Také Plzeň střídá. Ze hřiště odešel Petržela, nahradil ho Zeman.

65

Počet diváků 17 134 (90 % z kapacity 18 944)

66

Kopic z levé strany přihrál na Krmenčíka, který se hrnul do zakončení. Míč před ním ve skluzu odehrál Rosický.

67

Rosický perfektně zrychlil hru přihrávkou na Zahustela, který ale volil špatné řešení. Tvrdý centr před bránu, místo přihrávky na vedle běžícího Marečka. Sparta kope roh.

67

Jenže z útočné standardní situaci byla naopak šance Plzně. Zeman ovšem po brejku střílel do obránce.

68
Důležité

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Do protiútoku vyrazil také Sparta. Mavuba nahrál Václavu Kadlecovi, který se elegantně zbavil Havla, ale poté neprocpal míč před prázdnou bránu na Lafatu.

69
Důležité

Rosický připravil centrem gólovku Zahustelovi. Hlavičku domácího obránce ale vytáhl zákrokem gólman Kozáčik.

70

Podobná akce, ze které skórovala Plzeň, také na druhé straně. Provedení bylo však hodně rozdílné. Hovorka hledal Ben Chaima, našel Kozáčika.

71
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Václav Pilař
Druhá změna v plzeňském dresu.

72

Nebezpečná akce Plzně, která předvedla další protiútok. Zeman centroval z levé strany, ale do střely šli Krmenčík i Pilař a srazili se.

73
Důležité

Lafata zpětnou přihrávkou našel Václava Kadlec, který dokázal z úhlu ještě dostat míč před bránu Plzně. Kozáčik už byl ze hry, ale před Ben Chaimem, který by jinak dorážel do prázdné brány, zasáhl jeden ze stoperů.

74
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Mareček, nahradil ho Michal Sáček
Sparta naposledy vystřídala.

75

Zeman udělal na pravé straně kličku Michalu Kadlecovi a pro hosty vybojoval roh.

76
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Hejda (Plzeň)
Až třetí hráč zastavil sólo Rosického. Byl to Hejda a dostal žlutou kartu.

77

Pilař přesprintoval Zahustela a dostal se do šestnáctky, jenže tam už nenašel spoluhráče. Sparťanský brejk ovšem zbrzdil střídající Ben Chaim.

78

Mavuba nahrál z levé strany Rosickému, který měl před sebou prostor, udělal dva rychlé kroky a rozhodl se vystřelit. Hejda jeho ránu hlavou zastavil.

79

Rosickým se inspiroval Štetina. Ještě z větší dálky však střílel velmi nepřesně.

80

Rohový kop tentokrát vybojoval Pilař. Míč do autu odehrál Zahustel.

81
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Marek Bakoš
Poslední střídání zápasu.

82
Důležité

Fantastický Rosický vybojoval balon před vlastní šestnáctkou, náramně ho přes šíři hřiště poslal Václavu Kadlecovi, který z dálky trefil tyč. Míč pak doběhl Ben Chaim a uklidil ho do prázdné brány... Jenže stál v ofsajdu.

83

Sparťanům se tohle rozhodnutí nelíbí. Fanoušci se zlobí na rozhodčího, hráči stejně tak. Po inkriminované situaci obsypali asistenta, který zdvihl praporek. Platné jim to nic není, gól neplatí. A neplatí správně.

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Havel (Plzeň)

85

Po rohovém kopu nejvýš vyšplhal Štetina. Hlavičkoval vedle, navíc fauloval.

87

Zeman fauloval Sáčka. Sparta bude mít další možnost, standardku z levé strany, kterou rozehraje Rosický.

88

Rosického centr zablokoval jeden z plzeňských fotbalistů na rohový kop. Ten se bude kopat, byť domácí silně požadují penaltu za údajnou ruku.

90

Ještě tři minuty. Tolik nastavil hlavní rozhodčí Příhoda.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Hrošovský (Plzeň)

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Zeman (Plzeň)

90

Poslední sparťanské snahy. V pokutovém území Plzně je i brankář Dúbravka...

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1

Vzájemné zápasy

10. března 2024 18:00Plzeň-Sparta 4:0
30. září 2023 18:00Sparta-Plzeň 2:1
27. května 2023 16:00Sparta-Plzeň 0:1
26. dubna 2023 19:30Sparta-Plzeň 2:1
5. listopadu 2022 18:00Plzeň-Sparta 0:1
8. května 2022 16:00Plzeň-Sparta 3:0
13. února 2022 18:00Sparta-Plzeň 2:2
11. září 2021 19:00Plzeň-Sparta 3:2
12. května 2021 18:00Sparta-Plzeň 3:1
8. listopadu 2020 18:15Plzeň-Sparta 3:1
28. června 2020 16:30Plzeň-Sparta 2:1
17. června 2020 20:15Sparta-Plzeň 2:1
27. května 2020 20:00Sparta-Plzeň 1:2
29. září 2019 18:00Plzeň-Sparta 1:0
15. května 2019 17:30Plzeň-Sparta 4:0
9. března 2019 17:30Sparta-Plzeň 4:0
28. září 2018 19:00Plzeň-Sparta 1:0
15. dubna 2018 18:00Plzeň-Sparta 2:2
15. října 2017 18:00Sparta-Plzeň 0:1
23. dubna 2017 17:30Sparta-Plzeň 2:0
23. října 2016 18:00Plzeň-Sparta 1:0
24. dubna 2016 20:00Sparta-Plzeň 0:3
1. listopadu 2015 15:00Plzeň-Sparta 2:1
9. května 2015 19:15Sparta-Plzeň 0:2
1. listopadu 2014 20:15Plzeň-Sparta 2:0
9. března 2014 20:00Sparta-Plzeň 1:0
17. srpna 2013 20:15Plzeň-Sparta 0:0
30. března 2013 20:15Sparta-Plzeň 1:0
15. září 2012 15:00Plzeň-Sparta 1:0
3. března 2012 18:20Sparta-Plzeň 1:3
29. srpna 2011 18:30Plzeň-Sparta 0:2
12. března 2011 17:20Plzeň-Sparta 1:0
21. srpna 2010 18:15Sparta-Plzeň 0:1
5. dubna 2010 17:30Plzeň-Sparta 2:2
26. září 2009 17:00Sparta-Plzeň 0:0
18. dubna 2009 17:00Sparta-Plzeň 2:0
19. října 2008 20:00Plzeň-Sparta 1:1
10. prosince 2007 17:15Sparta-Plzeň 3:1
11. srpna 2007 17:00Plzeň-Sparta 0:0
26. listopadu 2006 20:15Sparta-Plzeň 1:0
7. srpna 2006 17:15Plzeň-Sparta 0:1
13. května 2006 14:25Sparta-Plzeň 1:3
6. srpna 2005 14:25Plzeň-Sparta 1:2
12. dubna 2004 16:40Plzeň-Sparta 1:2
6. října 2003 16:40Sparta-Plzeň 3:1
16. dubna 2001 19:00Plzeň-Sparta 2:3
1. října 2000 16:30Sparta-Plzeň 5:1